Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

kanı yere değmedi (1 Kullanıcı)

ekremeee

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar sizden Peygamber Efendimizin kanının yere değmedi hakkında bilgi almak istiyorum ve birazcıkta bilgiyi ben vermek istiyorum. Peygamber Efendimizin yaşadığı olay ayrıca mucizede... Uhud savaşında geçen Beraat Kandilince Kanal D'de izlediyseniz eğer. İslamiyetin Doğuşu vardı. Ve Uhud savaşında Hz. Hamza öldü... Ve ondan sonra peygamber Efendimizin dişine bir din düşmanları tarafından ok gelmiştir. Bunun üzerine savaştan çekilmiştik. İşte bu olayda bir insanın dişine ok gelirde kanamaz mı? Tabii ki de kanar. Peygamber efendimizin dişine ok geldiği andan itibaren Allah cc buyuruyor. "Cebrail git, git Muhammed'in kanını tut. Eğer onun kanı yere değerse bu dünyayı yok ederim." Onun üstüne Cebrail (as) Arş-ı Sema'dan bir hızla gelmiş ki, o kanı yere yeğmek üzere tutmuş. Ve dünya yok olmaktan kurtulmuş. Bizim şimdi dünyada bulunmamız Cebrail (as)'ın sayesindedir. Bu olay ve Peygamber Efendimizin kanının yere değmediği hakkında bilgi sahibi olan varsa yorumlarını bekliyorum

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt