Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

**kelebek** (1 Kullanıcı)

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
38487wallpaper1100joib3.jpg

Ülkenin birinde yaşanan” diye başlayan, çiçeklerin en güzel rengini arayan; mavi renkli bir kelebeğin hikâyesi. Küçücük bedeni ile binbir renkli çiçeklerin nazarında her güne gece eklermiş. Gecelerede topladığı renkleri asarmış.
Kırmızı gonca bir gül, mavi rengine göz kırpmış ve demiş ki; “Sen şu karşı dağın tepesindeki en güzel çiçeğin rengini biliyor musun? Rengine türküler yakılan, , edalı, nazlı çiçeğin rengini. Ömründe o çiçeği gören bilen sadece bir kelebek vardır. O da dağın tepesine ulaşınca, o çiçeğin rengine bürünerek geri dönen, dili lal olan kelebektir. Eğer ki; en güzel rengi aramızda ararsan, sende o çiçeği görmelisin. Ama yol uzun ve çetindir. Dönerim diye çıktığın yolda yarım kalabilirsin.”
Küçük mavi kelebek; “Ben de görmek istiyorum. O güzelle ben de büyülenmek istiyorum.” demiş. Küçücük bedenine bakmadan kocaman yüreğim var diye hesap etmiş.
Günün ilk ışıklarıyla yola koyulmuş. Günler haftaları kovalarken bir rüzgâra yakalanmış. “Yolum yarılanmadı” derken, toprağa düşmüş. Can havliyle son soluğunu alırken, uzaklardan bir ses rüzgâra çalınmış. “Benim büyüme boyanmak için rengini bilmen gerekir, senin rengin ne?”Küçük mavi kelebek can havliyle; “Benim rengim mavi; umudun adı” demiş ve bayılmış.
Gözlerini açtığında pembe renkli bir kardelen çiçeği görmüş. Kardelen çiçeği, büyüsüne kapılan mavi kelebeğe; “Sen ve ben aynı yerde yaşayamayız. Ben soğuğu severim sen sıcağı, burada birimiz fazla” demiş.
Küçük mavi kelebek; “O kadar güzelsin ki, ben giderim sen kal” demiş. Küçük mavi kelebek orada rüzgâra savrulmuş, gitmiş…

hayatısev

Kayıtlı Kullanıcı
:G Ellerine sağlık kardeş yine bakış açımızı zenginleştirecek bir yazı seçmişsin eksik olma :H

hüzünlüköprü

Kayıtlı Kullanıcı
selamüaleyküm kardeşim emeğine sağlık a.e.o. selam ve dua ile

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
Can kardelenim, bunlar sizin için, hakkınızı helal edin inşallah

neden üzgün ifadesi var ben çok güldüm bu duruma ... yapmayın kardelenim.. kardeşim:) ne nakkım var est. varsa ise helal olsun asıl sen et hakkını helal et .. ikinci kez dogum günü kutlamalarına cevap vereceksiniz....:) rabbimize emanetimsin güzel kardeşim çiçekler için çok teşekkür ederim
selam ve dua ile:H

nihalim

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.hatim-online.com
Selamünaleyküm...değerli kardeşim ALLAH c.c. razı olsun...emeğine sağlık...
biraz önceki hediyeniz için teşekkür ederim...ALLAH c.c. emanet olun...
selam ve dua ile...selametle İNŞALLAH...

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
Selamünaleyküm...değerli kardeşim ALLAH c.c. razı olsun...emeğine sağlık...

biraz önceki hediyeniz için teşekkür ederim...ALLAH c.c. emanet olun...

selam ve dua ile...selametle İNŞALLAH...

___aleyküm selam kardeşim kalpi güzel kardeşim çok teşekkür ederim kullanmışsınız hediyemi :)rabbim sizdende razı olsun kardeşim benim
eklenti için çok teşekkür ederim çok naziksiniz (ayrıca nurullah gencin bu şiirini hiç okumamıştım bunun için ayrıca çok teşekkür edrim bir şiir sever olarak)
emanetim rahmana inşallah
hayırlı nurlu geceniz olsun
selam ve dua ile____

nihalim

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.hatim-online.com
___aleyküm selam kardeşim kalpi güzel kardeşim çok teşekkür ederim kullanmışsınız hediyemi :)rabbim sizdende razı olsun kardeşim benim
eklenti için çok teşekkür ederim çok naziksiniz (ayrıca nurullah gencin bu şiirini hiç okumamıştım bunun için ayrıca çok teşekkür edrim bir şiir sever olarak)
emanetim rahmana inşallah
hayırlı nurlu geceniz olsun
selam ve dua ile____

Selamünaleyküm...değerli kardeşim ben teşekkür ederim...
hediye almak çok güzel bir o kadar da aldığım hediyeyi kullanmayı seviyorum...:evet
kusuruma bakmayın forumunuzu işgal ettim...
ALLAH c.c. emanet olun...selametle ....hayırlı geceler

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
Selamünaleyküm...değerli kardeşim ben teşekkür ederim...

hediye almak çok güzel bir o kadar da aldığım hediyeyi kullanmayı seviyorum...:evet
kusuruma bakmayın forumunuzu işgal ettim...

ALLAH c.c. emanet olun...selametle ....hayırlı geceler

_______aleyküm selma kıymetli kardeşim formunu işgal falan etmediniz olurmu öyle şey evet çok yakışmış güle güle kullanın:evet
hayırlı nurlu geceleriniz olsun
emanetin rahmana inşallah
kıymetli kardeşim
selam sevgi ve baki dua ile_____

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt