Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kalp gözü ile ilgili bir sorum var. (1 Kullanıcı)

azizislam

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum arkadaşlar. Baştan söyleyeyim konuyu yanlış yere açtıysam affınızı isterim. Lakin kısa bir bakıntı yaptım en uygun bölüm burası gördüm.8-9 aylık bir aradan sonra soru sormak için sizi tekrar rahatsız ediyorum. :)

Sorum şudur;

Hani kalp gözü açılsın diye günde 13.000 bin defa ya nur,ya basit,vs veya günde 2207 defa kaf suresi ayet 22 yi okuyoruz yaz.

Biz bunların sadece 1 ni seçip onu yapacağız 40 gün. Değilmi?
Yoksa hepsinimi yapacağız?

Birde örnek ben 13.000 defa ya nur okudum diyelim kalp gözüm açıldı diyelim. Ben kalp gözüm açıldıktan sonra bunu okumayı bırakırsam kalp gözüm geri kapanırmı? Şimdiden teşekkürler

Tevhid Davası

Yasaklı Kullanıcı
Web Sitesi
www.tevhidvesunnet.com
Bu hurafeleri yaparsan eğer kalp gözünün bırak açılması kalbinin mühürlenebilir.(Allah korusun)...
Bunlar uydurma şeylerdir islamda bunun aslı astarı yoktur bunlar pisliktir,bidattir.
Bu bidatleri yapma kardeşim...Her bidat dalalettir her dalalet sapıklıktır her sapıklıkta ateştedir.(Buhari)..

azizislam

Kayıtlı Kullanıcı
Bu hurafeleri yaparsan eğer kalp gözünün bırak açılması kalbinin mühürlenebilir.(Allah korusun)...
Bunlar uydurma şeylerdir islamda bunun aslı astarı yoktur bunlar pisliktir,bidattir.
Bu bidatleri yapma kardeşim...Her bidat dalalettir her dalalet sapıklıktır her sapıklıkta ateştedir.(Buhari)..

Kardeş öncelikle cevap verdiğin için teşekkür ederim. Ancak aslı astarı vardır bu işin.Bunları yapıpta çokca kalp gözünü açan yani göz perdesini belli bir miktar kaldıranlar var.Abdul Kadir Geylani gibi önemli şahsiyetlerinde onayı var bunlarda.

Tevhid Davası

Yasaklı Kullanıcı
Web Sitesi
www.tevhidvesunnet.com
Kardeş öncelikle cevap verdiğin için teşekkür ederim. Ancak aslı astarı vardır bu işin.Bunları yapıpta çokca kalp gözünü açan yani göz perdesini belli bir miktar kaldıranlar var.Abdul Kadir Geylani gibi önemli şahsiyetlerinde onayı var bunlarda.

Abdulkadir Geylaninin böyle birşey yaptığı yok bu uydurmalara inanma kardeş...Ben sana desem şimd Abdulkadir geylani 30 fatiha 70 yasin okudu mekke ve medineye gidip geldi..sende inanıp aynısını yapacan mı ?

Unutma ki din isnaddır.Etrafta bizzat bu forumda böyle yüzlerce şeyle karşılaşırsın bunların dinden olduğunu sanırsın ama çoğu hurafedir uydurmadır bunuda anlamak için delil istemelisin.. Hangi ayette bunu diyor? hangi hadiste geçiyor? Resulullah yapmış mı gibi sorular sorup o şeyin uydurma olup olmadığını anlarsın...

Şimdi gelelim bu kalp gözünün açılması hikayeciğine..Bu şeyler hangi ayette geçiyor ?

Hangi hadiste böyley şeyden bahsediyor ?
Hangi sahabe böyle yapmış ? Delili nedir?

Şimdilik sen bunları araştır....

_YUSUF_

Yönetici
Sevgili Arkadaşım
Biz buna kalp gözü demeyelimde birşeyin hikmetini anlayabilmek diyelim.
Bir şeyin hikmetini anlamak ise Kur'an'ı sünneti Ehli sünet merkezli öğrenip yaşamakla olur yoksa akşama kadarda ya nur çekseniz birşey değişmez.
Mesela bir köşeye çekilip akşama kadar su su su diye tesbih çeksem susuzluğum gidermi hayır.Susuzluğumun gitmesi için suyu içmem gerekir.Hikmeti anamak içinde islamı Efendimizin yaşadığı gibi yaşamaya çalışmakla olur.Geylani hazretleri ile kendimizi karıştırmayalım

MyKaBuS

Kayıtlı Kullanıcı
Kalp Gözünü Açman İçin Önce Kalbini Temizlemen Gerekir... Yoksa İsterse Kuran-ı Kerim'i 10.000 Defa Oku Kalbin Temiz Değilse Ne Fayda Verir..

azizislam

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşlikler ben yanlış anladınız. Elbetteki önce kalbimi temizleyeceğim sonra nefsimi tarbiye edeceğim. Kalbimi nasılmı temizleyeceğim belli bir süre üstümdeki yük ne kadar ağır olursa olsun off bile demiyeceğim,Her işi yapacağım Sürekli Allahı düşüneceğim ve kuran okuyacağım, bela küfür şirk, Günah bunları yapmayı aklımın ucundan bile geçirmemeye çalışacağım. Nefis terbiyesine gelince; Et, yağlı yemekler yağlı zeytin bile yemiyeceğim, çok az yiyecek çok az konuşacak çok az uyuyacağımki nefsim kalbimin önüne geçmesin terbiye olsun. Bunların yanında Ya nur vs gibi zikirleri çekip Allahtan maddenin arkasını görmeyi isteyeceğim bahsettiğim budur.Teşekkür ederim ilginize.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt