Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

KatrePare'nin not defterinden... (1 Kullanıcı)

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum can pareler ...

Huyum olmus oldugu uzere, basim egik yururum. Basamaklarima bakip yurumek hem dusundurucudur hem de baska insanlar icin sinir bozucu... Ama bir gun, oyle seyler gormustum ki, basimi bir daha kaldirmaz oldum. Cunku cevirsem, biliyorum icime yakan bir ummeti gorecegim. Selam vermek isteyecegim... Bir adim, bir adim daha.. Beni gormezden gelip gececek onumden.

"Nereye kardesim ?" diyemeyecegim, hukumsuzdur.

Hele ki Turkiye'de, bir cafede oturmus bacak bacak ustune atmis kahkalarla erkeklerin arasinda oturan bir ablamizi gordugumde...
Rabbim neler oluyor ?
Ben ne kotuyum ki bu abla boyle !
Gitsem... Beni kovsa da aglasam, ta ki o benden birakip onlarin arasindan kalkana kadar..

Aglasam...
Sarilip aglasam ona...

"Biz kim ayirdi canim ?" desem...

Diyebilir miyim ?

Sana bunu diyebilir miyim ?

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
güzel düşüncelerin güzel niyetin hiç bozulmasın kardeşim.
böyle kardeşlerimiz artsa ,herkes demese ki her koyun kendi bacağından asılır..o zaman çok daha özgür olurdu bugün İslam, müslümanlar, kapalılar.ama bu zihniyetle(kendi nefsime de) işimiz zor..
ama güzel günler hiçbir zaman uzak değildir.mesafesini ayarlayacak olan daima sensindir;)

_semra_

Kayıtlı Kullanıcı
katrem konun daım olur ınsallah nasılsın..

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
güzel düşüncelerin güzel niyetin hiç bozulmasın kardeşim.
böyle kardeşlerimiz artsa ,herkes demese ki her koyun kendi bacağından asılır..o zaman çok daha özgür olurdu bugün İslam, müslümanlar, kapalılar.ama bu zihniyetle(kendi nefsime de) işimiz zor..
ama güzel günler hiçbir zaman uzak değildir.mesafesini ayarlayacak olan daima sensindir;)

Estagfirullah ablacigim...
Ama oyle ki ben, herkesten sonra cennete girmeye yada bana yer kalmamasina bile raziydim.

Tesekkurler guzel dusuncelerin icin, Allah razi olsun.

**RaNa**

Kayıtlı Kullanıcı
katemmm senı gordugume cok sevındım nasılsın

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahim...

Hep soruyorlar "Neden bu kadar onem veriyorsun besmeleye?" Hatta bir kardesimiz bana " Besmele deyince aklima hep sen geliyorsun" derdi... Allah ondan da razi olsun.

Asil konuma doneyim... Yani genc kizlarimiza, kardeslere...

Rabbim onlara selamet ve hidayet nasip etsin. Soyle bir bakiyorum sokaklara, televizyonlara, sosyal paylasim sitelerine...
Nasil bir basortusu yada nasil bir takma sekli ki , herkesten cok dikkat cekiyor.. Demistir ki Resullullah : "Kafirlere benzemeyin." Peki ya pantalonlar, rengarenk sallar ? Bir basortusune 70 t vermek ne demek ?
Tesettur modasi ne demek ?

"Basi deve horgucu gibi olanlar" = " Cennetin kokusunu alamayacak olanlar" buyuruyorlar...

Cennetin kokusuna, sacma sapan bir adeti veya saclarinizi mi tercih ederseniz?

Kusura bakmayin efendim, ben tercih edemem ! Etmem !

"Saclarimi ensemde toplayinca rahatsiz oluyorum" . Kendisini uyardigim kizlarin bahanesi... Ates sizi rahatsiz etmiyor mu diyemiyorum onlara. Ne diyebilirim ki?

Basini ort, gerisi nasil istersen...
Boyle bir sey mumkun mu? Asla...

Eger Fatima'nin (ra) yolundaysan asla...

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Benim icin 7 fetih suresi okuyacak olan var mi?

**RaNa**

Kayıtlı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahim...

Hep soruyorlar "Neden bu kadar onem veriyorsun besmeleye?" Hatta bir kardesimiz bana " Besmele deyince aklima hep sen geliyorsun" derdi... Allah ondan da razi olsun.

Asil konuma doneyim... Yani genc kizlarimiza, kardeslere...

Rabbim onlara selamet ve hidayet nasip etsin. Soyle bir bakiyorum sokaklara, televizyonlara, sosyal paylasim sitelerine...
Nasil bir basortusu yada nasil bir takma sekli ki , herkesten cok dikkat cekiyor.. Demistir ki Resullullah : "Kafirlere benzemeyin." Peki ya pantalonlar, rengarenk sallar ? Bir basortusune 70 t vermek ne demek ?
Tesettur modasi ne demek ?

"Basi deve horgucu gibi olanlar" = " Cennetin kokusunu alamayacak olanlar" buyuruyorlar...

Cennetin kokusuna, sacma sapan bir adeti veya saclarinizi mi tercih ederseniz?

Kusura bakmayin efendim, ben tercih edemem ! Etmem !

"Saclarimi ensemde toplayinca rahatsiz oluyorum" . Kendisini uyardigim kizlarin bahanesi... Ates sizi rahatsiz etmiyor mu diyemiyorum onlara. Ne diyebilirim ki?

Basini ort, gerisi nasil istersen...
Boyle bir sey mumkun mu? Asla...

Eger Fatima'nin (ra) yolundaysan asla...

cok guzel yazıyosun canım
İnşallah hep boyle guzel yazarsın ve iman dolu olursun

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Es selamu aleykum.. Emeğine, hisseden güzel yüreğine sağlık canım benim..

1 Fetih suresi de ben okurum inşaAllah.. Rabbime emanetsin..

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Kalan 4 sanirim ben okuyayim can, sebeb olmus olursun.
Ne guzelsin cennet huylum (ovme simarmasin)
Herkes benim gibi mi? simarmaz kardesim

ahmet_99

Kayıtlı Kullanıcı
Kalan 4 sanirim ben okuyayim can, sebeb olmus olursun.
Ne guzelsin cennet huylum (ovme simarmasin)
Herkes benim gibi mi? simarmaz kardesim

Allah razı olsun sizden..

Ah güzel kardeşim, keşke senin gibi olabilsek, keşke senin gibi yanabilsek.. Bunları olabildikten sonra, varsın olsun azıcık da şımarabilsek....

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
salam aleykum kardes eger 16 yasindaysan ve bunlari dusnuyorsan masallah cok guzel....bole dusnen genc kardesleri gormek cok guzel...70 tl ye bas ortusu de varmis bunu yeni ogrendim :) ilginc.. ama sen bunlari cok dert etme kardesim basini ortmekle musluman olunsa ne kolay olurdu ...herseyin basi TEVHID....eger bir insan Allahi herseyde tevhid ederse hem hakkiyla ortunur hem de diger tum emir ve yasaklara riayet eder...sen de cevrene bunu yay tum rasullerin ortak daveti...Allah dan baska ibdete ve itaate layik olan hak mabud yoktur...salam aleykum

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Benim icin 7 fetih suresi okuyacak olan var mi?

Fetih suresi özel bir sure olup devamlı okumak ...zikir gibi ....uygun değildir diye buyuruyor büyüklerimiz...Hatırlatmak isterim...

Allah Korusun gerekmeyen okunuşu ,cezaya sebep olurmuş...Acizane duyduğumuz budur...Genede karar size ait olsun...Bilginize...

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Fetih suresi özel bir sure olup devamlı okumak ...zikir gibi ....uygun değildir diye buyuruyor büyüklerimiz...Hatırlatmak isterim...

Allah Korusun gerekmeyen okunuşu ,cezaya sebep olurmuş...Acizane duyduğumuz budur...Genede karar size ait olsun...Bilginize...

Bir ablamizin esi, haksiz yere hapise girdi, onun icin istedim. Ama yine de cok tesekkur ederim yorumuz icin.. :)

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Bir ablamizin esi, haksiz yere hapise girdi, onun icin istedim. Ama yine de cok tesekkur ederim yorumuz icin.. :)

Allah'ım C.C. haksızlık la hapse düşen insanlarımızın haklarının iadesini ve tez vakitte af edilmelerini nasip etsin inşallah...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt