Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kil kesmek ? (1 Kullanıcı)

Samed55

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm güzel Insanlar, araniza yeni katatildim, ve bir kac gündür aklima taklilan bir Soruyu izninizle sormak istiyorum, umarim yardimci olabilirsiniz.

Islamiyete göre bir Erkegin hangi Killarini kesmesi caizdir, sünnetdir veya haram/mekruhdur? Bunlarin icinden ögrenmek istediklerim parmagin üstündeki killar, kas veya kirpik, avret bölgesi ve gögüz killaridir.

S.a ve allaha emanet olun

Samed55

Kayıtlı Kullanıcı
Sakala Jilet vurmak günahmi?

Sakala Jilet vurmak günahmi?

Selamün aleyküm degerli kardeslerim, ben bir yerde sakala jilet vurmanin yani sakali tamamen kazmanin günah oldugunu
okudum, bügüne kadar hic böyle birsey duymamistim, allah rizasi icin lütfen bir kardesim bana bunu aciklasin.

Samed55

Kayıtlı Kullanıcı
bilmiyorum ama hic birsey anlamadim, herkes bir baska yorumlamis, kafam dahada karisti...allahim bana dogrusunu göster

Sayili

Kayıtlı Kullanıcı
Sinek Kaydı Olmamalıyız Kirli Olsada Olur Sahsen Ben Sınek Kaydı Oluyorum Ama Artık Kırlı Sakal Ile Duracam Fazla Uzarsa Makına Ile Kırlıye Cevırırım Sınek Kaydı Yapmam

Samed55

Kayıtlı Kullanıcı
allah razi olsun abi, anladim.

makineylen 1-3mm arasi vursak bir mahsuru yok yani

Tevhid Davası

Yasaklı Kullanıcı
Web Sitesi
www.tevhidvesunnet.com
Hadisler açıktır...Rasulullah(sallallahu aleyhi ve sellem) sakallarınızı olduğu gibi bırakın buyuruyor...

Rasulullah(sallalahu aleyhi ve sellem) bizim için güzel örnek değil mi? O sakalını kısaltmış mı buna yapabilirsiniz demiş mi hayır...

Hevasına uyan çevresine ayak uydurmak isteyen heva ehli insanlar böyle yapar ancak...

Birisi çıkmış kirli sakal olsa da olur demiş...Allah ıslah etsin.Eğer doğru sözlü ise delil getirmesi gerekmez mi

melankolik5288

Kayıtlı Kullanıcı
Bende bir arkadaşımdan duydum saça ve sakala jilet vurmak mekruhtur demişti. Ama günümüzde özellikle devlet dairesinde çalışan insanlar sakallarını kazımak zorunda oluyorlar bu durumda olanlar için her hangi bir hüküm var mı acaba?

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Carsaf gözlerine batar,
Sakal gözlerine batar,
Sarik Takke Salvar gözlerine batar...
Zikirlere katilanlar gözlerine batar..
batarda batar...

ibn Abdilvahhab

Kayıtlı Kullanıcı
Bende bir arkadaşımdan duydum saça ve sakala jilet vurmak mekruhtur demişti. Ama günümüzde özellikle devlet dairesinde çalışan insanlar sakallarını kazımak zorunda oluyorlar bu durumda olanlar için her hangi bir hüküm var mı acaba?

mekruh değil.HARAMDIR.4 mezhepte ittifak etmiştir...Memurda olsa cumhurbaşkanıda olsa hüküm herkes için geçerlidir..Ha bir adamı bu hükümler bağlamıyor ise ona diyecek birşey yoktur.Ben müslümanım diyenlere anlatıyoruz bunları.

mehmet985

Kayıtlı Kullanıcı
ben müslümanım fakat işim kamuda buna mecburum hersabah yüzümü kazıyorum,ne yapabilirim işi mi bırakayım bıraksam bu hayat şartlarında nasıl geçinirim,oyüzden Allahım affetsin bu düzende buna mecburum.

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm güzel Insanlar, araniza yeni katatildim, ve bir kac gündür aklima taklilan bir Soruyu izninizle sormak istiyorum, umarim yardimci olabilirsiniz.

Islamiyete göre bir Erkegin hangi Killarini kesmesi caizdir, sünnetdir veya haram/mekruhdur? Bunlarin icinden ögrenmek istediklerim parmagin üstündeki killar, kas veya kirpik, avret bölgesi ve gögüz killaridir.

S.a ve allaha emanet olun

Biraz garip oldu sanırım benim söylemem ama benim bildiğim (sakal haricinde) diğer temizlik 15 günde bir yapmak sünnettir.

El-Endulusi

Kayıtlı Kullanıcı
temizlik (kaltuk altı vesaire) her hafta yapılır kardeş (her cuma) bu sünnettir, sakalı kesmek haramdır. Kesen yani kazıyan bunun haram olduğunu bilerek yapıyorsa günahkar olur.

cortexiphan

Kayıtlı Kullanıcı
temizlik (kaltuk altı vesaire) her hafta yapılır kardeş (her cuma) bu sünnettir, sakalı kesmek haramdır. Kesen yani kazıyan bunun haram olduğunu bilerek yapıyorsa günahkar olur.

Her cuma diye bişey ben duymadım. Ama 40 günü geçirmeme konusunda hadis var. Onun haricinde her hafta olduğuna emin misin ?
Jilet vuracak kadar olmuyor bile 1 haftalıklar.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt