Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kalp Kırıldığında Nasıl Bir Ses Çıkarır Sizce ? (1 Kullanıcı)

_şimal_

Kayıtlı Kullanıcı
Kalp Kırıldığında Nasıl Bir Ses Çıkarır Sizce ?

güvercinin telaşlı kanat çırpışındaki ses mi?

yoksa,
kelebeğin kanadındaki inadına sessiz bir çığlık gibi mi?

ya da, tuz-buz olan bir sırçanın
haykırışı gibi mi?

nasıl bir sestir ki,perişan eder bizi duyduğumuzda??

ne kalpler kırdık
bilmeden..
ya da bile bile......

ne setler koyduk aramıza bu kırılmış kalplerden de..

sonra aşmaya çabaladık durduk çok...

dokunmak istedik,ulaşamadık....

ulaşmak istedik,kendi ellerimizle kurduğumuz

setler engel oldu yine kendimize.....

oysa,
nasıl da kolaydı yıkıvermek han duvarlarını....

sıcacık bir gülümseme,

içten bir çift gözle birleştiğinde,eritmez mi en büyük buzulları

esirgedik birbirimizden maliyeti sıfır olan
gülümsemelerimizi...

kolay geldi bencillik en dar anlarda..koyuvermek..koyuup kaçıvermek....
kaçarken bakmamak ardımıza

ya da,
bakıp da görmemek...görmek istememek...

her ne varsa...

oysa,ne de kolaydı düşmanlığı yoketmek,
sıcacıık bir gülümsemeyle...
olmaz dedik.

o bana düşman

denemedik bile hiç..
korktuk belki de yanılacağımızdan..

oysa hayat ne de kısa..

düşünmek
için bile vakit yokken....
bile bile zehir ettik günlerimizi..
kavgalarla..
itişip kakışmakla harcadık
dünlerimizi...
ziyan ettik hem düne.. hem bugüne.. hem de yarınlarımıza..
sahi,kalp kırıldığında nasıl
bir ses çıkarır?
duydunuz mu hiç?
ben ne zaman dinlesem bir cam parçalanışı hissediyorum
peki ya siz?

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
oysa hayat ne de kısa..

emeyine sağlık kardeşim ya çok güzedi

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum benim açtığım konuların teker tekrardan açılması negüzel:D:Dselametle kalın emeğinize sağlık.Allaha emanet olunuz

s_armaşık

Kayıtlı Kullanıcı
o ses işitilmez.

gece kendiniz işitirsiniz.

kalbinizin kırıklığı dudaklarınıza ve gözlerine yansır...

dudaklarınız konuşamaz, çeneniz açılamaz gücü kalmaz, gözyaşlarıyla yüzünüzü gözünüzü, yastığınızı ıslatırsınız... hiç bir söz değer ifade etmez...hiç bir söz yumuşatmaz...

sonra kaderin vechesine bakmaya çalışırsınız...kalbimin kırılışı neden... neden zulmettiler bana diye..ya da neden zulmetti diye...

düşünürsünüz ki kader adelet eder...düşünürsünüz ki beşer zulmeder kader adalet eder...

zulmettin de diyemezsiniz karşınızdakine... ama kader adalet etti dersiniz... şimdiki kalp kırıklığımın sebebi kırdığım kalplermiydi acaba dersiniz... aynısını yaşadığınızı düşünürsünüz...

sığınacak yeriniz kalmaz...kimse işitmez sizi...kimse duymaz...

ya rab ne zaman gelecek yardımın dersiniz... rabb isminle kalbimi terbiye et...sükunete erdir dersiniz...

her şeyin anahtarı senin yanında, her şeyin dizgini senin elinde dersiniz... O nun kalbinin anahtarı da senin yanında...onun kalbinin dizgini de senin elinde dersiniz...

Leyla'dan başçevirirsiniz...O'nu bulmaya çalışırsınız...

zira O'nu bulsanız her matlubunu bulmuş olursunuz...

zordur...bunları düşünürken bile ağlarsınız... bir yanınız O derken... bir yanınız Leyla ile birlikte O der...

Leyla da olsun dersiniz... Ama o tektir... Ayineyi samed olan kalb sadece ona mahsustur...

sevginiz ve muhabbetiniz artarsa Leyla'ya karşı... ona mahsus yeri Leyla ile doldurmak...gayretullaha dokunur... Alıverir Leylanızı elinizden...

Bana gel ey kulum der...

Leyla'dan sana fayda yok...

Bana gel ey kulum...

her ne ise... niçin yazdım ki ben bunları...

bir gece vakti seccadeye kapanırsınız. Namazla istersiniz... ağlarsınız ağlarsınız... kalbiniz yerinden kopacak gibi olursunuz...
biraz zaman geçer hıçkırıklarınız diner...susarsınız... biraz zaman geçer tekrar başlarsınız...

devam eder....

devam eder kalp kırıkları....

___(mum)___

Fıtratı aşkla yoğrulmuş gibi sermest-i câm-ı aşk olan Mevlâna Câmi, kesretten vahdete yüzleri çevirmek için, bak ne güzel söylemiş:

.....

demiştir. Yani, yalnız biri iste; başkaları istenmeye değmiyor. Biri çağır; başkaları imdada gelmiyor. Biri talep et; başkaları lâyık değiller. Biri gör; başkalar her vakit görünmüyorlar, zevâl perdesinde saklanıyorlar. Biri bil; mârifetine yardım etmeyen başka bilmekler faydasızdır. Biri söyle; Ona âit olmayan sözler, mâlâyânî sayılabilir.

......
Evet Câmi, pek doğru söyledin. Hakiki mahbub, hakiki matlûb, hakiki maksud, hakiki ma'bud, yalnız Odur.

___(yanlız seyyah)_____

bu konuda farklı bir forumdan alıntı yaparak cevap vermek istedim. bu iki cevap benim çok hoşuma gitmişti ve aynı sorunun cevaplarıydı;kırık bir kalp nasıl ses çıkarır?

sonuç olarak farkettiğim şeydi bu;
kırık kalpler hep aynı şiddetle çığlıklar atıyor, ve aynı ses tonuyla çare yankılanıyordu Yani, yalnız biri iste; başkaları istenmeye değmiyor....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt