Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kendimizi ve cocuklarımızı çukurlara gömmeyelim. (1 Kullanıcı)

_YUSUF_

Yönetici
Selamün Aleyküm
Tarihin bir döneminde Yemen’de, Bağdat’ta, Irak’ta, Şam’da, Habeşistan’da veya Roma’da, ya da tarihin değişik dönemlerinde, değişik bölgelerinde kâfirler sırf îmanlarından ötürü, sırf Müslümanlıklarından ötürü mü’minleri içi ateş dolu çukurlara, hendeklere atarak diri diri yakmışlar, kebap yapmışlar. Hangi dönemde ve nerede olmuş bu? Ne zaman ve hangi coğrafyada olursa olsun fark etmez. Önemli olan insanlar var, inananlar var, mü'minler var ve kâfirler var. Kâfirler mü’minlerin varlığına ta-hammül edemiyorlar, îmansızlar onlara eziyet ve işkence etme adına onları içi ateş dolu hendeklere atıyorlar ve cayır, cayır, diri diri yakıyorlar. Nerede? Her yerde. Nerede olduğu önemli mi? Şimdi de farklı biçimleri görülüyor bunun. Dün kâfirler Müslümanları dinlerinden dön-dürebilmek için upuzun hendekler kazıyorlar, içini alev, alev ateşlerle dolduruyorlar ve diri diri onları toprağa gömüyorlardı. Bugün de Müslümanların çocukları, Müslümanların kendileri ateşe gömülüyor, cehenneme gömülüyor ne fark eder de?

İşte görüyoruz, bugünün kâfirleri de Müslümanları dinlerinden döndürebilmek için, mü’minleri dinsizleştirebilmek için onların önüne farklı hendekler kazıyorlar. Müslümanları dinsizleştirebilmek için günümüz kâfirleri tarafından onların önüne kazılmış yığınlarla hendek, yı-ğınlarla çukur görüyoruz şu anda. Mal çukurları, makam çukurları, menfaat çukurları, zevk çukurları, oyun eğlence çukurları, meyhane çukurları, moda çukurları, stadyum çukurları, Televizyon çukurları, eğitim çukurları gibi yığın, yığın çukurların kazıldığını ve insanların bu çukurlara gömüldüğünü görüyoruz bugün.

Nice milyonlar gömüldü bu çukurlara farkında olmadan. Meselâ stadyum çukurlarına, televizyon ekranlarına gömülenleri bir düşünün. İspanya’nın devlet başkanı Franko’ya sormuşlar: Yahu nasıl yapıyorsun? Bu koskoca ülkeyi nasıl böyle kolay yönetiyorsun? diye de, adam der ki: Yahu çok kolay. Bundan kolay ne var? Topladım avenemi, benimle birlik olanları ve her bir şehre yüz binlik beşikler yaptırdım, halkı oralarda uyutuverdim ve ben de kendi işime baktım der. El-bette sporu kıble edinen bir toplum böyle yüz binlik beşiklerde uyutulmayı hak etmiştir. İşte görüyoruz her bir şehirde kazılan bu hendeklere gömüldü yüz binler. Öldürüldü milyonlar.

Kavalı elinde bulunduran adam diyor ki: Çarşambayı mutlaka spora ayırın! Derdi ne adamın? Bu çukurlara gömülmedik bir tek insan kalmasın. Adam çarşambayı mutlaka spora ayırın diyor. Yahu zaten cumartesi pazar günleri maçlar yapılır. Ondan sonraki iki gün, yâni pazartesi ve salı günleri bu maçların kritiği yapılır. Ondan önceki iki gün de, yâni perşembe ve cuma günleri de maçların hazırlık dönemidir. Geriye sadece çarşamba kalıyor ve adam bunun da spora ayrılmasını istiyor. Yâni istiyor ki adam ekranlara, ya da stadyumlara, bu hendeklere gömülmedik bir tek insan kalmasın. İnsanların Allah’ı, Allah’ın kitabını, Resûlünün Sünnetini düşünebilecekleri bir tek saniyeleri bile kalmasın.

Evet uyudu yüz binler, gömüldü milyonlar çukurlara. Ama işin acısı nedir biliyor musunuz? İşin kahredici yanı dünkü kâfirler hendekler kazıyorlar, içini bizzat ateşle dolduruyorlar ve bu hendeklere atılıp yananlar yandıklarının farkına varıyorlardı. Lâkin günümüz kâfirlerinin insanları dinsizleştirebilmek için onların önlerine kazdıkları bu çukurların içinde dünya ateşi yoktur. Bu çukurların içinde âhiret ateşi vardır. Heyhat ki bu insanlar dünya ateşiyle yanmadıkları için, âhiret ateşiyle yandıkları için yandıklarının farkına bile varamıyorlar. Nice ürpertici ceset kokuları geliyor ama ne yazık ki yananlar yandıklarının farkında değiller. Cayır, cayır yananlar yarın anlayacaklar yandıklarını.

Şu ümmet-i Muhammedi’n çocuklarını dinsizleştirebilmek için onların önlerine kazılan eğitim çukurlarına bir bakın. Dünkü kâfirlerin Müslümanların önlerine kazdıkları içi ateş dolu hendeklerden ne farkı vardır? Allah için söyleyin. 5 yaşında 7 yaşında 10 yaşındaki tertemiz körpe dimağlar nereye düşüyorlar bir düşünün? Hangi çukurlara gömülüyor bu yavrular? Bir zamanlar kendilerine: Yavrum en çok kimi seviyorsun? diye sorulduğu zaman: En çok Allah’ı seviyorum! En çok Rasulullah’ı seviyorum! diyen, Allah bir diyen, en çok dinimi severim! Diyen bu körpe yavrular, körpe dimağlar önlerine hazırlanmış çukurlara, önlerine kazılmış bu materyalist eğitim hendeklerine batıp çıktıktan sonra, o sıralardan geçtikten sonra ne hale geliyorlar bir bakın. Dünkü hendeklerden bir farkı var mı?Bir düşünün!
Selametle

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum kardeşim emeğıne sağlık
evet cocuklarımız
onları her gectığımız gün daha da zor yetıştırıyoruz
hyat onlar ıcın cukurlarla dolu
bunlara evlatlar düşmesın dıye onlara dını bılgılerı aşılamamız gerekır
bunları yapacak olan velıler
kı ana babaların bılgılı olması gerekır
ıslamı yonden onları yetıştırır ısek her daım korumada olurlar değıl mı
allah her daım tüm cocukları korusun
amın
allaha emanet ol
selam ve dua ıle

_YUSUF_

Yönetici
selamunaleykum kardeşim emeğıne sağlık
evet cocuklarımız
onları her gectığımız gün daha da zor yetıştırıyoruz
hyat onlar ıcın cukurlarla dolu
bunlara evlatlar düşmesın dıye onlara dını bılgılerı aşılamamız gerekır
bunları yapacak olan velıler
kı ana babaların bılgılı olması gerekır
ıslamı yonden onları yetıştırır ısek her daım korumada olurlar değıl mı
allah her daım tüm cocukları korusun
amın
allaha emanet ol
selam ve dua ıle
Ve Aleyküm Selam
Allah'u teala cümlemizden razı olsun.
Önce kendimizi yetiştirmeyi sonrada
İslamı yüceltecek nesiller yetiştirmemizi nasip etsin.
Sizde Allah'u tealaya emanet olun
Selametle

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt