Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kayıp Ayet! (1 Kullanıcı)

abdullahazzam

Kayıtlı Kullanıcı
Yıllardır o ayeti arıyordum...
Kaba meali şöyle olmalı:
Bana karşı sorumluluklarının bilincinde olanlara bit rehber olarak indirdiğim,üzerinde hiçbir şüpheye yer olmayan bu ilahi kelamı alın,sıkı sıkıya,hava ve toz girmeyecek şekilde sarıp sarmalayın,şık,hatta mükümse üzeri işlemeli bir torbaya sokun ve onu,evinizin en yüksek,en erilmesi zor noktasına çakacağınız bir civiye asın.sonra ey ihlaslı kullarım,onu orada bırakın,bir dahada sakın dokunmayın sabah akşam altına geçip durun,yeter.Rahmet ve bereketim üzerinize yağar,ilminiz artar,böylece bana ve muradımı anlamaya her geçen gün biraz daha fazla yaklaşırsınız,iyi,halis ve salih kullarım olursanuz.

Evet,dünyalar güzeli,mahzun ve mazlum ülkemdeki,mahsun ve mazlum müslüman kardeşlerimin,belli zorunlu durumlarda,başta mubarek analarının ak sütü gibi helal kaza ruhsatlarını rahatlıkla kullanıp,irili ufaklı tavizler vermeyi zor da olsa içlerine sindirdikleri halde,büyük bir ihlas ve titizlikle,hatta aşk ve şevkle her kelimesine,asla en küçük,en masum tavizciği dahi vermemecesine bağlı kaldıkları bu ayeti arıyorum yıllardır...bulamıyorum!

Kaç defa devrettim,hatmettimse de o mubarek kur'an'ı o ayeti bulabilme cehdi içinde,gece-gündüz demeyip,sık dokuyup-ince eleyip,bir türlü rastlayadım ona!

sordum-soruşturdum,danıştım-araştırdım,kitap-defter karıştırdımsada nafile, o ayeti bulamadım,bulamadım,bulamadım!

Mubarek Kur'an'ın içinde yaptığım o tadına doyum olmaz,zihin açıcı,ruh ferahlatıcı,bir o kadar da pırıl pırıl aydınlatıcı yolculuğum esnasında hep dönüp dolaşıp mubarek'Alak süresinin giriş ayetlerine takıldım:
1 OKU yaratan rabbin adına, 2 insanı bir yumurta hücresinden yaratan! 3 OKU, çünkü rabbin sonsuz kerem sahibidir,4 (insana) kalemi kullanmayı öğretendir, 5 insana bilmediğini belleten!

okumak,bir duş kaynaktan,burada Kur'an mesajından,alınan sözleri veya düşünceleri,yüksek sesle olsun veya olmasın,ama anlamak niyetiyle bilinçli olarak zihne nakşetmeyi ifade eder.
OKU! Emr-i ilahisi kur'an mesajından alınan sözleri veya düşünceleri anlamak niyetiyle bilinçli olarak zihne nakşetmeyi ifade ediyorsa, o mubarek kitabı sarıp sarmalayıp duvarın en yüksek yerine çaktığımız bir çivide asılı kalmaya mahkum etmek niye?
Yoksa biz...biz kur'an mesajında yer alan sözleri veya düşünceleri anlamak niyetiyle bilinçli olarak zihnimize nakşetmek niyetinde değil miyiz?
Yook arkadaş,değil cevabını araştırması,sorulması bile çok ama çok zor,peek ama pek yaman olan bu sorular bana göre değil! Neme lazım!
En iyisi yine o kayıp ayeti araştırmaya devam etmeli!
Böylesi daha kolay.
Çok daha kolay.

Kur'an günlüğü engin noyan

yesil_03

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Kayıp Ayet!

Lisedeyken din hocamız ellinde taşıdığı çantadan kur'an_ı kerim'i çıkardığında hepimizde hayretle hocamıza yönelip ''hocam o kur'an mı birde el çantanızda'' dedik. Evet dedi bu kitap bizim için bize yardımcı olması için gönderildi, ozaman yanımda taşımamda bi sakınca yok değilmi? dedi.

Tabiki kur'an'a saygıda kusur etmeyelim ama hayatımızın bi parçası oldugunuda kabullenelim. bu konu benim acayip derecede ilgimi çekiyordu büyüklerimize böyle öğretilmiş onlarda bize. buradaki amaç bence müslümanları kitabından soğutmak. ALLAH RAZI OLSUN.

imamhalil

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Kayıp Ayet!

Aaahh ah!
Yıllarca din ve dindarlar öylesine budanıp kesildiler ki...
Hunharca ve canice yapılan katliam, ihanet ve cinayetlerden sonra sinsice ve kalleşçe saldırılar başladı şu necip millete!
Sonuçta "kalanlardan bir şey çıkmaz" dedikleri o insanların hatırında Kur'anın saygıdeğerliğinden başka bir şey kalmamıştı.
Doğruluğunu ya da yanlışlığı ölçemedikleri bir şekilde; ama samimice ve akıllarının erdiğince "saygı,sevgi ve hürmet" gösterdiler O'na...
Bugün öldü denilen "iman", bitti denilen "ümmet" yeniden diriliyorsa eğer, o -belki yetersiz ama- samimi hürmet ve bağlılığın hürmetine belki de...
Okudukta her şey tamam mı? Yoksa okuyanlarına lanet ettiği günlerdemiyiz?

Konu ve paylaşımınız için teşekkürler.
Fi emanillah

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt