Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

KİM DAHA İYİ GÖRÜYOR (1 Kullanıcı)

yesilbeyaz

Kayıtlı Kullanıcı
KİM DAHA İYİ GÖRÜYOR
Yolu ilk defa bu kasabaya düşmüştü. Adres sormak için birilerini arayan gözleri yol kenarına park edilmiş otomobile takıldı. Arka koltukta oturan on yaşlarındaki çocuğa yaklaştı:

- Kasabanın fırınını arıyorum parkın yakınında olduğunu söylemişlerdi.

Çocuk otomobilin penceresini iyice indirip etrafı kokladıktan sonra,

- Aslına bakarsanız ben de buralarda yeniyim dedi. Ama sağa gitmeniz gerekiyor.

Adam azarlar gibi sordu çocuğa,

- Sen de buralara ilk defa geldiğine göre nasıl sağa gitmem gerektiğini söyleyebiliyorsun?

Çocuk cevap verdi:

- Çünkü ıhlamurun kokusunu alıyorum. Ayrıca bakın, kuş cıvıltıları da o taraftan geliyor.

Adam itiraz etti:

- İyi ama bu kuş cıvıltıları ve koku oralarda bir park olduğunu göstermezki! Pekala tek bir ağaçtan da gelebilir.

Çocuk gülümsedi,

- Bir kere tek bir ağaçtan bu kadar yoğun koku gelmez. Kaldı ki iyice koklarsanız, taze ekmek kokusunu da alabilirsiniz.

Adam hafifçe gözlerini kısarak sağ tarafı derin derin kokladı. Yoğun ıhlamur çiçeği kokusuna taze ekmek kokusu karıştığını hissetti.
Doğru galiba! diye söylenerek tekrar çocuğa döndü. Teşekkür etmek için elini uzattı. Fakat çocuk kıpırdamadı bile boşluğa bakmayı sürdürdü.
Adam o zaman anladı çocuğun görme engelli olduğunu.

- Afedersin yavrucuğum dedi, ne dediğinin farkında olmadan, ''Galiba görmüyorsun.''

- Evet dedi çocuk. Üç yıl önce geçirdiğim trafik kazasında gözlerimi kaybettim. Siz herhalde görüyorsunuz efendim?

Adam gözyaşları içerisinde mırıldandı:

-Artık emin değilim. Emin olduğum tek şey senin benden daha iyi gördüğündür. Kimin daha iyi gördüğünü ALLAH bilir!

ILKNUR MINA

Kayıtlı Kullanıcı
RE: KİM DAHA İYİ GÖRÜYOR

ÇOK GÜZEL ALLAH RAZI OLSUN.HERKES BAKAR AMA HERKEZ GÖREMEZ.

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

ALLAH RAZI OLSUN.RABBİM HEPİMİZE GÖNÜL GÖZÜ İLE GÖRMEYİ NASİP ETSİN.ELİNE SAĞLIK

sadece_eda

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN..NE GÜZEL GÖRÜYORUZ DÜNYAYI YA GÖRMESEYDİK..

tugba_m

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun.KİMİN DAHA İYİ GÖRDÜĞÜNÜ ALLAH BİLİR.Ne kadar doğru.Rabbim bizi gönül gözüyle görenlerden eylesin inşallah

yesilbeyaz

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH (C.C) HEPİNİZDEN RAZI OLSUN. BAKAR KÖRLERDEN OLMAYALIM İNŞ.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

miyase

Kayıtlı Kullanıcı

AMİİİİİİİİN AMİİİİİİİİİİİİİN AMİİİİİİİİİİİİİİİİN.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt