Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kalbi Selim bir öykü [2] (1 Kullanıcı)

Kalb-i selim

Kayıtlı Kullanıcı
Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla
Hamd ü sena münhasıran Allah'a olsun.
Ve Allah u Teala Peygamberimiz Efendimize ve güzeller güzeli, temizler temizi olan ashabına, ehli beytine Salat u Selam eylesin.

Yine Kalb-i Selim'den, Kalbi Selim'lere, Kalbi Selim bir öykü;..

Ebû Bekir Verrâk'ın Küçük Oğlu

Ebû Bekir Verrak'ın küçük oğlu Kur'an okumağa hocaya giderdi. Bir gün benzi sararmış olarak ve titreyerek erkenden hocasından geldi. Babası:

- Ey oğul sana ne oldu? dedi.

- Ey baba! Bu gün üstadım bana Kur'an ayetinden bir ders verdi. Onun manasını işittim, korkumdan bu hale geldim, dedi.

- Ey oğul o hangi ayetdir? dedi. Oğlu:

"Eğer küfrettiğiniz takdirde, çocukları ak saçlı ihtiyarlara döndürecek günden nasıl korunacaksınız?" (Müzzemmil sûresi, 17)

Çocuk bu ayetin manasının heybetinden hasta oldu. Ölüm döşeğine düşdü, can verdi, öldü.

Babası oğlunun kabrine giderdi, ağlardı ve der idi ki:

- Senin oğlun Kur'an'dan bir ayet işitti, can verdi, öldü. Sen ise bu kadar zaman Kur'an okursun, hala hukuk-ı ilahiyeden çocuk kadar korkmazsın!

Mü'minler ancak o kimselerdir ki, Allah anıldığı zaman yürekleri ürperir. O'nun ayetleri okunduğunda imanlarını arttırır ve yalnızca Rablerine tevekkül ederler. (ENFAL SURESİ / 2)

Ey iman edenler, Allah'tan korkup-sakınırsanız, size doğruyu yanlıştan ayıran bir nur ve anlayış (furkan) verir, kötülüklerinizi örter ve sizi bağışlar. Allah büyük fazl sahibidir. (ENFAL SURESİ / 29)

Rabbim cümlemize Allah korksunu Kalblerimize yerleştirsin İnşAllah...(Amin!)

efsude

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Kalbi Selim bir öykü [2]

selamunaleykum.
allah razı olsun.cok ıbretlık bır hıkaye olmus .rabbım herseyın ıdrakına varan salıh kullarından eylesın hepımızı ınsallah!
selam ve dua ıle...

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

Esselamünaleyküm....

MaşAllah Allah razı olsun "Kalbi Selim" kardeşim sayende nasihati bol, güzel incelikli bir paylaşım neticesinde kalbi selim'den kalbim selim oldu Allah razı olsun "Kalbi selim" serisinin devamını ilgiyle bekliyor olucam bir dahaki sefere inşAllah;)

Kalb-i selim

Kayıtlı Kullanıcı

efsude yazdı:
selamunaleykum.
allah razı olsun.cok ıbretlık bır hıkaye olmus .rabbım herseyın ıdrakına varan salıh kullarından eylesın hepımızı ınsallah!
selam ve dua ıle...

Aleykum Selam.
Rabbim (cc) cümlemizden razı olsun inşAllah kardeşim. Dua'na Can-ı gönülden "Amin" diyorum.
Allahaısmarladık... B)

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

S.A.ALLAH RAZI OLSUN.GAFLET İÇİNDE OLMAKTAN KORUSUN CÜMLEMİZİ.DÜŞERKEN KALDIRSIN.SÜRÇERSEK AFFETSİN.GÜNAH BİZLERE YAKIŞMIYOR AMA AF RABBİMİZE ÇOK YAKIŞIYOR.A.E.O.

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKÜM ABİM ALLAH RAZI OLSUN.RABBİM KENDİSİNDEN HAKKIYLA KORKANLARDAN EYLESİN BİZİ.:(

Kalb-i selim

Kayıtlı Kullanıcı

aska mecnun yazdı:
Esselamünaleyküm....

MaşAllah Allah razı olsun "Kalbi Selim" kardeşim sayende nasihati bol, güzel incelikli bir paylaşım neticesinde kalbi selim'den kalbim selim oldu Allah razı olsun "Kalbi selim" serisinin devamını ilgiyle bekliyor olucam bir dahaki sefere inşAllah;)

Aleykum Selam
Amin, ecmain kardeşim. Bu güzel yorumun için Teşekkür ediyorum. Rabbim cümlemizden razı olsun inşAllah. Beğendiğine sevindim.

Allahaısmarladık... B)

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı

s.aleyküm gerçekten çok ibretlik bir hadise idi..rabbim sizlerden razı olsun..elinize sağlık..ALLAHIM bizleri senden hakiki manada korkan ve kalbinde senin korkundan başka korku olmayan kullarından eyle.AMİN AMİN AMİN..

handan06

Kayıtlı Kullanıcı

Ey iman edenler, Allah'tan korkup-sakınırsanız, size doğruyu yanlıştan ayıran bir nur ve anlayış (furkan) verir, kötülüklerinizi örter ve sizi bağışlar. Allah büyük fazl sahibidir. (ENFAL SURESİ / 29)
İNŞ.VE ALEYKÜM SELAM

Kalb-i selim

Kayıtlı Kullanıcı

ADALETIMAHZA yazdı:
S.A.ALLAH RAZI OLSUN.GAFLET İÇİNDE OLMAKTAN KORUSUN CÜMLEMİZİ.DÜŞERKEN KALDIRSIN.SÜRÇERSEK AFFETSİN.GÜNAH BİZLERE YAKIŞMIYOR AMA AF RABBİMİZE ÇOK YAKIŞIYOR.A.E.O.

Aleykum Selam
Amin, ecmain. Ne güzelde Dua etmişsin ne güzel yorum yapmışsın Teşekkür ediyorum. Evet AF RABBİMİZE ÇOOK YAKIŞIYOR. Zaten O'na ne yakışmıyor ki? Ya Afüv bizleri af eyle. Allâhüssamed.. Dua Can-ı gönülden "Amin" diyorum. Allahaısmarladık...
B)

Kalb-i selim

Kayıtlı Kullanıcı

meftun61 yazdı:
SELAMUN ALEYKÜM ABİM ALLAH RAZI OLSUN.RABBİM KENDİSİNDEN HAKKIYLA KORKANLARDAN EYLESİN BİZİ.:(

Aleykum Selam abla
Amin İnşAllah. Zaman ayırıp yorum yazdığını için Teşekkürler.. Vesselam..
B)

Kalb-i selim

Kayıtlı Kullanıcı

RECEB BOZKUS yazdı:

s.aleyküm gerçekten çok ibretlik bir hadise idi..rabbim sizlerden razı olsun..elinize sağlık..ALLAHIM bizleri senden hakiki manada korkan ve kalbinde senin korkundan başka korku olmayan kullarından eyle.AMİN AMİN AMİN..

Aleykum Selam
Kardeşim senin Dua'nada gönülden "Amin" diyorum. Rabbim cümlemizden razı olsun. Yorumun için Teşekkürler.. Allahaısmarladık... B)

Kalb-i selim

Kayıtlı Kullanıcı

handos yazdı:
İNŞ.VE ALEYKÜM SELAM

İnşAllah. Teşekkür... :)B) Vesselam

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt