Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

KEFİR DENİLEN İÇKİ ! (1 Kullanıcı)

orion

Kayıtlı Kullanıcı
Maalesef günümüzde bir çok müslüman , yararı olduğu savunulan kefir olarak adlandırılan bir çeşit mayanın yoğurdunu kullanmaktadır. Hatta bunlar çeşitli firmalarca üretilip, marketlerde bile satılmakta.

Lütfen Allah rızası için çevrenizdeki müslüman ve mümin kardeşlerimize bu bilgiyi yayınız. Kefir kesinlikle haramdır. Aynı bira gibi. Bu konu ve benzeri örnekler okuduğum bir ilmihalde de ayrıntılı şekilde neden haram olduğu yazmaktadır. Ayrıntılı bir bilgi olduğundan, sadece kısaca haram olduğunu bütün bunlara dayanarak kesin bir şekilde ifade edip, paylaşmak istedim.

orion

Kayıtlı Kullanıcı
RE: KEFİR DENİLEN İÇKİ !

Allah razı olsun. Lütfen kalbinde bir kırgınlık olmasın ismimi söylemek istemiyor. Herkez gibi Allahın bir kuluyum.

aise_sahra

Kayıtlı Kullanıcı

bizi bilgilendirdiğin için ALLAH (c.c) razı olsun kardeşim.bu bizim hamur işi yapımında kullandığımız maya mı? ben tam anlamadım

orion

Kayıtlı Kullanıcı

Hayır o değil. Benim bahsettiğim, yumuşak, görünüşü karnıbahar parçaçıkları gibi, rengi beyaz bir tür maya yapıcı. Bu kaynatılıp ılınmış sütün içine bırakılıyor. Ertesi sabah bir tür yoğurt oluşturuyor. İnsanlar bunu yiyorlar.

aise_sahra

Kayıtlı Kullanıcı

şimdi ne demek istediğini anladım kardeşim çok şükür ki böyle bir şeye yemedim:) ALLAH razı olsun inşaALLAH

DIDEM

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM...BENİM MERAK ETTİĞİM PİYASADAKİ YOĞURTLARDA BU MADDENİN KULLANILIP KULLANILMADIĞI?
BU KONUDA BİLGİNİZ VARSA, PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİM..
ALLAH'A EMANET OLUN...SELAMETLE...B)

nilsu

Kayıtlı Kullanıcı

SAĞOL KARDEŞİM.BU BİLGİ ÖNEMLİYDİ.ALLAH RAZI OLSUN.BİLMEDEN ALMIŞTIK AMA BEN İÇMEDİM.KAYINVALİDEM İÇTİ.O DA SAĞLIK İÇİN.YA BU ARADA NEDEN TV LER BİLGİLENDİRMİYOR.İÇİNDEKİLERDE YAZMIYORMU.

Musluman_Genc

Kayıtlı Kullanıcı

BİZİ BU KONUDA AYDINLATTIĞIN İÇİN ALLAH CC RAZI OLSUN...B)ÇOK SAĞOLB)HERKESE HAYIRLI GÜNLER İNŞ.;)

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN KARDES BURDA (ALMANYA)COK SATILIYOR VE ICILIYOR TÜRK TV LERINDEDE SIKCA BAHSEDILIYOR AMA HIC BUNDAN SÖZETMEDILER IYIKI YANILIPTA ICMEMI$IZ:eek:

orion

Kayıtlı Kullanıcı

Allah C.C. hepimizden razı olsun

Normal yoğurtlarda bu yok. Hepimizin adını bildiği firmalarca piyasada bu ürün kefir adıyla satılmakta.

Yıllar önceden annemde maalesef kullandığı için bende o zamandan beri biliyorum. Ama haram olduğunu birkaç yıldan beri biliyorum. Daha doğrusu ilmihalden okudum orada da birçok örnek vererek nasıl haram olduğunu ilmi bir şekilde anlatılıyor.

B) Allaha emanet olun B)

DUN_SURGUNU_YA

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun kardeşim bu konuda bilgilendirdiğiniz çin teşşekkürler.

orion

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH (C.C.) CÜMLEMİZİ SAADET VE SELAMETLER İKRAM ETTİĞİ ALLAH YOLUNA ÖMÜR VERİRCESİNE KOYULANLARDAN EYLESİN.

zeynep1111

Kayıtlı Kullanıcı

allah razı olsun kardeşim bu ürün bizim ünvestemizde üretiliyor yani mayası ben tam olarak bilmiyorum benim alanımda değil ama ziraat fakiltesinin süt ürünleri programında elde ediliyor

gerçi sizin söyledikleriniz tabiki oğrudur sonuçta islami bir kanktan alınan bilgi ama eger isterseniz sizin için araştırabilirim

HEVES

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm kardeşim sağolasın...ben sadece bu kefirin kısrak sütünden elde edildiğini ve de sağlığa yararlı oldugunu duymuştum...ama haram olduğunu bilmiyodum...bizi bilğilendirdiğin için sağolasın .Allah yar ve yardımcın olsun...

berfin

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun kardeşim. Bilmeden bizde kullanıyoruz bu içeceği. Zeynep kardeşim ana maddesinin ne olduğunu araştırırsan çok mutlu oluruz :eek: Allaha emanetsiniz

orion

Kayıtlı Kullanıcı

Allah hepimizden razı olsun

Allah (C.C.) cümlemizi günbegün imanları kuvvetlenenlerden eylesin.

Rahmetli Gönenli Mehmed Efendi

Arkadaşlar lütfen sizde çevrenizdeki insanlara bunu iletiniz. Çok
önemli bir konu. Bir gazetinin köşe yazarıda
her insanın anlayabileceği yalınlıkta buna değinmişti. Bulabilirsem
sizler ile mutlaka paylaşacağım. İlmihaldende yararlanabilirsiniz
biraz daha bilimsel terimler içermesine rağmen, örnk. ile anlatıldığından
konu hemen anlaşılıyor. Sonuçta kesinlikle HARAM aynen Şarap gibi
hem azı çoğu yok bu olayın

ALLAHA EMANET OLUNUZ B)

gulderen

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun kardeşim ilk defa duydum bunu bilmeden alıp yiyebilirdik.Peki birşey sormak istiyorum.Peynir ve hamur mayasıda bu tür özellikler taşıyormu acaba ben hep ediyorumda.bilgilendirirseniz sevinirim.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt