Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

karınca (1 Kullanıcı)

islam_güneşi

Kayıtlı Kullanıcı
Bir gün Süleyman peygamber(as)bir karıncaya bir yıllık yiyeceğinin miktarını sorar.Karınca da bir buğday tanesi yerim diye cevap verir.
Cevabın doğru olup olmadığını kontrol etmek isteyen Hz.Süleyman(as)karıncayı bir şişeye koyar yanına da bir buğday tanesini koyarak hava alacak şekilde şişeyi kapatır.Ondan sonra da bir yıl bekler.Süresi dolunca şişeyi açtığında bir de bakar ki,karınca buğday tanesinin yarısını yemiş,yarısını da bırakmış.Kendi kendine meraklanır.Acaba neden yemedi diye?
Bunun üzerine karıncaya buğday tanesini tamamen neden yemediğini sorar.Karınca da daha önce benim yiyeceğimi yüce Allah(cc)verirdi.Ben O na güvenerek bir buğday tanesini tam olarak yerdim,çünkü O beni asla unutmaz ve ihmal etmezdi.Fakatbu işi sen üstüne alınca doğrusu nihayet bu aciz bir insandır diye sana pek güvenemedim.Belki beni unutup yiyeceğimi ihmal edebilirsin.O yüzden de bir yıllık yiyeceğimin yarısını yiyerek,diğer yarısını da ertesi yıla bıraktım, diye cevap verir.

canom

Kayıtlı Kullanıcı
emeğinize saglık çok güzeldi allaha emanet olun.

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel bir kıssa, emeğine sağlık..
selametle, Allaha emanet olun..

gonul85

Kayıtlı Kullanıcı
Harika bir yazı elinize sağlık

sevgi-gülü

Kayıtlı Kullanıcı
evet bunu okumustum sanki burda.güzeldi tesekkürlerB]

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Güzel bir kıssaydı. Teşekkürler..

islam_güneşi

Kayıtlı Kullanıcı
teşekkür ederim görüşleriniz için.hayatımızda daha uzun süre etkili olanlar kıssalardır.onun için paylaşmak istedim sizinle.umarım ömrünüze yayılır bu güzel hikaye

su_sıla

Kayıtlı Kullanıcı
s.a kıssadan hisse almayı allah nasıp etsin inşallah.
emegine saglık

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt