Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Karıncanın Aşkı (1 Kullanıcı)

kış meleği

Kayıtlı Kullanıcı
Vaktiyle Hz.Süleyman,kuvvet ve haşmetiyle yolda giderken bir alay karıncaya rast geldi .Karıncaların hepsi,tazim etmek üzere huzuruna koştular.Bir an için de binlerce ihatta daha da fazla karınca huzura vardı .fakat bir karınca ,hemencecik huzura gelmedi.Yuvasının önünde bir toprak tepe vardı.Otepeyi düzeltmek için yel gibi toprak zerrelerini birer birer taşımaktaydı

Süleyman ,bu karıncayı yanına çağırp dedi ki:

"Ey karınca !Görüyorum ki pek güçlü sayılmazsın Nuh'un ömrüyle Eyyüb'ün sabrına sahip olsan yine bu tepeyi kaldırmaya güç yetiremezsin.
Böyle bir iş,senin gibisinin kol kuvvetiyle yapılamaz.Bu tepeyi sen kaldırazmazsın

Karınca dile geldi:

"Padişahım! dedi,"Bu yolda ancak himmetle yürünebilir.Sen benim yaratılışıma bakma

Himmetimdeki yüceliğe bak.Benden ayrı bir karınca var.Göremiyorum onu

Fakat beni aşk tuzağına çekti.Bana dedi ki:Sen şu toprak tepeyi dümdüz yol yaparsan bende senin yolundan bu hicran kayasını kaldırı,
seninle düşer kalkarım.

Hemen şimdi ben de bu işe bel bağladım Bu toprağı taşımaktan başka çarem yok.Bu tprağı kaldırır,tepeyi dümdüz bir hale getirirsem onun vuslatını elde edebileceğim.Bu hususta çalışıp çabalarken ölebilirim,ama hiç olmazsa yalan yere bir davaya kalkışmış sayılmam ya

Sevgiyi karıncadan öğren! O ki sevdiği için kat kat yükler yükleniyor....

Aşkın kıymetini sahibinden öğren ! O ki herşeye rağmen kulum diyorrrr

Allah mü'minlerden ,mallarını ve canlarını ,kendilerine (verilecek)Cennet satın almıştır.Çünkü onlar Allah Yolunda savaşırlar,Öldürürler ,ölürler .(Bu) Tevrat 'ta ,İncil de ve Kur'an da Allah üzerine hak bir vaaddir.Allah'tan daha çok sözünü yerine getiren kim vardıréOhalde O'nunla yapmış olduğunuz bu alış verişinizden dolayı sevinin.İşte bu,(gerçekten) büyük kazançtır.(Tevbe Suresi 111)

Derim ki Ey cahil nefsim senden büyük Allah (cc) var

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim emeğine sağlık, selam ve dua ile..

_AYDIN_

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim...
emeğine sağlık...
selam ve dua'ile...

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
Derim ki Ey cahil nefsim senden büyük Allah (cc) var

allah c.c razı olsun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt