Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kandırılan Allah Dostu (1 Kullanıcı)

tekdinIslam

Yasaklı Kullanıcı
Bir zamanlar Allah'ın dostu olan biri varmış.Allah ona bir mucize vermiş konuşmayanı konuşturuyor sağırı duyar hale getiriyormuş.Bu ün duyulmuş ve padişahın kızı bu adama bırakılmış.Padişahın kızı dilsizmiş.Kız iyileştirilmek için adamın evinde bekletiliyormuş.Kız da çok güzelmiş.O sırada şeytan adamın kulağından girmiş ve kalbine gelerek şöyle demiş

Şeytan:

Nasıl olsa konuşamıyor yaptıklarını anlatamaz.

Adam ne kadar dayansada bu güzel duyulara karşı koyamamış.Padişahın kızına tecavüz etmiş.şeytan bu seferde şöyle demiş

Şeytan:

Ya kız konuşmaya başlarda seni söylerse en iyisi onu öldür ve mahzene göm
soranlarada aynen şöyle de ''İyi olup buralardan gitti''

Adam da aynen öyle yapmış.Bu seferde şeytan padişahın kalbine girmiş ve şöle demiş

Şeytan:

Kız iyileşipte gidecek değil ya en iyisi evini arayın şunun.

Aramışlar ve kızı bulmuşlar.Adam idam edilmek üzereymiş şeytan görülmüş

Şeytan:

Eğer Allah'ı bırakıp bana taparsan seni kurtarırım.

Adam da aynısını yapmış ve şeytan kahkahalar atmış.

Şeytan:
Ey ahmak!Ben Allah'a isyan ederek lanetli bir varlık oldum.Sense Allah'a nice isyanlar ettin nasıl bir hale düştüğünü sen düşün

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt