Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kefal firinda:) (1 Kullanıcı)

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum benim en çok sevdiğim balıktır gerçi hepsini çok seviyorum:) ama kefali daha çok seviyorum bu tarifi denemizi isterim :a15:

Kefal Firinda

MALZEMELER
2 su bardagi su
1 demet maydanoz
2 dis karanfil
5 çorba kasigi zeytinyagi
veya ayçiçek yagi
1 kg Kefal ayiklanip
halka sek. dogranmis)
300 gr.sogan rendelenmis
300 gr.domates rendelenmis
2,5 çorba kasigi limon suyu
1/2 çay kasigi tuz karabiber

YAPILIŞ TARİFİ
Önceden firini 170 dereceye getirip, isitin. Bir kapta 2 su bardagi suyu, maydanoz ve karanfili koyup, su yari yariya çekinceye kadar kaynatin, süzdürün. Zeytinyagi ya da ayçiçek yagini ilave edip karistirin. Kefal baligi dilimlerini bir tepsiye dizin. Rendelenmis domates ve sogani baliklarin üzerine dökün.Maydanoz suyu zeytinyagi karisimini da baliklarin üzerine gezdirin. Tuz ve biberini serpin.Limon suyunu da dökün. Firinda baliklar pisinceye kadar yaklasik 15 dakika pisirin.Firindan alip önceden isitilmis tabaklarda servis yapin.

merdiven

Kayıtlı Kullanıcı
sevgili damla ben tam bir balık koliğim teşbihte hata olmaz kılçık olsun gene yeter ama kefal yemem dip balığı kendim birkaç kez tuttum temizlerkende tiksindim boğazda lağımın suya aktığı yerlerde çok çıkıyor ama dediğim gibi tutması zevkli ama yemesi değil inan iskorpit bile ondan iyi........

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
€bru;716822' Alıntı:
Hiç adını duymamıştım...

ebru kardeşim o zaman yemeni tavsiye ederim
rabbimize emanetsin inşallah
selam ve dua ile
<<B)>>

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
sevgili damla ben tam bir balık koliğim teşbihte hata olmaz kılçık olsun gene yeter ama kefal yemem dip balığı kendim birkaç kez tuttum temizlerkende tiksindim boğazda lağımın suya aktığı yerlerde çok çıkıyor ama dediğim gibi tutması zevkli ama yemesi değil inan iskorpit bile ondan iyi........

temizlenmiş olarak alın biz öyle alıyoruz sadece ben yıkıyorum ve yapıyoruz çok lezzetli ben çok seviyorum damak tadı diyelim :)
rabbimize emanetsiniz inşallah
selam ve dua ileB)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt