Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kapanmak İstiyorum tavsiye istiyorum yardım edin (1 Kullanıcı)

asi egeli

Kayıtlı Kullanıcı
merhaba arkadaşlar foruma yeni katıldım 26 yaşında evli bir bayanım bir oğlum var özel bir şirkette çalışıyorum . sorunum kapanmak çok istiyorum ama çevremden çekiniyorum çalıştığım için eşimde çok istiyor onun sözünü tutmak istiyorum lütfen tavsiyelerinizi yazın

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
merhaba arkadaşlar foruma yeni katıldım 26 yaşında evli bir bayanım bir oğlum var özel bir şirkette çalışıyorum . sorunum kapanmak çok istiyorum ama çevremden çekiniyorum çalıştığım için eşimde çok istiyor onun sözünü tutmak istiyorum lütfen tavsiyelerinizi yazın

Öncelikle Hoşgeldiniz Kardeşim...
Üyeliğiniz hayırlı ve daim olur inşallah...
Aşağıdaki linki inceleyin...
Selam ve DUA ile...

http://forum.islamiyet.gen.tr/islamda-kadinin-yeri-ve-onemi/69941-kapanmak-isteyipte-kapanamayan-arkadaslar-haydi-buyrun.html

asi egeli

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım ben henüz kapanamadım ama çok istiyorum çevre baskısı birde çalışıyorum beni yadırgayacaklarını düşünüyorum eşime sürpriz yapmak istiyorum kapanmak istiyorum lütfen yardımcı olun banada

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
canım abimiz linki vermiş çok insan kapandı o sayfa sayesinde yardım edecek çok arkadaşımız var buyur

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum kardesim uyeliginiz hayirlara vesile ve daimi olur insallah ...nefsiniz ve seytani yenerseniz gerisi gelir insallah rabbim yar ve yardimciniz olsun ....
Not...sakin ertelemeyin hemen ortunun ve disari cikin ertelemek setanin isidir....

Y0lcu

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'ın selamı üzerinize olsun. İnsanlar sevdikleri için bir çok fedakarlıklarda bulunurlar. Sırf sevdiğimiz de bizi sevsin, bizden hoşnut olsun diye. Ama biz bizi yaratan, yaşatan bize doğruyu gösteren ve sevilmeye daha çok layık olan Rabbimiz için neden fedakarlıkta bulunmayalım ki. İnananlar en çok Allah'ı severler. Allah da çok bağışlayan ve çok seven, büyük arşın sahibidir. Allah bizden bunu istiyorsa bunun da vardır bir hikmeti. Çünkü Allah her işini hikmetle yapar, O bizim kötülüğümüzü istemez. O yüzden öncelikle Allah'a teslim olmalıyız ve O'ndan yardım istemeliyiz. Eğer Allah bir yardım ederse daha kimseye ihtiyacın kalmaz. Ama o yardımını bir çekerse daha kim yardım edebilir.O yüzden inananlar Allah'a güvenip dayansınlar.
Kovulmuş şeytanın şerrinden Allah'a sığınırım. Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla.
4/26. Allah, size açıklamak, size, sizden öncekilerin yollarını göstermek ve tövbelerinizi kabul
etmek istiyor. Allah, hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.
4/27. Allah, sizin tövbenizi kabul etmek istiyor. Şehvetlerine uyanlar ise sizin büyük bir sapıklığa düşmenizi
istiyorlar.
4/28. Allah, sizden (yükümlülükleri) hafifletmek istiyor. Çünkü insan zayıf yaratılmıştır.
2/45. Sabrederek ve namaz kılarak (Allah’tan) yardım dileyin. Şüphesiz namaz, Allah’a derinden saygı
duyanlardan başkasına ağır gelir.
2/46. Onlar, Rablerine kavuşacaklarını ve gerçekten O’na döneceklerini çok iyi bilirler.
2/153. Ey iman edenler! Sabrederek ve namaz kılarak Allah’tan yardım dileyin. Şüphe yok ki, Allah sabredenlerle beraberdir.
2/256. Dinde zorlama yoktur. Çünkü doğruluk sapıklıktan iyice ayrılmıştır. O hâlde, kim tâğûtu tanımayıp
Allah’a inanırsa, kopmak bilmeyen sapasağlam bir kulpa yapışmıştır. Allah, hakkıyla işitendir,
hakkıyla bilendir.
2/257. Allah, iman edenlerin dostudur. Onları karanlıklardan aydınlığa çıkarır. Kâfirlerin velileri ise tâğûttur.
(O da) onları aydınlıktan karanlıklara (sürükleyip) çıkarır. Onlar cehennemliklerdir. Orada ebedî
kalırlar.
39/36. Allah, kuluna yetmez mi? Seni O’ndan (Allah’tan) başkalarıyla korkutmaya çalışıyorlar. Allah, kimi
saptırırsa artık onun için bir yol gösterici yoktur.
39/37. Allah, kimi de doğru yola iletirse artık onu saptıracak hiç kimse yoktur. Allah mutlak güç sahibi,
intikam sahibi değil midir
16/52. Göklerdeki her şey, yerdeki her şey O’nundur. İtaat(din) de daima O’nundur. Öyle iken siz Allah’tan başkasından mı korkuyorsunuz?
24/31. Mü’min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. (Yüz ve el gibi)
görünen kısımlar müstesna, zînet (yer)lerini göstermesinler. Başörtülerini ta yakalarının üzerine kadar
salsınlar. Zinetlerini, kocalarından, yahut babalarından, yahut kocalarının babalarından, yahut
oğullarından, yahut üvey oğullarından, yahut erkek kardeşlerinden, yahut erkek kardeşlerinin
oğullarından, yahut kız kardeşlerinin oğullarından, yahut müslüman kadınlardan, yahut sahip
oldukları kölelerden, yahut erkekliği kalmamış hizmetçilerden, yahut da henüz kadınların mahrem
yerlerine vakıf olmayan erkek çocuklardan başkalarına göstermesinler. Gizledikleri zinetler bilinsin
diye ayaklarını yere vurmasınlar. Ey mü’minler, hep birlikte tövbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz!
7/26. Ey Âdemoğulları! Size açık yerlerinizi örtecek giysi ve süslenecek elbise verdik. Takva (Allah’a karşı
gelmekten sakınma) elbisesi var ya, işte o daha hayırlıdır. Bu, Allah’ın rahmetinin
alametlerindendir. Belki öğüt alırlar.
5/16. Allah, onunla rızası peşinde olanları selâmet yollarına iletir ve onları izniyle, karanlıklardan aydınlığa
çıkarıp kendilerini dosdoğru bir yola iletir.
5/35. Ey iman edenler! Allah’a karşı gelmekten sakının, O’na yaklaşmaya vesile arayın ve O’nun yolunda
cihad edin ki kurtuluşa eresiniz.
79/37,38,39. Kim azgınlık eder ve dünya hayatını tercih ederse, şüphesiz, cehennem onun sığınağıdır.
79/40,41. Kim de, Rabbinin huzurunda duracağından korkar ve nefsini arzularından alıkoyarsa, şüphesiz,
cennet onun sığınağıdır
91/7,8,9. Nefse ve onu düzgün bir biçimde şekillendirip ona kötülük duygusunu ve takvasını (kötülükten
sakınma yeteneğini) ilham edene andolsun ki, nefsini arındıran kurtuluşa ermiştir.
91/10. Onu kötülüklere gömüp kirleten kimse de ziyana uğramıştır.
3/95. De ki: “Allah, doğru söylemiştir. Öyle ise hakka yönelen İbrahim’in dinine uyun. O, Allah’a ortak
koşanlardan değildi.”

asi egeli

Kayıtlı Kullanıcı
çok teşekkür ederim yazdıklarınızdan dolayı inşallah hemen kapanırım

asi egeli

Kayıtlı Kullanıcı
ertelemek istemiyorum hemen kapanmak istiyorum allah yardımcım olsun

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
canım inşallah kapanırsın... bence abimizin verdiği sayfaya bak çok faydalanacaksın

Mehmet Asa

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
gruplar.antoloji.com
bakınız açık gezmek vücut günahına sebebiyet verirvucut günahı ise sırat köprüsüne yazılır tabi kişi bu köprüden geçerken
ceğenneme düşer cezasını çektikten sonra cennete alınır hörmetlerimle

züleyha yusuf

Kayıtlı Kullanıcı

evliyanın birine sormuşlar,efendim namaz kılmak istiyom ama bi türlü kılamıyorum neden diye.oda cevaben ,evladım önce ezan senin gönül beytinde okunsun bak nasıl kılarsın demiş .yani herşey gönülden istemekle olur ... selametle canım

sıratımüstakim

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım ben henüz kapanamadım ama çok istiyorum çevre baskısı birde çalışıyorum beni yadırgayacaklarını düşünüyorum eşime sürpriz yapmak istiyorum kapanmak istiyorum lütfen yardımcı olun banada
hoşgelmişsin kardeş maşallah hayırlı bir niyetin var niyet hayır akibet hayır demişler atalarımız..ben de bir ablan olarak ve hayatın acı tatlı tecrübelerini yasamış bir kul olarak seninle bazı güzel tavsiyeler paylaşabilirim öncelikle kardesim nasıl bir binanın temeli sağlam olursa bina yıkılmaz veya bir ağacın kökleri sağlıklıysa ağaç canlıdır kurumaz çürümez işte insanın da temeli kökü sağlam olacak ne demek mi yani İMAN HAKİKATLARI açısından kendimizi kuvvetlendireceğiz Allaha ahirete hesab kitab gününe mahşere meleklere vs.gibi esaslara iman tam olursa ve o imanın geregi olan amelleri yapmak içinde canı gönülden samimi dualar olursa neden olmasın...

sıratımüstakim

Kayıtlı Kullanıcı
bu arada bende egeliyim manisa akhisardan...
neyse kardeşim insallah sana dua edecğim ve şimdi bazı güzel hakikatlar paylaşmak istiyorum
.... güzel vecizeler var....
kainatta en yüksek hakikat imandır imandan sonra namazdır..
iman insanı insan eder belki de insanı sultan eder...
amelinizde rızayı ilahi (allahın rızası)olmalı eğer o razı olsa bütün dünya küsse EHEMMİYETİ YOK...
hakk ın hatırı alidir(yücedir en kıymetlidir)başka hiçbir hatıra FEDA ETMEMEK gerektir...
cennet ucuz değil cehennem dahi lüzumsuz değil....
işlerin hayırlısı zahmetli olandır...
ihlas ile kim ne isterse ALLAH verir...
duanın tesiri azimdir (büyüktür kuvvetlidir..
hayırlı işlerin muzır (zararlı)manileri(engelleri )olur bu manilere karşı ihlas kuveetine dayanmak gerektir...
bütün kuvvetinizi İHLASTA VE HAKTA bilmelisiniz.....
vb. güzel yol işaretlerini insallah müsait oldukca paylaşayım cünkü bu hakikatları hadiselerle yaşayarak öğrenmiş biri olarak bunlar kuranın gösterdiği yolun işaret levhaları gibi doğru istikameti bulmamızı sağlıyorlar HEZE MİN FADLİ RABBİ...bu rabbimin bir fazlı ihsanıdır elhamdülillah......

asi egeli

Kayıtlı Kullanıcı
yazdıklarınız için gerçekten çok teşekkür ederim sıratımüstakim ben hayırlısı ile yarın işe başımı örterek geleceğim içimde gerçekten çok büyük şevk var hayırlısı ie burda yazarım diğer arkadaşların güzel dilekleri içinde tekrar teşekkür ederim

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Es selamu aleykum ve rahmetullah kardeşim..
Hoş geldiniz aramıza öncelikle..
Aşağıdaki yazıyı az önce aslında sizi düşünerek yazmıştım.. Genelleme yaparak yazdım..
Önce şunu söylemeliym ki, bir çok arkadaşımız burada kapanma isteğini, içerisindeki örtünma aşkını bizlerle paylaşTı, paylaşmaya da devam ediyor. Öyle kötü durum ve şatlarda, nefsini ve tüm olumsuzlukları yenerek örtünen kardeşlerimiz var ki.. Rabbim istememiz ölçüsünde nasip ediyor bir şekilde..
En başta, en önemlisi aile,eş, çevre desteği..
Sizin eşinizin örtünmenizi istemesi ve karşı olmaması sizin için mükemmel bir nimet..
Rabbimin bu nurlu emrini Rabbim tüm kardeşlerimize nasip etsin..
Zamanınız varken ve en önemlisi yüreğinizden gelen bu örtünme aşkını
Rabbim nasip etmişken bu bekleyiş niye?
Beklemenin hiç bir faydası olmayacak..
Olumsuzluklar içerisinde boğulacağınızı değil, Rabbimize tevekkül ederek,
O'ndan (celle celaluhu) yardım dileyerek, dua ederek, sabrederek,
neyi ne için yaptığınızın ve neyi ne için bıraktığınızın idrakiyle biraz düşünün..
Her zaman söylediğim gibi yine söylüyorum..
Kulları değil, Rabbimizi razı etmek, olsun bizim davamız..
Rabbim bu yolda çekilen tüm sıkıntıları, sizlere, bizlere, hepimize;
O'na (celle celaluhu) daha fazla yakınlaşmaya vesile kılsın..
Vee herşeyden önce, bu dünyalığın faniliğini ve ölümü idrak edip, gerçek yurdumuzun ahiret yurdu olduğunu unutmayıp, hiç kimsenin kimseye fayda vermeyeceği o günü düşünüp, daha fazla sorup sorgulamaya, en derinlere inip, yüreğimizin sesini dinlemeye, beklemenin ne derece anlamsız olduğunu düşünüp,
hayırlı işlerde acele etmeye, zamanımızın gerçekten çok az olduğunu kavrayıp, kendimize yeniden bir çeki düzen vermeye, Rabbimizin razı olacağı hayırlı bir ömür sürmeye gayret edelim, isteyelim; Rabbimizden isteyelim..
Rabbim neler neler çıkaracaktır önümüze, bekleyelim ve görelim..
Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Dua eder, dua beklerim..

repsol

Kayıtlı Kullanıcı
hadi inşallah Rabbim her isteyene nasip etsin inşallah

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
yazdıklarınız için gerçekten çok teşekkür ederim sıratımüstakim ben hayırlısı ile yarın işe başımı örterek geleceğim içimde gerçekten çok büyük şevk var hayırlısı ie burda yazarım diğer arkadaşların güzel dilekleri içinde tekrar teşekkür ederim

haydi BİSMİLLAH güzel haberlerini bekliyoruz inşallah nasıl mutlu oldum anlatamam

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
Dün eşimin bana bakışlarını yakaladım kapanalı 1 ayı geçmiş biri olarak......daha sonra oğluma dönerek bana hitaben '' oğlum annen bu günlerde daha bi güzelleşti '' dedi....:)nası mutlu oldum anlatamam.rabbim lakıyla örtünenlerden olamayı nasip etsin inşaallah hepimize...amin....ayrı bir huzur arı bir duygu anlatamıyorum.....ama pardesüme henüz kavuşamadım :((

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Dün eşimin bana bakışlarını yakaladım kapanalı 1 ayı geçmiş biri olarak......daha sonra oğluma dönerek bana hitaben '' oğlum annen bu günlerde daha bi güzelleşti '' dedi....:)nası mutlu oldum anlatamam.rabbim lakıyla örtünenlerden olamayı nasip etsin inşaallah hepimize...amin....ayrı bir huzur arı bir duygu anlatamıyorum.....ama pardesüme henüz kavuşamadım :((

MaşaAllah SubhanaAllah..
Rabbim mutluluğunuza mutluluk katsın..
Rabbim bu huzurdan mahrum bırakmasın tüm hanım kardeşlerimizi..
Bir an önce kavuşsunlar nurlarına inşAllah..
En yakın zamanda da pardüsenize kavuşmanızı nasip etsin..

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
Allah hepimizden razı osun inşaallah..herkesin yuvasına huzur versin...sizlerden de allah razı olsun.....
Amin...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt