Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

kesik baş cinayetlerine adam öldürme olaylarını boykotttt (1 Kullanıcı)

pinar1988

Kayıtlı Kullanıcı
son günlerde neler oluyor bize bilmiyorum ama herkes televizyon haberlerinde gördüklerimiz gazetelerde okuduğum kadarıyla birbirini öldürüyor insanlar. peki ya sebeb ne?bize neler oluyor?

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm sebep belli kardeşim dini yaşamamak bilmemek islamdan uzaklaşmak...

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum
bende bunu hep düsünur oldum nerede yanlis yaptik, eksiklerimiz neler hep kafami kurcalar...
son gunlerde bu olaylar artti evet onceden de bu tur olaylar oldu ve oluyor ama maalesef hiç bir önlem alinmiyor sanki birileri bu ulke insanina dusman ne halleri varsa görsunler diye dsunuyorlar kessinler, oldursunler, birbirlerini yesinler v.b.
yani bi duyuyoruz bir yerde 44 kisi ayni anda olduruluyor bi duyuyorz insanlarin kafalarina silah sikilarak oldurulmus bulunuyor nedir bu, ulkemiz de yoksa gizli bi svas mi var artik yetkililer onlemlerini alsinlar istiyorum herkesin belinde tabanca kucuk cocuklarin dahi bunun onune oncelikle gecilmesi lazim, okullarda ogrenciler insan öldurmenin ne kadar buyuk gunah oldugu anlatilmasi mesela her ay, bir haftanin gunleri insnlara karsi gorevler, mukaddesata karsi gorevler, vatana karsi gorevler, bunlar islenebilir....
ama isin en eterasan tarafi televizyon kanallari her aksam yayinlanan dizilerde onlarca insan olduruluyor bunar ister istemez insanin psikolojisini etkiliyor (bizde toplum olarak bir dizi oldumu bütun aile bireyleri olarak coluk-cocuk seyrediyoruz maalesef)
birde okullarda ögrencilere Allah Celle Celaluh korkusu ögretilmeli, camilerde bu konularcok cok anlatilmali cemaate diye düsunuyorum...
acizane görüslerim boyleydi

selametle kaliniz..

cakdoc

Kayıtlı Kullanıcı
ah islami egitim cok zayif cok hatta hic yok gibi... :(:( yeni nesil cok korkutuyo beni:( ahir zaman, kiyamet yaklasiyo hepsi bunlardan dolayi cikiyo.. rabbim cumleten hayirli omur, hayirli olum nasip etsin.. :( hidayet versin insallah...

EL-CAMİ

Kayıtlı Kullanıcı
s.a kardeşim neden olsun televizyonlarda kurtlar vadisi gibi filmleri izledimi insanı çok etkiliyor sonrada bu oluyor.

huzurpınarı

Kayıtlı Kullanıcı
evet ya kaç gündür haberlerde herkes birbirini öldürüyo bide aile içi insanlar ALLAH sonumuzu iyi etsin...

C

ceylin2009

bunlar hep oluyordu,eskiden en azindan halkdan cekiniyorlardi,simdi bakdilarki halki paparazilerle ,starlarla uyutabiliyorlar,artik aciga vursakda birsey olmaz ,ortaya bi kriz koyariz millet ekmeginin derdine düser denildi.EEEE elinden ekmegi alinan halk ,cocuguna ekmek götüremedimi ne yapar.tabiyki kendi derdine düser, hatta belki belki,hirsizlik arsizliga bile tesebüs eder denildi,böylelikle bir tasla iki kus,hem dininden ederiz hemde insanligindan,iste buda bi sinav bizlere,(herseyi yeri gögü yaratan RABBiM bilir tabiyki)

ALLAH cümlemizin Yardimcisi Olsun

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı
bazen insanın tüylri ürperiyor izlerken ama devlet önlem almadığı sürece daha çok kan dökülür malum ahir zaman alametleri

erzsalih

Kayıtlı Kullanıcı
sebebi çok ama çok açık. İnsanlarda iman kavramı azaldı. Allahtan kimse korkmuyor. Onun kurallarına kimse uymuyor. İbadetlerini yerine getirmiyorlar. Böyle olunca insan bir bosluk içinde oluyor ve sonra bulanıma giriyor. Pisikoloji bozuluyor. Ondan sonrada bölye oluyor herkes birbirini öldürüyor. Rabbim Yar ve Yardımcımız Olsun

serranur27

Kayıtlı Kullanıcı
Allahım böylelerine islah etsin demek lazım,hayvani duygulara sahip bu insanlar,sevgi saygı gibi hisleri yok olmuş,hayvandanda aşağılar,rabbim ıslah etsin,insan olana hidayet versin denilir,böylelerinede ancak ıslah etsin denir,bu akıl almaz cinayetler kıyamet alametlerindenmiş,rabbim hakkımızda cümlemizi korusun,bunlardan uzak eylesin,inşallah....

sınan_06

Kayıtlı Kullanıcı
Evet ya son zamanlarda insanlar iyice canileşti bir anne cocugunu nasıl oldurur ya...

YaralıGönül

Kayıtlı Kullanıcı
ya çocuk nasıl annesini öldürür....
bugün int. haberlerinde okudum; sınava bırakmadığı için kız çocuğu annesini öldürmüş.
sübhanallah...
müslüman olarak, çoğu zaman görevlerimizi unutuyoruz.
Allah cümlemlemizi hidayete erdirsin inşallah.
dünya gafletinden uyandırsın...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt