Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kalb-i Selim bir öykü:[5] Hiçlik Ağacı (1 Kullanıcı)

Kalb-i selim

Kayıtlı Kullanıcı
Uzun bir aradan sonra tekrar Kalb-i Selim öykülerimize Selam diyor, Merhaba diyoruz. Dileğimiz "Allah (C.c.) rızasını kazanmak" ... İnşAllah

O gün mal ve evlat fayda vermez.
Ancak Allah'a Selim bir kalple gelenler müstesna.
(Şuara 88-89)

*****​
Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla
Hamd ü sena münhasıran Allah'a olsun.
Ve Allah u Teala Peygamberimiz Efendimize ve güzeller güzeli, temizler temizi olan ashabına, ehli beytine Salat u Selam eylesin.

Kalb-i Selim'den, Kalbi Selim'lere, Kalbi Selim (beşinci)yeni bir öykü;..

[video]http://www.firaset.biz/video/muzik/samisavniozer/allahummesalli.wma[/video]

HİÇLİK AĞACI

Bir gün kalbime ışıklı bir nokta düştü.
"Kimsin, nesin ?" dedim.
"Hiçim, ama bana Cemalnur diyorlar" dedi.
"Sen nereden geldin" dedim.
"Çok yüce bir ağacın tohumuyum" dedi.
"O ağacın adı nedir?" dedim.
"Dünya kurulalı beri ona pek çok isimler verdiler ve her isimde başka türlü gördüler" dedi.
"O ağacı ben de görmek istiyorum" dedim.
"O, senin bildiğin ağaçlardan değil. Onu kendi kalbinde yetiştirmen gerek, ancak o zaman görebilirsin" dedi.
"Onu nasıl yetiştirebilirim ?" dedim.
"Ben sana yardım ederim. Hem de değişik isimleriyle tanıtırım taa ki gerçek ismini öğrenene kadar.."dedi.
"Hadi" dedim "Çabuk ol !"..

Sonra o küçücük hiçlik tohumu kalbimin içinde yavaş yavaş açılmaya başladı.Bir gün…

"Gel" dedi "Artık ağaçla tanışmaya gidiyoruz."
Ve… içimi huzurla dolduran bir güzellikle tanıştırdı.
"İşte Cemal ağacı" dedi. "adına Meşkure de derler."…
Sonra Cemal ağacından gelen sesi duydum
"Sizin ayaklarınız benim başımın üstünde" diyordu.
" Aman ya Rabbim ! Bu meğer Azamet ağacıymış da kendini saklıyormuş" dedim.
Ağaç içimden geçenleri okudu ve
"Yok " dedi "yanılıyorsun ben Hiçlik ağacıyım"…"Gel sana benim içimdeki varlık ağaçlarını göstereyim"…
Kendimi birden ondan farklı ama aynı derecede muhteşem bir başka ağacın önünde buldum.
"Bunun adı ne?"dedim.
"Hepveren gülü "dedi.
"Ona neden böyle demişler ?" dedim.
"Onun tek ismi yok ki " dedi." Kimi Nazlı Hoca der, kimileri de ekmek ağacı. Ama kendi içindeki varlıktan maddeten ayrılma zamanı geldiğinde, o son görüş hakkını başkalarına verebilen bir yüceler yücesi olduğu için adına Hepveren gülü dediler"…O sırada Hepveren gülünden bir ses geldi…"Ben Hiçlik ağacıyım"..

Sonra ağaç birden bire değişti..yine güzel, yine azametli…
"Bunun adı ne?" dedim.
"Dile gelen taş" dedi. "Ama ona Samiha da derler"…
"Var ama yok mu gözüküyor ?" dedim.
"Hayır, yok ama var sananlar oluyor" dedi.
"Anlayamadım" dedim.
"Yanmış ama tütmediği için kül olduğunu bilememiş, var sanmışlar" dedi.

İşte o zaman ağaç dile geldi "Ben yokum..Ben yokum.."diyordu.
Gerçi kalbimde biten ağaç, yokluk tohumundan çıkmıştı ama yine de şaşırmıştım, her tanıdığım ağaç "Ben hiçim..Ben yokum" diyordu. Öyle de deseler madem ki ben onları görmüştüm, onları görünür kılan bir varlık ağacı olmalıydı, onu görmek istiyordum.

Sonunda "İşte !"dediler hep bir ağızdan "İşte gerçek varlık ağacı !
" Bu ağaç Cenan yani Gönül suyuyla, 'İnsanları seveceksin.Senin içinde tükenmez af, merhamet ve müsamaha hazineleri var. Onun için yalnız insanları değil bütün mahlukatı aynı yorulmaz hız ve aynı tükenmez iştiyakla seveceksin. Sende mevcut cevherleri cömertçe harcamalısın. İnsanları insanlara iştirak ederek, hatalarında ve sevaplarında onlarla bir olarak seveceksin. Doğumları ile çoğalıp ölümleri ile eksilecek kadar onlardan olacaksın." diyerek büyütüldü. ' Ona Kenan Rifai de derler, Aşk ağacı da, kainat ağacı da…Kainatta her neyi görmeyi dilersen onda bulabilirsin. Ama sen onda kendini görmeyi dile, çünkü gerçek yüzün bir onda var !"…

"Bu ne sırlı bir iş !" dedim.

"Evet, çünkü O, HAKİKAT-İ MUHAMMEDİ'dir" dediler.

-----
Biz seni alemler için yalnızca bir rahmet olarak gönderdik.
(ENBİYA SURESİ / 107)

Andolsun, sizin için, Allah'ı ve ahiret gününü umanlar ve Allah'ı çokça zikredenler için Allah'ın Resûlü'nde güzel bir örnek vardır.
(AHZAB SURESİ / 21)

Şüphesiz, Allah ve melekleri Peygambere salat ederler. Ey iman edenler, siz de ona salat edin ve tam bir teslimiyetle ona selam verin.
(AHZAB SURESİ / 56)

Kıyamet günü insanların bana en yakın olanları üzerime en çok salavat getirenlerdir
(Hadis-i Şerif)

ALLAH (C.c.); Ey Habibim! Sen olmasaydın Felek(kaniatları, alemleri)leri yaratmazdım.
(Hadis-i Şerif)

Bismillahirrahmanirrahıym
Allah'ım , Efendimiz , Resulün Hz.Muhammed(s.a.v)'e Hakk'a yaklaşma , Cennete ve ötesine ulaşmayı lütfet ve Onu , kendisinine vadettiğin Makam-ı Mahmud'a ulaştır.
Allah'ım , Hz.Muhammed(s.a.v)'e Cennet'te en yüksek ve faziletli derecelerui ver ; Onun derecesini en yüksekler arasında , muhabbetini seçkinler ve zikrini mukarrabin katında kıl.
Allah'ım Hz.Muhammed(s.a.v)'e salat et.Onu katındaki şefaat makamına ulaştır , bizi de Kıyamet Günü'nde Onun şefaatine mazhar olanlardan eyle.
(Amin!)

Salat u Selam Resulullah'a olsun.
Allahammü salli ala Seyyidine Muhammed
Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala Âli seyyidina Muhammed ...
Alemlerin Rabbi olan Allah(c.c.)'a
Hamd ü Sena olsun.

Allah (c.c.), Bu ümmetin ciğerine Muhammed ve ilahi aşkının okunu saplasın inşAllah

Dikkat!: Peygamberimiz üzerine ömürde 1 defa salavat getirmek farzdır.Ve adı her anıldığında ona salavat getirmek vaciptir.(imamı kurtubi)

------
Not: Kalbi Selim öykülerimizin diğer serilerini görmek isteyen kardeşler:
Kalbi Selim öykü: Kalbi Selim bir öykü: Hata (- Islamiyet.gen.tr - Huzur Dolu)
Kalbi Selim öykü[2]: Kalbi Selim bir öykü [2] (- Islamiyet.gen.tr - Huzur Dolu)
Kalbi Selim öykü[3]: Kalbi Selim bir öykü [3] (- Islamiyet.gen.tr - Huzur Dolu)
Kalbi Selim öykü[4]:Kalbi Selim bir öykü [4] (- Islamiyet.gen.tr - Huzur Dolu)
adreslerine bakabilirler.

Salavat-ı Şerif eklemek için tıklayınız.. (- Islamiyet.gen.tr - Huzur Dolu)

Kalb-i selim

Kayıtlı Kullanıcı
Cenâb-ı Hak, insanlığın babası Hz. Âdem'i yaratmıştı.
Başını kaldırıp bakan Âdem (a.s. ), Arş-ı A'lâda muazzam bir nur ile bir isim yazılı gördü: "Ahmed."
Merak edip sordu:
"Ya Rabbi, bu nur nedir?" Allah Teâla buyurdu:
"Bu senin zürriyetinden bir peygamberin nûrudur ki, onun ismi göklerde Ahmed ve yerlerde Muhammed'dir. Eğer, o olmasaydı, seni yaratmazdım!"
(Kastalanî, Mevahibü'l-Ledünniye: 1/6.)

@ebruli

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razi olsun .yureginize saglik.cok guzel ve faydalanilacak bir konuyu bizle paylasmissiniz.

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
EsSelamunAleyküm Kardeşim,

Kalbimi,ruhumun derinliklerini daha sıkı bir yoklamaya tabii kılmamı hatırlatan çok manalı,idrakin şuur makamına ermesine vesile olabilecek çalışmanızı bize sunduğunuz için Allah(CC) razı olsun.

Selam ve dua ile Allah(CC)'a emanet olunuz.

Kalb-i selim

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razi olsun .yureginize saglik.cok guzel ve faydalanilacak bir konuyu bizle paylasmissiniz.

Amin, ALLAH (C,c,) cümlemizden razı olsun İnşAllah. Gül'ü her hatırladığımız vakitte salavat getirmek ve Dualarda buluşmak umuduyla Allahaısmarladık... B)

meryem-hanne

Kayıtlı Kullanıcı
Çok güzel hazırlanmış Allah razı olsun diğer öykülerede bakacağım İnşaallah

afakisevda

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM öykü çok güzeldi bizimle paylaştığın için ALLAH razı olsun RABBİM cümlemize kalbiselim nasib etsin ve huzuruna o halde gidenlerden eylesin SELAM ve DUA ile

Kalb-i selim

Kayıtlı Kullanıcı
EsSelamunAleyküm Kardeşim,

Kalbimi,ruhumun derinliklerini daha sıkı bir yoklamaya tabii kılmamı hatırlatan çok manalı,idrakin şuur makamına ermesine vesile olabilecek çalışmanızı bize sunduğunuz için Allah(CC) razı olsun.

Selam ve dua ile Allah(CC)'a emanet olunuz.

Amin, Rabbim cümlemizden razı olsun İnşAllah. ALLAH bu ümmetin ciğerine Resul aşkınının okunu saplasın inşAllah bizlere. Bu güzel yorumunuz için Teşekkür ederim.

Gül'ü her hatırladığımız vakitte salavat getirmek ve Dualarda buluşmak umuduyla Allahaısmarladık... B)

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı
السلام عليكم ورحمة الله وبركاته
Allah cc razı olsun kardeşim.Hikayeniz çok güzeldi.
Rabbim öğüt alan kullarından eylesin inşaallah.
Emeğinize sağlık.Selam ve dua ile...

Kalb-i selim

Kayıtlı Kullanıcı
Çok güzel hazırlanmış Allah razı olsun diğer öykülerede bakacağım İnşaallah

Yorumunuz için Teşekkür edirim. ALLAH cümlemizden razı olsun İnşAllah. Kalbi selim öykülerimizi her zaman okumanız umudu ile.. Allahaısmarladık... B)

Bu arada Gül'e salavat getirmeyide unutmayalım.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt