Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

katilin cezası (1 Kullanıcı)

aysun_dalkilinc

Kayıtlı Kullanıcı
:confused::confused:Arkadaşlar dinimizde bir insanı öldürmenin cezası nedir? kaynaklardan araştıranlar varsa bilgilerini rica ediyorum.
Not:bir adamın öldürülmesi için atılan kurşun babama gelmiş hiç bir sucu olmayan babamın. başkası öldürülmek istenirken babam öldü bu konuda
dinimizde ve Kuranda bu gibi durumda yapılması gerekenler yazıyormu acaba. :a17:

alisay

Kayıtlı Kullanıcı
kardeş; öncelikle başın sağolsun. bu konuyla ilgili bakara suresi 178-179. ayetler var ancak bu konuyu bir alime danışmanı tavsiye ederim. duygularımızla hareket edersek dönüşü olmayan hatalara sebebiyet verebiliriz. başkasını vurmak için harekete geçip sizi canevinizden vuran gibi.

aysun_dalkilinc

Kayıtlı Kullanıcı
evet haklısın ben çok korkuyorum günah işlemekten ve rabbimin rızası olmayacak şeyler yapmaktan ben mahkemede şikayetçi oldum o adamın cezalandırılmasını istiyordum üçbuçuk yıl yatacak çok az. ben düşünüyorum dinimizde acaba mahkemede şiikayetçi olmak günahmıdır yada bu konuyu ebedi alememi bıraksaydım her zaman rabbime havale ediyorum.

alisay

Kayıtlı Kullanıcı
aynı konuyu bende sürekli düşünüyorum. acaba günümüz mahkemeleri caizmidir diye. sen gene sadece ALLAH'a havale et. şikayet içinde tevbe istiğfar getir. yarın mahşerde ALLAH'ın hükümlerine değilde insanların hükümlerine baş vurduğumuz için çok büyük sıkıntılar çekebiliriz. KENDİSİNDEN BAŞKA İLAH OLMAYAN ALLAH-U TEALA CÜMLEMİZİ AF VE MAĞFİRET ETSİN İNŞAALLAH.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt