Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

KAFAM KARISTI ARKADASLAR! (1 Kullanıcı)

iman

Kayıtlı Kullanıcı
[big][/big]

BIR BORC HIKAYE

Evvel zaman içinde batıda Yotan diye bir köy varmış. Köyde pek namazı
niyazı olmayan Ali Mahmut diye bir köylü yaşarmış.
İşin doğrusu Ali Mahmut dönemin sayılı ateistlerindenmiş.
Köyün imamı da, cemaat de bu durumdan pek hoşnut değillermiş.
Gel zaman git zaman bizim ateist Ali Mahmut bir gün Hakk'ın rahmetine
kavuşmuş.

Köyün imamı:
-"Ben bu adamın cenaze namazını kılmam" diye diretmiş.
Köy halkı da:
-"Allah'a inanmıyordu biz bu herifi gömmeyiz" diye tutturmuşlar.
Durumu gören köyün yaşlılarından Müzeyyen Hanım, köyün dışındaki
tepelerden birinde, tek başına yaşayan, köylülerin "İşdeli İsmail"
diye andıkları köylüye haber vermiş.

İsmail'in de pek namazla ilgisi yokmuş ama yine de o köye gitmiş
cenazeyi almış ve kendi evinin yakınlarında bir yere gömmüş.

O akşam imam Nazmi efendi, müezzin Mustafa efendi ve tüm cemaat
uykularında aynı rüyayı görmüşler.

Ali Mahmut cennette çok iyi bir yer de keyif yapıyormuş.

Sabah herkes birbirine rüyayı anlatmış.
İmam, müezzin yanlarına bekçi Şinasi Efendi'yi de alıp
sabah karanlığında yola çıkıp öğleye doğru İsmail'in yanına gelmişler.

İmam sormuş:
- "Kardeşim sen nasıl bir dua ettin ki bu imansız Allah katında bu kadar
iyi bir yere gitti?"

İsmail Efendi:
- "Vallahi ben bir şey yapmadım, rahmetliyi gömdüm. Sonra da yüzümü
gökyüzüne çevirip;

- Allah'ım bazen soğuk kış gecelerinde, bazen sıcak yaz günlerinde
insanlar kapımı çaldı ve biz "Tanrı misafiriyiz" dediler. Ben de senin
misafirlerini en iyi şekilde ağırladım. Misafirleri güvenip bana
gönderdiğin için onlara da neyim varsa yoksa yedirdim.

Ben sana ilk defa bir misafir yolluyorum, sen de benim güvenimi boşa
çıkarma olur mu?" dedim.

YA NASIL OLUYODA BİR DUAYLA CENNETE GİDİYO BEN ANLAMADIM .
BU HİKAYENİN DOĞRULUĞU NE KADARDIR?

hasann

Kayıtlı Kullanıcı
RE: KAFAM KARISTI ARKADASLAR!

VE ALEYNA ALEYKÜM SELAM KARDEŞİM HKAYENİN GERÇEKLİĞİ OLABİLİR ÇÜNKÜ BU ŞEKİL ÇOK GERÇEKÇ,İ HİKAYELER VARDIR BEN GERCEK DİE DÜŞÜNÜYORUMB)SELAMETLE

iman

Kayıtlı Kullanıcı

hasann yazdı:
VE ALEYNA ALEYKÜM SELAM KARDEŞİM HKAYENİN GERÇEKLİĞİ OLABİLİR ÇÜNKÜ BU ŞEKİL ÇOK GERÇEKÇ,İ HİKAYELER VARDIR BEN GERCEK DİE DÜŞÜNÜYORUMB)SELAMETLE

[big][/big] HAKLISIN KARDEŞ YAPTIĞININ HESABINI VERMEYECEK OLAN TEK ALLAH O DİLEDİĞİNİ YAPAR.

siyah_beyaz

Kayıtlı Kullanıcı

çıkarma olur mu?" dedim.

SELAM, BU KISMI BENİ ÇOK ETKİLEDİ ... GERÇEK OLABİLİR YANİ BENCE ÖYLE, AMA YİNE İÇİNDE BİR PARÇA DA İMAN YOKSA BU ADAM DA NASIL OLUYOR DA CENNETE GİDİYOR ...HAŞA YARADAN'A SORGU SUAL OLMAZ, RABBİM BAĞIŞLAMIŞ DEMEK Kİ ..

hasann

Kayıtlı Kullanıcı

S.A BEN İST BEŞİKTASTA sabah ezanına dogru arabyala gidiyorum arkadasla bjk ninmacı vardı kalabalıktı kuyrukta bilet almaya çalışan insanlar vardı o satte ordan gecen bi adam vardı elinde içki şişesi falan bilet alanlara bagırdı işte dedi lan gidin ezan okunuyo namaz kılın die çocuklar buna kızdılar sen kim oluyosun biz bjk maçı için burdayıs dediler sonra bu sarhoş şişeyi duvara vurda vururken sölediği kelime allah 1 dir dedi yürüyün namaza die kelimeler söleniyodu dikkatimi çekmişti belki ilerde bu sölemiş oldugu kelimeyle cennete girebilir zaten anlatılan hikayelerde benzer yaniB)allahın dediği olurB)selametle

iman

Kayıtlı Kullanıcı

hasann yazdı:
S.A BEN İST BEŞİKTASTA sabah ezanına dogru arabyala gidiyorum arkadasla bjk ninmacı vardı kalabalıktı kuyrukta bilet almaya çalışan insanlar vardı o satte ordan gecen bi adam vardı elinde içki şişesi falan bilet alanlara bagırdı işte dedi lan gidin ezan okunuyo namaz kılın die çocuklar buna kızdılar sen kim oluyosun biz bjk maçı için burdayıs dediler sonra bu sarhoş şişeyi duvara vurda vururken sölediği kelime allah 1 dir dedi yürüyün namaza die kelimeler söleniyodu dikkatimi çekmişti belki ilerde bu sölemiş oldugu kelimeyle cennete girebilir zaten anlatılan hikayelerde benzer yaniB)allahın dediği olurB)selametle

ALLAH razı olsun kardeşim dogru diyosun rabbim o kadar merhamet sahibiki en ufak bişeyi bile bahane ederek bizi cennetine koyuyo.koskoca hz.ömer'in cennete girme nedeni şöyleydi Hazreti Abbas onu rüyasında görüyor ve soruyor, “Ya Ömer, Cenâb-ı Hak seni ne ile affetti, hangi amelinden dolayı bağışladı?” diyor. Hazreti Ömer Efendimiz şu cevabı veriyor: “Bir gün sokağa çıkıp bakmıştım ki, bir çocuk bir kuşu yakalamış, elinde hırpalıyor. Hemen onun yanına koşmuş; cebimden üç-beş kuruş çıkarıp o çocuğa vermiştim. Böylece kuşu satın alıp âzâd etmiştim. Mizanda işte o amelimden dolayı kurtulduğumu söylediler.”

sedat altun

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAHU TEALA HEPİMİZE BÖYLE BİR DUAYI ETMEYİ NASİP ETSİN "AMİN"

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

allah en iyi bilendir nice affolunanlar geçmişe bi bakın

fatmaerikci34

Kayıtlı Kullanıcı

KARDEŞİM KAFAN KARIŞMASIN BİR DUA BİLE HERŞEYİ DEĞİŞTİRMEYE YETER ALLAH C.C. HERŞEYİ BİLİR VE GÖRÜR BİZE GELEN MİSAFİRLER ALLAH ADIYLA GELİYORSA ONA NASIL SAYGIDA KUSUR ERTMİYORSAK RABBİMİZDE ONA İKRAMDA BULUNUR.

SİZİNLE BİŞEY PAYLAŞMAK İSTİYORUM KONUYLA NE KADAR ALAKALI BİLMİYORUM AMA YAZIYORUM

AZRAİL (A.S.) BİRGÜN RABBİMİZLE KONUŞURKEN ŞÖYLE DER:

_EY ALLAH'IM BEN CAN ALAN MELEK OLDUĞUM İÇİN HİÇ KİMSE BENİ SEVMİYOR VE SEVMEYECEK!

BUNUN ÜZERİNE YÜCE RABBİMİZ DE DEMİŞ Kİ:

_MERAK ETME SEN BEN KULLARIMA ÖYLE BİR ÖLÜM SEBEBİ VERECEĞİM Kİ SEN AKILLARINA BİLE GELMEYECEKSİN!!!

UMARIM SEVERSİNİZ KARDEŞLERİM DÜŞÜNSENİZE HER ÖLÜMÜN Bİ SEBEBİ VAR VE AZRAİL A.S. HİÇ AKLIMIZA GELİYORMU??????

Hakan Ozdemir

Kayıtlı Kullanıcı

zeynep44 yazdı:

çıkarma olur mu?" dedim.

SELAM, BU KISMI BENİ ÇOK ETKİLEDİ ... GERÇEK OLABİLİR YANİ BENCE ÖYLE, AMA YİNE İÇİNDE BİR PARÇA DA İMAN YOKSA BU ADAM DA NASIL OLUYOR DA CENNETE GİDİYOR ...HAŞA YARADAN'A SORGU SUAL OLMAZ, RABBİM BAĞIŞLAMIŞ DEMEK Kİ ..
Degerli kardesim bu bolum benide etkiledi cenabi hak bizlere sordumu ki dunyaya gonderirken kimi hangi sebepten cennetine koyacagini sorsun cennette onun cehennemde diledigini diledine koyar bizlerin gorevi kulluk gorevimizi yerine getirip,yaradana dua edip rahmetini beklemek cunku onun rahmeti sonsuz .Allaha emanet

fatmaerikci34

Kayıtlı Kullanıcı

KAFAN KARIŞMASIN KARDEŞİM ALLAH DİLERSE HERŞEY OLUR

sengul

Kayıtlı Kullanıcı

hasann yazdı:
as kardeşim öncelikle şunu belirtmeliyim ki içkiliyken yapılan ibadetler kabul olmaz.çünkü içkinin yasak olduğuna dair ayet nazil olunca içkiliyken ibadete yaklaşılmaması istenmiştir.hatta o damarlarda dolaşırken bile ibadete yaklaşılması men edilmiştir.bunun dışında yapılan dualar rabbimiz tarafından mutlaka cevabını bulur.yeterki ona inanarak yapılmış olsun.hikayenin gerçekliği tartışılır.ancak rabbimiz bu dünyada bütün kullarına istediğini verir.yeterki isterken gönülden istesin.rabbimin vereceğnden emin olsun.mutlaka duaları cevabını bulacaktır.çünkü rabbim bu dünyada tüm kullarına rahim sıfatıyla tecelli eder.yani bu dünyada bir şeyler verirken bütün kullarına verir.onun müslüman veya başka br inançtan olması bunu etkilemez.

hasann

Kayıtlı Kullanıcı

sengul yazdı:
hasann yazdı:
as kardeşim öncelikle şunu belirtmeliyim ki içkiliyken yapılan ibadetler kabul olmaz.çünkü içkinin yasak olduğuna dair ayet nazil olunca içkiliyken ibadete yaklaşılmaması istenmiştir.hatta o damarlarda dolaşırken bile ibadete yaklaşılması men edilmiştir.bunun dışında yapılan dualar rabbimiz tarafından mutlaka cevabını bulur.yeterki ona inanarak yapılmış olsun.hikayenin gerçekliği tartışılır.ancak rabbimiz bu dünyada bütün kullarına istediğini verir.yeterki isterken gönülden istesin.rabbimin vereceğnden emin olsun.mutlaka duaları cevabını bulacaktır.çünkü rabbim bu dünyada tüm kullarına rahim sıfatıyla tecelli eder.yani bu dünyada bir şeyler verirken bütün kullarına verir.onun müslüman veya başka br inançtan olması bunu etkilemez.
ve aleyna aleyküm selam kardeşim zaten adamda ibadet yapmıyor ama içliyken allahın 1 olduguna inanıyor karsısındakı insan içkili değil ama allahın 1 olduguna inanmıyor bu acıdan bide bak:| kınamamak lazım böyle olan insanlarımıza allah ıslah etsin diyelim makbule gecer.benceB)selametle kardeşim

Canan38

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN MUKEMMEL BIR KISSA IDI COK TESEKKUR BU KISSADAKI MANAYI ANLAMAMAK MUMKUN DEYIL...

goNuL_

Kayıtlı Kullanıcı

BANADA DOĞRU GİBİ GELDİ YANİ EN AZINDAN BELKİ DE YAŞANMIŞ BÖLE BİR OLAY YOK AMA DÜŞÜNDÜĞÜMÜZDE MANTIKSIZ GELMİO BANA BENCE BURADA ASLINDA ANLATILMAK İSTENEN KARDEŞLERİM MİSAFİRLİĞİN VE EVİMİZE GELEN MİSAFİRİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE KARŞILAMAMIZ GEREKTİĞİ ANLATILMAKTADIR

çıkarma olur mu?" dedim.

VE BURADA ALLAHIN RIZASINI KAZANMIŞ OLMASIDIR HE BU SAYEDEDE RABBİM ONUN DUASINI KABUL BUYURMAK İÇİN DİĞER DİNLE HİÇ ALAKASI OLMAYAN BİRİNİ CENNETİNE ALMIŞTIR BU HİKAYEDE ÇOK ŞEY ANLATILIYOR BİRİNCİSİ MİSAFİRLİĞİN ÖNEMİ ALLAHIN KULUNDAN RAZI OLMASI VE DUANIN ÖNEMİ

esra ertem

Kayıtlı Kullanıcı

B)Sevgili kardeşim.Bazen imanlı bir yürekle Allah a sımsıkı sarılarak yapılan ibadet bazen de ufacık bir taşı yerden Allah rızası için başkalarının takılıp düşmemesi için kaldırmak cenneti ala nın kapılarını ardına kadar açar. Allah ın rızasını kimin ne şekilde kazanacağını mevlamdan başkası bilemez.Ammeller niyetlere göredir.B)B)B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt