Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

KaDıNlAr NeDeN aĞlAr??? (1 Kullanıcı)

saliha

Kayıtlı Kullanıcı

BirKüçük bir erkek çocuk annesine sordu:
- Niçin ağlıyorsun?
- Çünki ben kadınım diye cevapladı annesi.
- Anlamadım! dedi çocuk. Annesi çocuğu kucaklayıp
- Ve hiç bir zaman anlayamayacaksın! dedi.

Babasına:
- Baba, annem niçin ağlıyor? diye sordu.
Babanın cevabı:
- Bütün kadınlar sebebsiz ağlayabilen yapıdadır diye oldu.

Küçük oğlan büyüdü, yetişkin adam oldu, hala kadınların niçin ağladıklarını keşfedemedi.

Nihayet öldükten sonra cennete gittiğinde Allah’a sordu:
- Allahım! dedi. Kadınlar niçin bu kadar kolay ağlayabiliyorlar?

Allah dediki...

- Ben kadınlari özel yarattım!... Tüm yaşamın ağırlığını taşıyabilecek kuvvette olmasına rağmen başkalarına teselli verecek kadar yumuşak omuzlar.. Doğumun acısına olduğu kadar doğurdukları evlatlarının nankörlüğüne dayanabilecek iç kuvvetini verdim. Başkalarının kuvvetinin kalmadığında devam edecek azmi, ailesinin hastalığında yorgunluğa papuç bıraktırmayacak kudreti verdim. Her türlü şart altında ve hatta annelerini çok kötü incitselerde, çocuklarını sevmek duygusallığını verdim. Bu duygusallık her yaştaki çocuklarının yaralarını sarmalarına, sorunlarını dinleyip paylaşmalarına yardım ediyor. Kocalarını tüm kusurlarıyla sevmek kuvvetini verdim. Erkeğin kaburgasından onları erkeğin kalbini korumaları için yarattım. Onlara iyi bir kocanın eşini asla incitmeyeceğini fakat bazen destek ve kuvvetini deneyecek davranışlarda bulunacağını anlayacak duyarlı bir zeka verdim. Tek zayıflık olarak kadınlara birer göz yaşı verdim. Tamamen kendilerinin sahip oldukları, ihtiyaçları olduğunda kullanmak uzere.. İNSANLIK İÇİN BİR GÖZYAŞI !.. diye cevapladı.
Kadını güzel yapan şey ne saçı, ne vücudu, ne kendini ne şekilde taşıdığıdır. Kadını esas güzel yapan sevgisini paylaşabilmesi, fedakarlığı, sorumluluğu, anlayışı, sadece bilgiye değil aynı zamanda kalbe de yönelik aklıdır.

tuba07

Kayıtlı Kullanıcı
RE: KaDıNlAr NeDeN aĞlAr???

S.A EMEĞİNİZE SAĞLIK KARDEŞİM..NE GÜSEL ŞEY DOYA DOYA AĞLAYABİLMEK...

AMA SANIRIM BENİM BÜYÜK Bİ SORUNUM VAR...

Bİ TÜRLÜ KOLAY KOLAY AĞLAYAMIYORUM....HERŞEY BİRİKİYO...SON DAMLADA TAŞINCA ANCAK AĞLAYABİLİYORUM....:(

saliha

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH(C.C.) TÜM BAYAN KARDEŞLERİMİ İYİ AMELDE BULUNAN BAYANLARDAN ETSİN.ÖYLE AMELLERDE BULUNALIM Kİ ŞU TOPLUM DÜZELSİN!

ruveyda28

Kayıtlı Kullanıcı

Çok güzel paylaşım teşekkür ederim kardeşim.ALLLAHa emanet ol dua ile..

saliha

Kayıtlı Kullanıcı

ecmain kardeşim. gülmek kadar ağlamak da doğaldır. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) buyuruyor ki:" benim bildiğimi siz bilseydiniz az güler çok ağlardınız"diyor:(

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

S.A ELİNE SAĞLIK KARDEŞİM ÇOK DUYGULANDIM.SÖZLÜM HEP DER SEN ÇOK SULU GÖZSÜN.HERŞEYE AĞLIYOSUN.AMA ELİMDE DEĞİL UFAKCIK BİR DUYGUSALLIK OLSA BEN DAYANAMIYORUM AĞLARIM.BU BENİ ÇOK RAHATLATIYO AMA.İÇİMDEN ATIYORUM SANKİ HER ŞEYİ TEKER TEKER.AĞLAMAK GÜZEL OLMASAYDI RABBİM VERİRMİYDİ.NEMUTLU BANAKİ AĞLAYABİLİYORUM ŞÜKÜRLER OLSUN.YUKARDAKİ RESMİ GÖRÜNCEDE AĞLADIM.ÇOK HOŞ YA ÇOK GÜZEL BİR TABLO.SELAMETLE.

ayse karatas

Kayıtlı Kullanıcı

EMEĞİNE SAĞLIK KARDEŞİM ÇOK GÜZEL.AMA NE GARİP İNSANOĞLU AĞLAYAN KADINLARI ZAVALLI OLARAK GÖRÜYOR.ALLAH ISLAH ETSİN ÜMMETİ MUHAMMED'İ

eliffff

Kayıtlı Kullanıcı

s.a.çok güzel olmuş.allah razı olsun.a.e.oB)

metfamu

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. çok güzel emeğinize sağlık

saliha

Kayıtlı Kullanıcı

ecmain olsun kardeşlerim

Delete

Kayıtlı Kullanıcı

Esselamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatüh.
Allah razı olsun kardeşim,
Allah'a emanet olun,
Selam ve baki dua ile kalın.

motor1hr9.gif
93270140eb0.gif
97906724wb4.gif

gif078tw8jw5.gif

Kedi, aslangiller familyasındandır. Ama 40 tane kedi bir araya gelse, bir tane aslan etmez.

zikra_

Kayıtlı Kullanıcı
sa. ALLAh razı oLsun gercekten cok gzL bnde bi bayan oLmama ragmen anlamış deilimm gercekten bayanlR SEBEPSiz aglaya biliyor!:D

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt