Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kadınlarımız Neden Önde Gidiyor? (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
24 Tem 2006
Mesajlar
14,031
Tepki puanı
6
Puanları
36
Yaş
67
Konum
BURSA
1950-1960 yılları arasında Avrupa'dan Türkiye'ye bir heyet gelir. Heyet günlerce Anadolu'da dolaşırlar. Amaçları Türkiye'de sosyal hayat ve kadınların statüsü hakkında bilgi edinmektir. Sonuçta raporlarını hazırlarlar. "Türk kadınları erkeklerine karşı gayet saygılıdır. Hiç bir zaman erkeğin önünden yürümez. Kadınlar arkadan yürürler."
Aradan yıllar geçer. 2000'li yıllara gelinir. 50 yıl içerisinde bu konuda Türkiye'de neler değişmiş, neler değişmemiş bunu görmek için bir başka heyet daha gelir. Ellerinde o yıllarda tutulmuş olan, raporlar mevcuttur. Bu heyet de uzun zaman araştırma yapar. Ancak elli yıl boyunca Türkiye'de çok şey değişmiştir. Artık kadınlar önde, erkekler arkada yürümektedir. Bunun sebebini sorunca, şu cevabı alırlar:

- O yıllarda Türkiye'de terör diye bir şey yoktu. Dolayısıyla mayın tehlikesi de yoktu. Ancak şimdi Türkiye'de terör var... Mayın tehkilesi var... Onun için kadınlarımızı önden yürütüyoruz.
 

Benzer konular

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
11 Haz 2008
Mesajlar
2,675
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
40
Selamün Aleyküm..
Sanırım bu konunun fıkralar bölümünde olması lazımdı..
 

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Katılım
14 Eyl 2007
Mesajlar
30,255
Tepki puanı
4,161
Puanları
113
Yaş
51
Konum
Alanya
@hafize annemizi ve @Guo1903 kardeşimizi bu vesileyle tekrar forumumuzda görmek istiyoruz ..?
Konu fıkra mizah bölümüne taşınmıştır ?
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt