Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

kapnmaya çalışıyorum (2 Kullanıcı)

mdç.

Kayıtlı Kullanıcı
ben 19 yaşındayım o kadar çok kapanmak istiyorumki şimdiye kadar hep kendimce birşeylri bahne olarak kullandım şuan bi bahanem yok ve rüyamda 1haftadır aynı şeyi görüyorum türabnı yapıorum faakt düşüo bi türlü yapamıorum bundan çok etkilendim ve kapnmaya karar verdim aileme ve erkek arkadaşıma bunu söledim hepsi çok sevindiler 10 güne kadar hazırlıklarımı yapıp Allah ın izniyle kapanam inş.. bana dua edin ve bu sefer başarıyım

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
merhaba canım bende 19 yaşındayım ve kapanmaya çalışıyoum rabbim banada nasip eder inşallah

Kaan Erdem

Yönetici
Selamünaleyküm,

ALLAH celle celaluh'un emrini hakkı ile yerine getiren ve taşıyanlardan olursunuz inşaALLAH.Bu arada ''erkek arkadaş'' ile ilgili neyi kast ediyorsanız biz anladığımız ile yorum getirerek ve zanda bulunarak diyelim en kısa zamanda helal ve haram dairesi içerisinde yaşamınızda da gerekli dikkatleri gösterip hak olanı en kısa zamanda yaşamaya çalışarak mevlanın rızasını kazanmaya talip olmalısınız / olmalıyız.

Selametle kalınız.

ben 19 yaşındayım o kadar çok kapanmak istiyorumki şimdiye kadar hep kendimce birşeylri bahne olarak kullandım şuan bi bahanem yok ve rüyamda 1haftadır aynı şeyi görüyorum türabnı yapıorum faakt düşüo bi türlü yapamıorum bundan çok etkilendim ve kapnmaya karar verdim aileme ve erkek arkadaşıma bunu söledim hepsi çok sevindiler 10 güne kadar hazırlıklarımı yapıp Allah ın izniyle kapanam inş.. bana dua edin ve bu sefer başarıyım

gokceayan

Kayıtlı Kullanıcı
inş en kısa zamanda bu isteğini gerçekleştirirsin cnm.senin adına çok sevindim.ailende karşı çıkmıyor ise bence beklemenin bi anlamı yok.Allahın bu güzel emrini hakkıyla yerine getir derim.Allaha emanet ol.

ahirzamangülü

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum sevgili kardeşim. inşallah bian önce o güzelliğe ulaşırsın. bende kapalıyım 4 yıldır ve çok huzurdayım. (çok şükür) . Rabbim sana ve senin gibi kapanmak isteyenlere cesaret versin. ertelemekten korusun... selametle....

HilserSeN

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm,

ALLAH celle celaluh'un emrini hakkı ile yerine getiren ve taşıyanlardan olursunuz inşaALLAH.Bu arada ''erkek arkadaş'' ile ilgili neyi kast ediyorsanız biz anladığımız ile yorum getirerek ve zanda bulunarak diyelim en kısa zamanda helal ve haram dairesi içerisinde yaşamınızda da gerekli dikkatleri gösterip hak olanı en kısa zamanda yaşamaya çalışarak mevlanın rızasını kazanmaya talip olmalısınız / olmalıyız.

Selametle kalınız.

Evet .Kardesim , Kapanmak ve İslamiyetin Emir ve yasakları gölgesi altında yaşamak gerekir ..

ukde79

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm ;

Yaklaşık 4,5 yıldır evliyim.. Eşimle severek ve isteyerek evlendim. Her zaman çok şükür rabbime inancım tamdı hiç eksilmedi. Hele anne olunca gün be gün arttı. Yaklaşık 2 senedir inanılmaz bir inanç ve itikatle gün geçtikçe daha çok sarılıyorum rabbime. Kapanmaya karar verdim ve eşimle paylaştım. Eşim çok iyi bir insan ama görmemiş ki ailesinden . HAzır olmadığını söyledi. Şimdi ben 2 senedir her gün rabbime eşime ve bana hidayet vermesi için dua ediyorum. Ben hazırım çoktaaaan ama henüz o değil. Niye anlattım bunu en azından sen hazırsın ve başkalarının hazır olmasını beklemiyosun.
Rabbim tez zamanda bütün gönlü kırıklara yardım etsin. Rabbim cümlemize hidayet nasip etsin..

Selam ve dua ile..

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm,

Selametle kalınız.

Esselamu aleykum,

KAAN kardeşimizin sözleri kalbimize tercuman olmuştur,fazladan birşey yazmaya gerek yoktur,sadece dua ederiz senin için,inşaALLAH en kısa zamanda seni yaratan RABBİNE emrettiği gibi kulluk edersin...

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
senin adına çok sevindim kardeşim.kapanınca göreceksin zaten bütün güzelliklerin nasıl seninle birlikte geldiğini.Rabbimiz e yaklaşman için çok büyük bir adım atmış oldun bu sayede.Rabbim yardımcın olsun bu konuda.
ayrıca yukarıda erkek arkadaşın olduğundan söz etmişsibn.biraz erken değil mi kardeşim bu yaşta.çünkü şu anda istesen onunla evlenemezsin.dediğin gibi bu sadece erkek arkadaşın olarak kalır.ileri de evlenseniz bile birçok günah ta seninle olmuş olacak kardeşim.bu konu da belki bir bilginiz olmayabilir ama ben söyleyeyim.
bir namahremin başka bir namahremle başbaşa kalması haramdır.ve hatta evlenecek çiftlerin bile bildiğime göre 3 ddefa görüşme hakları var.yani bu husus çok önemli.yaşın daha küçük.şimdiden dikkkatli olsan iyi olur kardeşim.
Rabbim e emanetsin

HilserSeN

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm ;

Yaklaşık 4,5 yıldır evliyim.. Eşimle severek ve isteyerek evlendim. Her zaman çok şükür rabbime inancım tamdı hiç eksilmedi. Hele anne olunca gün be gün arttı. Yaklaşık 2 senedir inanılmaz bir inanç ve itikatle gün geçtikçe daha çok sarılıyorum rabbime. Kapanmaya karar verdim ve eşimle paylaştım. Eşim çok iyi bir insan ama görmemiş ki ailesinden . HAzır olmadığını söyledi. Şimdi ben 2 senedir her gün rabbime eşime ve bana hidayet vermesi için dua ediyorum. Ben hazırım çoktaaaan ama henüz o değil. Niye anlattım bunu en azından sen hazırsın ve başkalarının hazır olmasını beklemiyosun.
Rabbim tez zamanda bütün gönlü kırıklara yardım etsin. Rabbim cümlemize hidayet nasip etsin..

Selam ve dua ile..

Kardeşim Allah yar ve yardımcınız olsun Ama kapanmak isteyen sizsiniz ..eşiniz kendini neden hazır hissetmıyor ? Bu konuda diretmelisiniz ve ısrarcı olmalısınız Cünkü Allahın emri söz konusudur ..
Selametle

Kaan Erdem

Yönetici
Aleykümselam kardeşimiz;

Allah’a karşı gelinen, günah olan bir işte, mahluka yani insanların sözüne uyulmaz.Yaptırılan iş, Allah'ın rızasına uygun değilse, ana baba da, koca da söylese önemi yoktur.

Bedduaları da geçerli olmaz. Ana babanın ve kocanın hatırı için günah işlenmez. Onlara ana hakkını, baba hakkını, koca hakkını veren de Allahü teâlâdır. Seni de onlara emanet etmiştir.

Hepimiz en önce Allahü teâlânın hakkına yani dinimizin emir ve yasaklarına riayet etmeliyiz.Eşinize bu konularda izahlarda bulununuz.Yoksa hesabını veremeyeceği durumlara hazır olmasına belkide hiç uzak olmayabilir.Yani yarına çıkamama garantimimizin olmaması gibi.

Selametle kalınız.

selamun aleyküm ;

Selam ve dua ile..

ukde79

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykümselam kardeşimiz;

Allah’a karşı gelinen, günah olan bir işte, mahluka yani insanların sözüne uyulmaz.Yaptırılan iş, Allah'ın rızasına uygun değilse, ana baba da, koca da söylese önemi yoktur.

Bedduaları da geçerli olmaz. Ana babanın ve kocanın hatırı için günah işlenmez. Onlara ana hakkını, baba hakkını, koca hakkını veren de Allahü teâlâdır. Seni de onlara emanet etmiştir.

Hepimiz en önce Allahü teâlânın hakkına yani dinimizin emir ve yasaklarına riayet etmeliyiz.Eşinize bu konularda izahlarda bulununuz.Yoksa hesabını veremeyeceği durumlara hazır olmasına belkide hiç uzak olmayabilir.Yani yarına çıkamama garantimimizin olmaması gibi.

Selametle kalınız.

Selamun aleyküm;

Söylediklerinizin doğru olduğunu biliyorum. İçinde olduğum koşulları değiştirmek için hem elimden geleni yapıyorum hemde hergün her an Rabbime dua ediyorum. Çok şükür rabbime hiç inançsız değildim ama gelin görün ki şu son 2 senedir yandığım gibi de yanık değildim. Sizler belkide hayatınız boyunca ailelerinizle böyle bir ortamı solumuşunuz ama maalesef eşim öyle değildi. Şimdi alfabeye yeni başlayan biri olarak soruyorum : Eşimin rızasını almadan tesettüre girebilirim Ya da bu zorlu süreçte onu Kuranın güzelliğiyle, Rabbimin hoşgörüsüyle tanıştırabilirim.. Ben umud ediyorum bilmem belkide yarına çıkmaya hiç garantim yok ama nasip olurda çıkarsam eşimin de sabahları namaza uyanışını görebilirim. Eşim daha ham ama olmamış değil bunu biliyorum. Sizlerinde bana yol gösterebileceğiniz bildiğiniz bir şeyler varsa dinleyip feiz almaktan mutlu olurum.

Alalh emanet olun.. Selam ve dua ile..

_YUSUF_

Yönetici
selamun aleyküm ;

Selam ve dua ile..

Aleyküm Selam

Öncelikle aşağıda gondereceğim linki okumanızı,
Ve imkanınız var ise kitabı alıp kocanıza okutmanızı tavsiye ederim
Kocanıza alın bunu okuyun değilde, sizi kitabı okurken görmesini sağlayın ve kitabı onun görebileceği yerlerde bırakın ve ona okuyun demeden okumasını bekleyin.Oku demeniz onun enaniyetini yükseltecektir ve fayda sağlamaz o nedenle al oku gibi birşey demeyin.Okur ise eğer fikrinin değişeceğine Allah'ın izni ile inanıyorum
Allah'u teala yardımcınız olsun

http://forum.islamiyet.gen.tr/islamda-kadinin-yeri-ve-onemi/85143-kadinin-onuru.html

ukde79

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm Selam

Öncelikle aşağıda gondereceğim linki okumanızı,
Ve imkanınız var ise kitabı alıp kocanıza okutmanızı tavsiye ederim
Kocanıza alın bunu okuyun değilde, sizi kitabı okurken görmesini sağlayın ve kitabı onun görebileceği yerlerde bırakın ve ona okuyun demeden okumasını bekleyin.Oku demeniz onun enaniyetini yükseltecektir ve fayda sağlamaz o nedenle al oku gibi birşey demeyin.Okur ise eğer fikrinin değişeceğine Allah'ın izni ile inanıyorum
Allah'u teala yardımcınız olsun

Selamun aleyküm ;

Aslında bu aralar sıkça yaptığım bir şeyi söylediniz, etrafa kitap bırakmalar onun yanında tesbih çekip yakınında namaz kılmalar. Çok şükür ki ibadetime belkide herkes den çok saygı gösteriyor. İstiyor ama utanıyor. Onunla empati yapmaya çalışıyorum. Düşünsenize 40 yaşına gelmişiniz ama bırakın namaz kılmayı FAtiha ezberiniz bile doğru düzgün yok. Duygu sömürüsü yapıp " Olurda senden önce ölürsem bana fatiha okumican mi " dedim.. Şimdi FAtiha ezberlemeye çalışıyo. Bir ışık var ama onun ışığa yürümesi lazım. Ben bunu sadece dularımla yapabilirim. İlginiz için çok teşekkür ederim. En kısa zamanda bahsettiğiniz kitabı alıcam ben okuyacam nasipse eşime de okutucam.

Selam ve dua ile ..

abdurohim

Kayıtlı Kullanıcı
assalamu aleykum kardas,im telefona risaleinur kulliyat programini nereden indirir olsa oladi

HilserSeN

Kayıtlı Kullanıcı
Ukde79 kardeşim sana tamam yaptıgın Allah katında haktır dogrudur Allah yardımcın olsun demeyi cok isterdim ama diyemiyoruM ..Neden mi ?

Bir yola girdiysen Allahin emir ve yasaklarını hayatında uygulamaya koyduysan bu zaten her müslümanın diyene farzdır bunda 1 dk bile gec kalmamalısın Eşini bekliyeceksin belki onun hidayete ermesi yıllar alacak sende yıllarca bekliyeceksiN ... Sen bi karar almasın ve Ben Sana karsi Allahın emrini yerine getirdiM ..Ve ben beni yaratandan daha cok korkarım onun emrini yerine getirememekten daha cok korkarıM diyebilmelisiN

Belkide Bu senin sınavıN böyle düşüN .Kimden daha cok korktugunu sorgula Ona göre karar ver ...

Selametle KaL...

ukde79

Kayıtlı Kullanıcı
Ukde79 kardeşim sana tamam yaptıgın Allah katında haktır dogrudur Allah yardımcın olsun demeyi cok isterdim ama diyemiyoruM ..Neden mi ?

Bir yola girdiysen Allahin emir ve yasaklarını hayatında uygulamaya koyduysan bu zaten her müslümanın diyene farzdır bunda 1 dk bile gec kalmamalısın Eşini bekliyeceksin belki onun hidayete ermesi yıllar alacak sende yıllarca bekliyeceksiN ... Sen bi karar almasın ve Ben Sana karsi Allahın emrini yerine getirdiM ..Ve ben beni yaratandan daha cok korkarım onun emrini yerine getirememekten daha cok korkarıM diyebilmelisiN

Belkide Bu senin sınavıN böyle düşüN .Kimden daha cok korktugunu sorgula Ona göre karar ver ...

Selametle KaL...

Selamun aleyküm ;

Doğru söylersin. Sence bu korkular kıyaslanır mı? Kıyaslayamam değil kıyaslamam. Rabbim bana ne emrediyorsa odur. Benim eşime duyduğum korku değil ki. Tarifi yok. Ayrıca takdir yanlızca Rabbime mahsustur. Ben içinde bulunduğum durumu paylaşmak istedim sadece. Benimde bilmediğim konular var.. Eşim bana bir soru sorduğunda sadece içimden gelenleri anlatabiliyorum. İlim, fıkıh, HAdis v.b. kitaplarda geçen konular ile ilgili derin bir bilgim yok. Sizler bana sıralaya durdunuz. En azından emirlerin derecelerinden haberdarsınız .. Ne bende ne de çevremde aydınlanabileceiğim kimse yok. Kuranı kerime bakıyorum, Hadis kitapları okuyorum yeni yeni.. Bunun ezikliği çok ağır okudukça coşuyorum coştukça çağlıyorum ama yetmiyo. Hep bir şeyler bi tarafım eksik. Rabbim en yakın zamanda tamamlamayı nasip etsin. Hepinizden razıyım rabbimde sizlerden razı olsun,

Selam ve dua ile ..

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
selamun aleyküm ;

Selam ve dua ile..

Aleykum selam kardeş.Allah'a Kulluk ettiğini ve onun emir ve yasaklarına uyman gerektiğini hatırla.
Sen kocana kulluk etmiyorsun ki..Bu hal üzere ölünce kocam izin vermedi kapanmadım mazeretin yerlebir edilir.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt