Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

kefaret orucu çıkmazım (1 Kullanıcı)

steawart54

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum, arkadaşlar kefaret orucu tutuyorum 60 gün aralıksız tutucam yani kaza orucundan bahsetmiyorum. abdestte burnuma su çekerken genzime su kaçtı ama yutmadm yani, baktım sitelere farklı şeyler yazıyor oruç bozulur veya bozulmaz diye oruç bozuluyorsa da kaza tutmak gerekiyormuş 1 gun ama kefareti 60 gun aralıksız tutmak gerekiyor. şimdi ben ne yapacam 60 gün baştan mı kefaret tutacam yoksa fazladan 1 gun tutsam olur mu acaba :a36:

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum, arkadaşlar kefaret orucu tutuyorum 60 gün aralıksız tutucam yani kaza orucundan bahsetmiyorum. abdestte burnuma su çekerken genzime su kaçtı ama yutmadm yani, baktım sitelere farklı şeyler yazıyor oruç bozulur veya bozulmaz diye oruç bozuluyorsa da kaza tutmak gerekiyormuş 1 gun ama kefareti 60 gun aralıksız tutmak gerekiyor. şimdi ben ne yapacam 60 gün baştan mı kefaret tutacam yoksa fazladan 1 gun tutsam olur mu acaba :a36:

Âleykum Selâm

Muhterem kardeşim kaza ile genzinize kaçan su orucunuzu bozmaz rahat olunuz hemde yutmadım diyorsunuz merak buyurmayın Rabbimiz c.c sizin kasti yapmadığınızı pek iyi bilmektedir , kefaret orucunuza devam ediniz hiç bir kaza gerekmez.

Selam ve selametle kalınız.Saygılarımla.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt