Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

KELİME-İ TEVHİDİN FAZİLETİ. (1 Kullanıcı)

eylul035

Kayıtlı Kullanıcı
İmam abrazi hazretleri anlatıyor: 'Adamın biri elinde 7 taşla Arafatda duruyordu.elindeki taşlara''Ey taşlar! Şahit olunuz,ben ALLAHtan başka ilah olmadığına,MUHAMMED(S.A.V.)'in onun resulü ve peygamberi olduğuna şahidim''dedi.o gece rüyasında kıyamet kopmuş,hesaba çekilmiş,cehenneme girmesi vacib olmuştu.Melekler onu cehennemin kapısına götürdüklerinde o 7 taştan bir tanesi kendini cehennemin kapısına atıverdi.Azap melekleri onu oradan kaldırmak için biraraya geldilersede başarılı olamadılar.Adamı cehennemin ikinci kapısına getirdilerama aynı olay oradada gerçekleşti.Bu durum 7 kapıdada devam etti.Bunun üzerine kulu alıp arşın altına getirdiler.ALLAH,'KULUMUN KELİME-İ TEVHİD GETİRDİĞİNE TAŞLAR ŞAHİT OLMUŞLAR VE ONUN HAKKINI ZİYAN ETMEMİŞLERDİR.BENDE EY KULUM,SENİN ZAT'IMI TEVHİD ETTİĞİNE SAHİDİM.HAYDİ CENNETE GİR'BUYURUR.Kul bu esnada cennetin kapısına getirilir.fakat cennetin kapıları kilitlidir.O anda Kelime-i TEVHİD GELEREK CENNETİN KAPILARINI AÇAR,KUL DA CENNETE GİRER.'' (Ccevahirul meani 2/94)

yeliz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.resulugulu.com
RE: allah razı olsun

RE: allah razı olsun

son sözü la ilahe illalla olan cennete girer

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt