Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kapanmak İstiyorum (1 Kullanıcı)

hcy_61

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba dostlarım siteye yeni üye oldum sırf bu isteğimi dile getirmek için..
Ben 17 yaşındayım yaklaşık 1 senedir kapanmak istiyorum içimde çok büyük bir istek var Allah biliyor
çok özeniyorum kapalı kardeşlerime evde sürekli deniyorum kimse yokken ama bu konuyu aileme açamıyorum bile ki açamam ailemin yapısı böyle değil bi kere çekiniyorum utanıyorum çevremdekiler arkadaşlarım hiç böyle değiller ama ben kapanmayı çok istiyorum lütfen bi yardım edin ne yapayım ben :((

G

Goldenrose

Merhaba dostlarım siteye yeni üye oldum sırf bu isteğimi dile getirmek için..
Ben yaklaşık 1 senedir kapanmak istiyorum içimde çok büyük bir istek var Allah biliyor
çok özeniyorum kapalı kardeşlerime evde sürekli deniyorum kimse yokken ama bu konuyu aileme açamıyorum bile ki açamam ailemin yapısı böyle değil bi kere çekiniyorum utanıyorum çevremdekiler arkadaşlarım hiç böyle değiller ama ben kapanmayı çok istiyorum lütfen bi yardım edin ne yapayım ben :((

Aynen senin gibi ben de kapanmayı çok istiyorum kardeşim. 14 yaşımdayım. Ailem sizin bahsettiğiniz gibi değil. Aksine çok dindar insanlar. Umarım ikimizde biran önce kapanmayı başarabiliriz. Ağaç yaş iken eğilirmiş. Allah (c.c.) yardımcımız olsun..

hcy_61

Kayıtlı Kullanıcı
Ne güzel sen şuan bile kapanabilirsin ama ben... :(((((

Tevhid Davası

Yasaklı Kullanıcı
Web Sitesi
www.tevhidvesunnet.com
madem kapanmak istiyorsun o zaman Allah'ın bu farzını yerine getir..Senii engelleyen nedir kardeşim.Bu konuda bahane olarak sunabileceğin nedir ?

G

Goldenrose

Ne güzel sen şuan bile kapanabilirsin ama ben... :(((((

Neden arkadaşlarının ve başka insanların düşüncelerini düşünüyorsun kardeşim? Öbür dünyada herkes kendi hesabını kendi vericek. Onlar senin hesabını vermicek ki.. Ben bu yazıyı bu siteden bulmuştum. Yardımcı olur diye şimdi izninle paylaşmak istiyorum kardeşim :
Esselamu Aleyküm ve Rahmetullah-amalarla ertelemeyelim bu huzuru.

İslam garip başladı, garip haline geri dönecektir..

Öyle bir zaman gelecek ki İslam’ı yaşamak,

imanı muhafaza edebilmek, avuçta kor tutmaya eşdeğer olacaktır..

Onu yaşayanlar, asırlarında gariplerdir..

O Hakk erlerine, O gariplere müjdeler olsun!..”

Kolay değil şu câzibedar fitne asrında,

Nefse geniş, gönüllere dar şu zamanda sevdalanmak..

Yani; O’nun boyasına boyanmak.. Aşk eri olmak..

BİN güzelden yüz çevirip,

BİR güzele, EN GÜZEL’ e yâr olmak..

Hiç kolay değil..

Ve.... Kurak topraklarda gül yetiştirmeye talip olmak..

Çöllerde vâhaların, bin li bahçelerin heveslisi olmak..

Ve....

Kanınla suladığın, ihtimamla yetiştirdiğin lerin hoyratça tarumâr edilişine sessiz kalmak, kalabilmek..

Ve...

Zulme şahidler olmak..

Zor.. Çok zor..

Yüreğinin bin kez “hayır!” dediği önünde saygıya durmak ve bin kez “evet” lediğine tam yâr olamamak...

Benliğini alıp ta ayaklar altına, kanın çekilircesine, sanki ölürcesine –Ve aslında dirilircesine- “LA!” diye haykırmak..Hiç kolay değil..

Ve yılmamak..

Yeniden.. Yeniden ebed bahçelerine talip olmak..

Yeniden tohum saçmak..

“Her dem yeniden doğarız// Canlar ölesi değil..”

Şevkle her başa dönüşü, hedefe bir yaklaşma bilmek..

Çok zor..

Bin kez kovulduğun kapılara,

Hakk adına yine varmak tebessümle..

“Öz yurdunda garip, öz vatanında parya” olmak..

Gurbet içre gurbetleri yaşamak dâim;

Yani...

Sana her gün sunulan bin süslü günahlara hayır demek..

Yani: Elest Bezmi’ndeki sözünün eri olmak..

Yani: Ateşler ortasında yanmamak..

Yani: “Belâ” demek her ânında..

Yani: O’na, yalnız O’na sevdalanmak....

Ve...

Emaneti O’ndan aldığın sâfiyetiyle yine O’na teslim etmek..

Nefsin hiç istemedikleriyle kuşatılana meyilden öte,

O Didâr’a talip olmak...

Ve; Emanetin karşılığı “olanı” hiç düşünmeden,

Sırf O râzı olsun diye,

Sadece O sevsin diye,

Yalnızca O’nu üzmemek için,

“İlla” demek.. “İlla O” demek...

Zor.. Çok zor..

Var ya şimdi;

Tam zamanı sevdalanmanın..

Yani; aklamanın tüm karaları..

Ötelere yelken açmanın..

İnadına gül yetiştirmenin..

İnadına sevda türküleri söylemenin..

Zincirleri kırmanın..

Zamana meydan okumanın,

Medine’de şahlanmanın..

Yani...

Yürek boyu dirilmenin,

Ve yürekleri diriltmenin..

Ve âşık olmanın O En Güzel’e..

Boyasıyla boyanmanın..

Ve can vermenin TAM SIRASI

Güzel Kardeşlerim...Amalarla ertelemeyelim bu huzuru.
Tesettür Nuruyla Nurlanmanın TAM SIRASI..

hcy_61

Kayıtlı Kullanıcı
Biliyorum kesinlikle bende hep bunu diyorum kendime ama haklı değil miyim arkadaşlar bi benim yerime koyun kendinizi çevrenizden arkadaşları bırakın ya ailem bana sırt dönerse ne yapıcam ben bu konuyu açamıyorum içimde böyle bir istek olduğunu bile bilmiyorlar zor durumdayom gerçekten

G

Goldenrose

madem kapanmak istiyorsun o zaman Allah'ın bu farzını yerine getir..Senii engelleyen nedir kardeşim.Bu konuda bahane olarak sunabileceğin nedir ?

İnsanın illa bir bahane sunmasına gerek yok ki. İnsana nefsi ve şeytan yeterli. Önemli olan nefsimizi yenebilmek. Bunu başarıp o huzura varabilene ne mutlu. Umarım Allah (c.c.) bize de nasip eder.
Hem üstelik 'bahane' demek insanın tembellikten vs. sebeplerdne yapamayıp ortaya sunduğu nedendir. hcy_61 kardeşimiz bunu başarmaya çalışıyor. Lütfen ifadelerimize dikkat edelim.

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim inşaALLAH en kısa zamanda kapanırsınız.

Aileniz istesede istemesede üzerinize farz.

_YUSUF_

Yönetici
Biliyorum kesinlikle bende hep bunu diyorum kendime ama haklı değil miyim arkadaşlar bi benim yerime koyun kendinizi çevrenizden arkadaşları bırakın ya ailem bana sırt dönerse ne yapıcam ben bu konuyu açamıyorum içimde böyle bir istek olduğunu bile bilmiyorlar zor durumdayom gerçekten
Varsayımla hareket etmeyin.Siz isteğinizi ailenize açın nedeninide söyleyin ve Allah'u tealadan yardım dileyin.
Allah'u teala size yardım edecektir.Bu arada konu hakkında kitaplar okumanız ailenizin size baskı yapması durumda ihtiyacınız olacaktır.
Neden kapanmanız gerektiğini Allah'u tealanın bunu neden emrettiğini iyi bilmenizde fayda var.
Şunuda unutmayalım.Allah'u tealanın gözünde yükseleblmek için halkın nazarında gözden düşmelisiniz.Ne kadar halk size rezil gözle bakarsa Allah'u tealanın katındaki dereceniz o nispette büyüyecektir.

hcy_61

Kayıtlı Kullanıcı
Açamıyorum bi türlü isteğimi.
Allahım yardım eder inşallah :(

ekbra

Kayıtlı Kullanıcı
ben seni anlayabiliyorum ben de kapalı bir kardeşinim ailem kesinlikle çok destekleyici insanlar Allah onlardan razı olsun..bu konuda değil ama düşünüyorum da helede bizim gibi 17-18 yaşındaki insanlar için ailenin bir dudak bükmesi bile içimizi parçalayabiliyor hassasiyetin çok normal kesinlikle ama bunların hiç biri bu farzı kaldırmaz kardeşim ...
İslamın ilk yıllarını hatırla o çekilen acıları ..biz bunları kaldıramayız belki ama düşünmen bile içine bir cesaret verir inşallh.ailenede en azından annene bir çıtlat derim hiç bir zaman söylemezsen böyle hem içini içini yer üzülürsün hemde her geçen gün günah kazanmaktan kaçamazsın.. Söylemeden bilemezsin hiçbir şeyi sen Allaha güven hele bir söyle sonrada sırtını Allaha daya ondan yardım iste Kainatın Efendisinden yardım iste onlarda senin yanında olurlar inşallah zaten demişsinya Allah biliyor diye ihlas ile istenen şeylerde Allah hep yanımızda Elhamdülillah..Ellerini aç ona yalvar ondan iste özellikle seher vaktini de ihmal etme benden bir şey isteyen yokmu dediği zaman Allah ben istiyorum dersen O senden yüz çevirmez Elhamdülillah...
Allah yanında olsun kardeşim bu kardeşinin de dualarında olduğunu bil her ellerini açtıgında.. Hayırlı haberlerini bekliyoruz...

hcy_61

Kayıtlı Kullanıcı
Çok çok teşekkür ederim çok iyi kalpli insanlarsınız destekler için çok sağolun...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt