Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

KARDELEN ÇİCEGİ (1 Kullanıcı)

Kucukumut

Kayıtlı Kullanıcı
KARDELEN ÇİÇEĞİ

Kardelen çiçeği, etrafındakilerin dostlarının anlatımıyla güneşe aşık olur. Aslında hayatında güneşi hiç görmemiştir. Çünkü bilir ki güneşi gördüğü an canından olacaktır. Ama bu aşk içinde öyle büyür öyle büyür ki artık dayanılmaz bir hal alır ve Allah'a dua eder, bana bir defacık da olsun güneşi görmeyi nasip et diye.

Ve bir gün dayanamaz Allah'ın huzuruna çıkar ve şöyle der; "Allahım güneşi görmem için bana izin ver." Allah da ona şöyle seslenir; "Ey kardelen bilmez misin ki sen narin bir çiçeksin ve güneşle karşılaştığın an canından olabilirsin. İyi düşün sana 2 gün mühlet veriyorum ya güneş ya canın." Kardelen Yüce Rabbinin huzurundan ayrılır ve düşünür. Ama içindeki güneş sevdası adeta onu içten içe kemirir. 2. günün sonunda Rabbinin huzuruna çıkar ve şöyle der; "Bu aşk beni öyle büyüledi ki güneşi görmek için can atıyorum. Allah da ona; "Cesaretini taktir ederim ey kardelen ama bir yandan da üzülürüm çünkü canından olacaksın" der ve kardelen güneşi görmenin aşkıyla tutuşurken karın üstüne çıkmaya karar verir. Tam o beyaz karın içinden kafasını çıkardığı an güneşi görür ama ona daha önce söylendiği gibi canından olur.
Aşk böyle bir şey demek ki, aman dikkat!

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
RE: KARDELEN ÇİCEGİ

Allah'ın huzuruna çıkıyorsa, rabbimizi haşa görmüş demektir, hikayedeki mantığa göre.. yüce rabbimiz varken hala neden güneş diye ısrar eder bu kardelen?? hem de O'nu görmüş.. en büyük aşk, Rabbimize değil mi?

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt