Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

kafam karışık (1 Kullanıcı)

atergatis

Kayıtlı Kullanıcı
bi soru sormak istiyorum ve tatmin edici cevaplar vereceğinize eminim.
kuran bütün insanlığa gönderilmiş bir kitapsa niye peygamberimizin özel hayatı ile ilgili düzenlemere yer veriyor?(ahzap suresi 37.ayet) eminim ki büyük bi hikmeti vardır belki anlayamayacağımız kadar. yinede düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim. teşekkürler...

imported_PaPaTyA_

Kayıtlı Kullanıcı
Peygamber Efendimiz (sav) de bütün insanlığa gönderilmiş bir peygamberdir. Ve onun hayatı Tüm insanlar için örnektir.

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Örnek teşkil etmesi içindir kardeşim.

ebuubade

Kayıtlı Kullanıcı
PEygamber efendimizin özel hayatına düzenlemeler vermese biz hayatımızı nasıl düzenlicez?_? örnek alıyoruz işte.

ÖMEREFE

Kayıtlı Kullanıcı
selamın aleyküm kardeşim öncelikle hoşgeldin atergatis kullanıcı ismine bakarak senin kafanın biraz değil baya karışık olduğu belli oluyor kusuruma bakmaz isen sana yardımcı olmak isterim
galiba şeytan seni biraz avcuna almaya uğraşıyor gibi şeytanın en büyük düşmanı peygamber efendimizdir (sav) illaki önce ordan başlıyacaktır kafanı karıştırmaya hiç peygamber efendimizin hayatını okuyup kendi hayatınla eşleştirmeler yaptınmı kuranı kerim de bir nevi senin benim tüm insanların hayatını toplamış dikkatini çekti ise peygamber efendimiz bir insanın başına gelebilecek en ağır sınavdan geçmiştir peygamber olduğu halde kendi adına bir evi bile olmayan peygamber efendimiz evlat acısından fakirlikten tut iç güveysi bile olmuştur.o günden bu güne insanların yaşadığı problemlerde bunlara çok benzemiyormu kuranı kerim efendimizin hayatını örnek göstererek problemlerden neler yaparsak feraha erebilirizin tüm cevaplarını vermiştir umarım biraz olsun yardımcı olabilmişimdir insanoğlu olarak kendimizden çok başkalarının yaşadıklarını daha çok önemsemiyormuyuz belkide allah bunu göz önüne almıştır çünkü o herşeyi bilendir ve görendir allahımız yar ve yardımcımız olsun inşallah

atergatis

Kayıtlı Kullanıcı
teşekkür ederim ömerefe kardeşim ama daha ayrıntlı açıklamalara ihtiyacım var. ismimle kafamın karışıklığı konusunda bağlantı kurman dikkat çekiciydi :)

atergatis

Kayıtlı Kullanıcı
cevap yazan herkese ayrı ayrı teşekkür ederim yorumlarınıza ihtiyacım var.

ÖMEREFE

Kayıtlı Kullanıcı
teşekkür ederim ömerefe kardeşim ama daha ayrıntlı açıklamalara ihtiyacım var. Ismimle kafamın karışıklığı konusunda bağlantı kurman dikkat çekiciydi :)

kardeşim kusura bakma isminle bağlantıyı şu yüzden kurdum yanlış anlama ama ismin ateisti çağrıştırıyor allah korusun senin yardıma ihtiyacının olduğu tek konuda kuranı kerim değil galiba

atergatis

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim kusura bakma isminle bağlantıyı şu yüzden kurdum yanlış anlama ama ismin ateisti çağrıştırıyor allah korusun senin yardıma ihtiyacının olduğu tek konuda kuranı kerim değil galiba

Allaha şükür ateist değilim :) sadece sorularıma cevap verecek ve tartışabileceğim birilerini arıyordum ama bu form sitesinde sacede güzel şeylerden bahsediliyor.

ÖMEREFE

Kayıtlı Kullanıcı
allaha şükür kardeşim kusura bakma öyle düşündüğüm için hakkını helal et tamam tartışalım bildiğim kadar yardımcı olmak isterim bilemediğimide araştırır doğrusunu sana aktarmaya çalışırım buyur nerden başlayalım

atergatis

Kayıtlı Kullanıcı
estağrirullah ne hakkı :)
peygamber efendimizin hz.zeydin karısı olan hz.zeynep ile evlenmesi meselesi ahzap suresindede geçtiği gibi zeyd ayrılmak istiyor ve surede geçtiği gibi (37- Hem hatırla o vakti ki, o kendisine Allah'ın nimet verdiği ve senin de ikramda bulunduğun kimseye: "Hanımını kendine sıkı tut ve Allah'tan kork" diyordun da nefsinde Allah'ın açacağı şeyi gizliyordun. İnsanlardan çekiniyordun. Halbuki Allah kendisini saymana daha lâyıktı. Sonra Zeyd o kadından ilişiğini kestiği zaman, biz onu sana eş yaptık ki, oğulluklarının ilişkilerini kestikleri hanımlarını nikâhlamada müminlere bir darlık olmasın. Allah'ın emri de yerine getirilmiştir. bazı yerlerde anlaşamadıkları için ayrılmak istedikleri geçiyor bazı yerlerde de peygamberimizin zeynebi görüp ona aşık olduğu geçiyor. tabiki 1.sine inanmak isteriz ama bunu düşünmedende olmuyor...surenin devamı ve bi kaç surede daha böyle....

atergatis

Kayıtlı Kullanıcı
hem ateist olsam ne değişecek ki? yine yardım edilmeli bence ve o insanlara önyargıyla bakıp onlardan kaçıp dinlemedikçe onları düştükleri çukurda bırakıyoruz. bu konuda önyargıya tamamen karşıyım.

incinur

Kayıtlı Kullanıcı
evet kafanız karışmış belli ama niye anlamadım ben
kafanız karışık olduğu zaman hemen besmele çekin kardeşim çünkü şeytan hep kafamımıızı karıştırmaya gelir
bence sizin kafanızı şeytan karıştırmış siz dua edin aşağı dualr yazıcam onları okuyun kafanız bida karışmaz
BİSAMİLLAH
KAFASI KARIŞANLAR İÇİN DUA VERİYORUM
1.BESMELE
2.HASBUNALLAHİ VE NİMEL VEKİL
3.VELA HAVLE VELA KUVVETE İLLAHİL AZİM
4.FELAK NAS
5.BOL BOL SALAVAT
6.ALLAHIM BENİ doğru yoldan ayırma

bukadar başka öğrenirsem sölerimkardeşim.

ÖMEREFE

Kayıtlı Kullanıcı
hem ateist olsam ne değişecek ki? yine yardım edilmeli bence ve o insanlara önyargıyla bakıp onlardan kaçıp dinlemedikçe onları düştükleri çukurda bırakıyoruz. bu konuda önyargıya tamamen karşıyım.

kardeşim kusura bakma beni yanlış anladın tabiki ister ateist ol ister yahudi ister hristiyan benim için hiç farketmez sonuşta herkesin kendi imanıdır allah herkese akıl vermiştir bunu kullanmak insana kalmıştır bende bildiğim doğruları allahın verdiği akıla aktarmak isterim kimseyi ayırt etmem bu bana düşmez bu benim görevimdir bu görev peygamber efendimizden bize emanet edilmiştir inşallah en güzel şekilde bu emaneti uygulayabilmek nasip etsin allahım ayrıca bilmeni isterim bu sitede ateist olan arkadaşlarımızda vardı

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt