Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kardeşlerim bakar mısınız ? (1 Kullanıcı)

merve_talat

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm ben bir yakınımın namaza başlamasını istiyorum sizce ne yapabilirim lütfen dua edin allah a emanet olun

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam namaza heveslendirmek için bir seccade hediye etmeniz belki faydalı olur yanında namaz kılabilirsiniz ona beraber kılalım mı diye sorarsanız kabul ederse belki o günden sonra hep kılmaya devam eder

canfeda

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm Selam...
Namazla ilgili kitap,ayet,hadis okumasını sağlayabilirsiniz.
"sabah namazına nasıl kalkılır?" diye ince bir kitap var.bu kitabı yakınınıza hediye edebilirsiniz. okursa inşaAllah etkilenir.
Birlikte camiye gitmeyi teklf edebilirsin.
Nacizhane aklıma gelenler bu kadar.
Selam ve dua ile..

merve_talat

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim çok sağolun cevap yazdığınız için o kitabı ben okumuştum ama namaza başlamasını istediğim kişi kitap okumayı hiç sevmiyor dua edin inşaallah tekrardan çok teşekkür ederim cevap yazdığınız için allah a emanet olun selam ve dua ile

Karîn'den Korun

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm Selam,
Diğer kardeşlerimin önerilerine artı olarak ekleyebileceğim, Şöyle ilme ve fazilete erdiren büyük camiler olsun, dini tarihi eserler olsun, büyük velilerin kabirleri türbeleri olsun gezdirilerek onlara bu büyük din alemini bir nebze tanıtarak onlardan da ders çıkarılarak namaza başlamalarına vesile olabilirsiniz.

Selametle,Selamun Aleyküm

canfeda

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim çok sağolun cevap yazdığınız için o kitabı ben okumuştum ama namaza başlamasını istediğim kişi kitap okumayı hiç sevmiyor dua edin inşaallah tekrardan çok teşekkür ederim cevap yazdığınız için allah a emanet olun selam ve dua ile

Anladım kardeşim.Ama bu kitap çok ince.onun için tavsıye etmiştim:)
Neyse kardeşim o zaman sen bilgilerini ona anlat ve ona bu siteyi öner.Burdan çok şey öğreneceğine eminim..
Selametle..

muhalif adam

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm Selam...
Namazla ilgili kitap,ayet,hadis okumasını sağlayabilirsiniz.
"sabah namazına nasıl kalkılır?" diye ince bir kitap var.bu kitabı yakınınıza hediye edebilirsiniz. okursa inşaAllah etkilenir.
Birlikte camiye gitmeyi teklf edebilirsin.
Nacizhane aklıma gelenler bu kadar.
Selam ve dua ile..

Katılıyorum. Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, cidden harika bir kitap. Kafadaki bütün şüphe ve soruları çözüyor. Nefsin sığındığı bütün boşlukları dolduruyor. Çok faydalı olur. Yazar hayatından ve hayatlardan da örnekler sunmuş. Çok zor kuşullarda namazını nasıl kıldığını anlatmış. Misalen cebinde çöp poşeti taşıyıp mescidsiz yerlerde dahi namazlarını o çöp poşetini seccade niyetine kullanarak kıldığını anlatmış. Bu, aklımda çok yer etmişti. Bu tip yüzlerce örnek ve açıklama ile insanı doyuruyor diyebilirim. Herkesin okuması lazım. O kitap, bizler alıp namaz kılmayanlara hediye edelim diye ince ve sadece 1 TL..

MELEK DİLBER

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykum selam olsun
namaz öğütleri verebilirsiniz mesela heveslendirmek namaza yönlendirmenin başıdır
selam ve dua ile...

merve_talat

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun kardeşlerim ALLAH SİZİNDE DÜNYADA VE AHİRETTE SIKINTILARINIZI GİDERSİN PEYGAMBER EFENDİMİZ E KOMŞU EYLESİN ALLAH A EMANET OLUN SELAM VE DUA İLE ALLAH A EMANET OLUN KARDEŞLERİM

Ayse_92_38

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum kardeslerim banada bir arkadasim hediye etti cok faydalandim cok.sukur namaz kilmayan bir arkadasima okumasi icin onerdim ve o pek sicak bakmadi Bugun dogum gunu ona o kitabi hediye. Etsem nasil olur?, belki birgun rabbim hidayet verirde okur diye dusunuyorum sizce hediye ediyimmi?

Selam ve dua ile

özgürlü_zamanlar

Kayıtlı Kullanıcı
Etrafımızdaki insanların başlamasını kim istemiyor ki. :( Ona sürekli söyle namaz farzdır. Namaz sağlıktır,namaz huzurdur,namaz müminin kalbidir. Bunları hatırlat sürekli.İnşallah oda bunların güzelliğine inanacaktır.

selimoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum kardeslerim banada bir arkadasim hediye etti cok faydalandim cok.sukur namaz kilmayan bir arkadasima okumasi icin onerdim ve o pek sicak bakmadi Bugun dogum gunu ona o kitabi hediye. Etsem nasil olur?, belki birgun rabbim hidayet verirde okur diye dusunuyorum sizce hediye ediyimmi?

Selam ve dua ile

Aleyküm selam..Çok iyi olur

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt