Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kefenini çantasinda Taşiyan Avukat...... (1 Kullanıcı)

nihalim

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.hatim-online.com
Kefenini çantasinda Taşiyan Avukat......

Bir defasında Ankara’daydık. Bize, “Temyiz’de mahkeme var; birlikte gidelim.” dedi. Öğretmen kardeşimiz Konyalı merhum Mustafa Özsoy’la beraberdik. Temyiz’deki duruşmalara, avukatlar dışında kimse alınmıyordu.

Bekir Ağabey, bana bir çanta verdi, Mustafa’nın eline de bir dosya tutuşturdu. Bizi, stajyer veya yardımcı avukat süsü vererek mahkeme salonuna girdirdi.

Manzara müthişti: Yuvarlak bir masa etrafında 27 Mayıs İhtilâlinin karanlık yüzlü adamları çöreklenmişlerdi. O Egesel’ler, Başol’lar hep oradaydı. İhtilâlde oynadıkları başarılı (!) rollerine mükâfat olsa gerek, bu makama atanmışlardı. Bekir Ağabeyi Yassıada’dan da tanıyorlardı. Kin ve nefret do*lu gözlerle bizi süzüyorlardı. Âdeta yiyecek gibi bakıyorlardı. Egesel, Bekir Ağabeyin moralini bozacak şeyler yapıyordu. Eliyle masaya vuruyor, dinlemez gibi görünüyordu.

Bekir Ağabey, hiç aldırış etmeden 40 dakika savunma yaptı. Elindeki bütün belgeleri sundu ve sonunda bunların zabta geçmesini istedi. Zabta geçme talebi, Egesel’i kızdırdı. İki eliyle masayı tutup yüksek sesle:

“Neye güveniyorsun Bekir Bey!” diye açıkça tehdit etti.

Bekir Ağabey, tehdide pabuç bırakacak adam mıydı? He*men, “Ver şunu!” deyip hızla çantayı elimden kaptı. Başka bir evrak çıkarıp gösterecek sandım. Bir de baktım ki sürekli çantasında taşıdığı kefenini çıkarıp masanın ortasına fırlatıverdi. Adamların gözleri fal taşı gibi açıldı. Ardından gür bir sesle:

“İşte buna güveniyorum!”
dedi ve konuşmaya başladı. (-1-)
Öy*le yüksek sesle konuşuyordu ki âdeta salon çınlıyordu. Vallahi billahi yeminle söylüyorum, o anda o adamların masaya dayalı ellerine baktım, tir tir titriyorlardı. O zaman gerçekten, Bekir Ağabeyin arkasında bir kuvve-i maneviye olduğunu, müdafaa sırasında başka bir şahsiyete büründüğünü anladım!

Dipnotlar
(-1-) Avukat Bekir Berk,Zemzem suyu ile yıkanmış, üzerinde “Nerede vefat edersem bunu en yakın din görevlisine teslim ediniz” şeklinde bir not yazılı kefeni daima evrak çantasında bulunuyordu.

"Hayatını Davasına Adayan Adam: Bekir Berk" kitabından
İhsan Atasoy

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm değerli Nihal Ablam..B)
Emeğinize ve güzel yüreğinize sağlık olsun inşallah..Mühim mesajlar içeren çok güzel bir yazıydı..Rahman c.c sizden razı olsun inşallah..

İnsanın ölümü her daim kendi soluğu gibi ''vazgeçilmez''dir ve yakındır..İnsan o kaçınılmaz sonu, aklına ve kalbine mıhlayarak kendinden bir parça kılmıştır artık..Ölümü tefekkürle mükellefiz..Her daim kefenimizi yanımızda taşıyacak kadar ölüme sevdalı mıyız? Rahman c.c ile vuslatımıza / yüzleşmeye hazır mıyız? Nereye gidersek ve ne yaparsak ölüm bizlerle beraber..Yanımızda birileri olduğu gibi beraber..

Var mıdır ölümle güç bulan? Ölümle, düşman yürekleri titreten ve ağızlarını açık bırakabilen?

Kefenimiz yanımızda olmasa da düşüncemizde ölümün tefekkürü her daim ''sık kullanılanlar / hatırlananlar''da olsun..Avukat gerçekten örnek bir karaktere sahip.Çok güzeldi gerçekten canım ablam..
Kıymetli anneannemin ellerinden öperim..Dualarımdasınız inşallah..En emin'e emanet olunuz..Selam ve baki dua ile, hayırlı, nurlu ve bereketli geceler olsun inşallah..B)

nihalim

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.hatim-online.com
Selamün Aleyküm değerli Nihal Ablam..B)
Emeğinize ve güzel yüreğinize sağlık olsun inşallah..Mühim mesajlar içeren çok güzel bir yazıydı..Rahman c.c sizden razı olsun inşallah..

İnsanın ölümü her daim kendi soluğu gibi ''vazgeçilmez''dir ve yakındır..İnsan o kaçınılmaz sonu, aklına ve kalbine mıhlayarak kendinden bir parça kılmıştır artık..Ölümü tefekkürle mükellefiz..Her daim kefenimizi yanımızda taşıyacak kadar ölüme sevdalı mıyız? Rahman c.c ile vuslatımıza / yüzleşmeye hazır mıyız? Nereye gidersek ve ne yaparsak ölüm bizlerle beraber..Yanımızda birileri olduğu gibi beraber..

Var mıdır ölümle güç bulan? Ölümle, düşman yürekleri titreten ve ağızlarını açık bırakabilen?

Kefenimiz yanımızda olmasa da düşüncemizde ölümün tefekkürü her daim ''sık kullanılanlar / hatırlananlar''da olsun..Avukat gerçekten örnek bir karaktere sahip.Çok güzeldi gerçekten canım ablam..
Kıymetli anneannemin ellerinden öperim..Dualarımdasınız inşallah..En emin'e emanet olunuz..Selam ve baki dua ile, hayırlı, nurlu ve bereketli geceler olsun inşallah..

Aleykümselam canım kardeşim ALLAH c.c. razı olsun İNŞALLAH
emeğine sağlık yorumun için teşekkür ederim canım
AMİN...ölümü her daim hatırlayanlardan oluruz İNŞALLAH
Anneannenize söylerim İNŞALLAH...;)
ALLAH c.c. emanet olun...selam ve dua ile...
Hayırlı geceler İNŞALLAH B)B)

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
s.a değerli kardeşim,eline sağlık,selametle.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt