Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kendimizi tanıyalım (1 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
1- Çok az kişiyi tanıdığınız bir toplantıya davet edildiniz.
a) Dikkatleri üstüme çekerek hemen herkesle iletişim kurarım
b) İnsanlar üzerinde hemen kontrol ve otorite kurarım
c) Tanımadığım insanlarla hemen iletişim kurmaz, onları dikkatle incelerim
d) Dikkatleri üzerime çekmekten hoşlanmaz ama herkesle anlaşabilirim

2- Önemli bir toplantısındasınız.
a) Toplantıdan bir süre sonra sıkılır, orayı hemen terk etmek isterim
b) Toplantıyı idare eden kişinin ben olmam gerektiğini düşünürüm
c) Toplantının aksak yönlerini görür ve her konuda eleştiririm
d) Toplantıyı sonuna kadar dikkatle dinlerim

3- Fikirlerinizi başkalarına kabul ettirirken...
a) Israrcıyımdır
b) İkna ediciyimdir
c) Zorlanırım
d) Güçlük çekerim ama pek de önemsemem

4- Nasıl bir ruh hali içindesiniz?
a) Neşeli ve hareketli
b) Ciddi ve coşkulu
c) Kırılgan ve tedirgin
d) Soğukkanlı ve sessiz

5- Bir işe başlamadan önce...
a) O anda karar verir ve başlarım
b) Benim için detaylar her zaman önemlidir
c) Ciddi bir plan ve program yaparım
d) Sadece gerekli görürsem plan yaparım

6- Kısa bir sahne oyununda rol almanız istense...
a) Rolümü büyük bir heyecan ve coşkuyla yaparım
b) Rolümü yapmakta oldukça çalışır ve titizlenirim
c) Üstün bir yeteneğe sahip olduğumu düşünürüm
d) Rolümün gereğini yapar, üzerinde fazla düşünmem

7- Bir organizasyon düzenlemeniz istense...
a) Organizasyon günün tayin etmeden, o anda karar veririm
b) Sabırsızlanır ve elimden geleni yaparım
c) Günlerce plan yapar ve bir aksilik çıkacak diye endişelenirim
d) Sürekli erteleyip, vazgeçebilirim

8- Arkadaşlarınız tarafından tatlı dilli ve konuşkan olduğunuz söylenir...
a) Daima
b) Bazen
c) Sık sık
d) Hiçbir zaman

9- Yaz tatilinizi...
a) Çok kalabalık ve eğlenceli bir tatil köyünde geçirmek isterim
b) Konforlu bir otelde yakın birkaç arkadaşımla geçirmek isterim
c) Sessiz bir dağ evinde olmayı tercih ederim
d) Tatil olsun yeter, yer önemli değil

10- Kendinizi tanımlamanız istense en önemli özelliğiniz sizce nedir?
a) Komik ve kolay anlaşılır
b) İkna edici ve cesaretli
c) Fedakar ve samimi
d) Sabırlı ve uysal

11- Sizce en zayıf yönünüz?
a) Dikkatsiz ve unutkan
b) Sabırsız ve aşırı prensipli
c) Çekingen ve karamsar
d) Kararsız ve kaygılanan

12- Arkadaş ilişkilerinde...
a) Kolayca herkesle kaynaşabilirim
b) Arkadaşa fazla ihtiyaç duymam
c) İtinayla ve dikkatlice seçim yaparım
d) Barışçılımdır

13- Duygularım - ı...
a) Değişken ve çocuk ruhlu
b) Dinamik ve aktif
c) Derin ve düşünceli
d) Belli etmem

14- Hayatta karşılaştığınız zorluklar karşısında...
a) "adam sen de" derim
b) Kesinlikle üstesinden gelmeye çalışırım
c) Kendime dert edinirim
d) Kaygılanır ama fazla önemsemem

DEĞERLENDİRME
a şıkkı çoğunluktaysa
Çok hareketli, şakacı ve devamlı tebessüm etmeyi başarabilen popüler optimist bir tipsiniz. Kişilik özellikleri; Arzusu: Eğlenmek, gününü gün edip, zor işleri başkalarına yaptırmaktır. Duygusal ihtiyaçları: İlgi, şefkat, onay ve kabul görmek. En güçlü yönleri: Bilgisi olsun olmasın, her yerde her zaman her şey hakkında konuşabilir. Coşkulu bir kişiliğe, iyimserliğe, espri duygusuna, öykü anlatma yeteneğine sahiptir. İnsanlardan hoşlanır.
En zayıf yönleri: Düzensizdir, ayrıntıları ya da isimleri hatırlayamaz, abartır, hiç bir şey hakkında ciddi değildir. İşlerin yapılmasında başkalarına güvenir; kolay aldanır ve saftır. Bunalıma girdiği zaman: Yaşam eğlenceli değildir ve hiç kimse onu sevmiyordur. Korktuğu şeyler: Sevilmemek, sıkılmak, saate bağlı olarak yaşamak ya da harcadığı paranın kaydını tutmak. Hoşlandığı insan tipi: Dinleyen, gülen, öven ve onaylayan. Hoşlanmadığı insan tipi: Eleştiren, esprilerine yanıt vermeyen, kendisinin şirin olduğunu düşünmeyen. İşteki değerli yanları: Renkli üretkenliği, iyimserliği, rahatlatıcı olması, başkalarını neşelendirip eğlendirmesi.
Gelişme ortamı: Düzenli olur, çok konuşmaz. saate bakmayı öğrenirse gelişir. Lider olarak: Başkalarını heyecanlandırır, ikna eder. esin kaynağı olur, cezbeder ve eğlendirir fakat unutkandır ve sabırlı olamaz. Eş tercihi: Duyarlı ve ciddi mükemmeliyetçi melankoliklere yakındır; ancak kendisine sürekli yetersiz ve aptal muamelesi yapılmasından çabuk sıkılır. Strese tepkileri: Sahneyi terk etme, alışverişe çıkma, eğlenceli bir grup bulma, bahaneler oluşturma ve başkalarını suçlama. Bilinen özellikleri: Sürekli konuşma, yüksek ses, parlak gözler, hareketli eller, renkli ifadeler, coşku ve kolay kaynaşma yeteneği.

b şıkkı çoğunluktaysa
Bu karakter yapısına sahip insanların en önemli özelliği dışa dönük, yapıcı ve iyimser olmalarıdır. Herkesle kolayca iletişim kurarlar, genellikle lider olma özelliğine sahiptirler. Seçtikleri kariyerde en yükseğe ulaşırlar. Zorlayıcı ve doğru olmayan her şeyi değiştirmek zorunda olduklarını hissederler. Hiçbir zaman sıradan ve uyuşuk değildirler. Ellerinden her iş gelir. Başa geçme ve her şeyi kontrol altına alabilme özellikleri vardır. Zorlukları yenip başarılı olmayı severler. Arkadaşa pek ihtiyaç duymazlar.

c ve d şıkkı çoğunluktaysa
Bu yapıya sahip kişiler kısaca şöyle özetlenebilir. Anahtar cümle: Düzgün bir şekilde yapalım. Arzusu: Düzgün yapmak. Duygusal ihtiyaçları: Denge duygusu, mekan, sessizlik, duyarlılık. En güçlü yönleri: Planlama yeteneği vardır, uzun vadeli hedefler belirler, yüksek standart ve ideallere sahiptir, iyi analiz yapar. En zayıf yönleri: Kolaylıkla bunalıma girer, hazırlık için çok zaman harcar, ayrıntılara odaklanır, olumsuzlukları hatırlar, başkalarına şüpheyle yaklaşır. Bunalıma girdiği zaman: Yaşam düzensizdir, standartlarını tutturamaz, hiç kimse ona aldırış etmiyordur. Korktuğu şeyler: Gerçek duygularını kimsenin anlamamasından yakınmak, hatalar yapmak, standartlarından ödün vermek zorunda kalmak. Hoşlandığı insan tipi: Ciddi, entelektüel, derin ve akıllıca sohbet edebilen. Hoşlanmadığı insan tipi: Zekası düşük, unutkan, geciken, düzensiz, yapay, kaçamak yanıt veren ve ne yapacağı sezilemeyen. İşteki değerli yanları:
Ayrıntı duygusu, analiz tutkusu, sabırlı olma, yüksek standartta performans, acı çekenlere karşı şefkat gösterme. Gelişme ortamı: Hayatı çok ciddiye almaz ve başkalarının mükemmeliyetçi olmasında ısrar etmezse. Lider olarak: İyi organizasyon yapar, insanların duygularına karşı duyarlıdır. Üretkenliği vardır, kaliteli performans ister. Strese tepkileri: Kabuğuna çekilir, bir kitaba dalar, bunalıma girer, vazgeçer ve sorunlarını herkese anlatır. Bilinen özellikler: Ciddi, duyarlı, terbiyeli, tutum, kendini küçümseyen yorumlar, titiz ve bakımlı görünüş.

MİLLİ GAZETE

Selma_

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Kendimizi tanıyalım

s.a hayırlı sabahlar,
ya ben yaptımda 5 a, 5 b çıktı. ikinisinide okudum. yarı yarıya ikiside doğru. neyse bunada şükür.a.e.oB)

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

ABLA ÇOĞUNLUKLA C ÇIKTI...
ALTTAKİ AÇIKLAMAYI OKUYUNCA BU ANALİZİN GERÇEKTEN BİLİMSEL OLARAK HAZIRLANMIŞ OLDUĞU KANAATİNE VARDIM...KESİNLİKLE TÜM MADDELER BENİM KİŞİLİĞİMLE ÖRTÜŞÜYOR...

azraali

Kayıtlı Kullanıcı

benim ki ağırlıklı d çıktı ve bana uyuyor...B)

tuba07

Kayıtlı Kullanıcı

S.A
EMEĞİNİZE SAĞLIK...
ÇOĞUNLUK "C" DE ..AÇIKLAMADA DA BİÇOK ŞEY BENİ ANLATIYO..

EFET BENCEDE BİLİMSEL Bİ ARAŞTIRMA...

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

c ve d şıkkı çoğunluktaysa
Bu yapıya sahip kişiler kısaca şöyle özetlenebilir. Anahtar cümle: Düzgün bir şekilde yapalım. Arzusu: Düzgün yapmak. Duygusal ihtiyaçları: Denge duygusu, mekan, sessizlik, duyarlılık. En güçlü yönleri: Planlama yeteneği vardır, uzun vadeli hedefler belirler, yüksek standart ve ideallere sahiptir, iyi analiz yapar. En zayıf yönleri: Kolaylıkla bunalıma girer, hazırlık için çok zaman harcar, ayrıntılara odaklanır, olumsuzlukları hatırlar, başkalarına şüpheyle yaklaşır. Bunalıma girdiği zaman: Yaşam düzensizdir, standartlarını tutturamaz, hiç kimse ona aldırış etmiyordur. Korktuğu şeyler: Gerçek duygularını kimsenin anlamamasından yakınmak, hatalar yapmak, standartlarından ödün vermek zorunda kalmak. Hoşlandığı insan tipi: Ciddi, entelektüel, derin ve akıllıca sohbet edebilen. Hoşlanmadığı insan tipi: Zekası düşük, unutkan, geciken, düzensiz, yapay, kaçamak yanıt veren ve ne yapacağı sezilemeyen. İşteki değerli yanları:
Ayrıntı duygusu, analiz tutkusu, sabırlı olma, yüksek standartta performans, acı çekenlere karşı şefkat gösterme. Gelişme ortamı: Hayatı çok ciddiye almaz ve başkalarının mükemmeliyetçi olmasında ısrar etmezse. Lider olarak: İyi organizasyon yapar, insanların duygularına karşı duyarlıdır. Üretkenliği vardır, kaliteli performans ister. Strese tepkileri: Kabuğuna çekilir, bir kitaba dalar, bunalıma girer, vazgeçer ve sorunlarını herkese anlatır. Bilinen özellikler: Ciddi, duyarlı, terbiyeli, tutum, kendini küçümseyen yorumlar, titiz ve bakımlı görünüş.

Selmünaleyküm;

Allah razı olsun abla tıpa tıp ben diye bilirim...:p İşte hayatımın özel efekleri Roman olmuş bile :):)Allah'a emanet ol abla selam ve dua ile s.a.

ZEHRA MELEK

Kayıtlı Kullanıcı

bendede c ve d şıkları çok ama ağırlıklı olarak b var...
ve kişiliğime uyuyor diyebilirim....B)B)B)
arkadaşlara ihtiyaç duymazlar ama ben arkadaşlarım olmadan yapamam orası biraz çelişiyor...:D :D :D

handan06

Kayıtlı Kullanıcı

6 A CIKTI AMA PEKTE ÖZELLİKLER UYMUYOR

ahsen ceyda

Kayıtlı Kullanıcı

Bendede çoğunlukla c çıktı.Grçekten sanki beni anlatıyor.Allah razı olsun inş.B)B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt