Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

kadini cehenneme götüren haller (1 Kullanıcı)

nurus

Kayıtlı Kullanıcı
Kadını Cehenneme götüren haller..(

Hazreti Fatıma Nebiyy-i Efendimizin biricik kızıdır . Yaşadığı İslami hayatıyla Cennet kadınlarının önünde yer aldığı, vefatından önce kendisine müjdelenmiştir. İşte bu Fatıma validemizin bir arzusu vardı . O da diğer müamine hanımların da Cennete girmeleri idi. Fatıma validemizin bu arzusu, Resulüllah efendimizden gelmeydi. Nebiyy-i Ekrem Efendimiz(aleyhissalatu vesselam) de ümmetinin hanımlarının Cennete girmelerini ister , onları sık , sık ikaz eder ve irşad ederek ateşten korunmalarına gayret gösterirdi. Hatta cehennemlik amel işleyen kadınları görünce şefkat ve merhametinden ağlayan Resulüllahâın göz yaşlarına Fatıma validemizle damadı Hazreti Aliâde şahit olmuştu. Bir gün Fatıma validemizle birlikte Resulüllahâın huzuruna giren İmam-ı Ali , Nebiyy-i Ekrem efendimizi sürekli göz yaşı döker halde görünce üzülüp sorar :
-Ya Resulullah , sizi böyle göz yaşı dökmeye sevk eden hadise nedir ? Ne için böyle coşkun ağlıyorsunuz?
-Ya Ali, Miraç gecesinde Rabbim bana Cehennemin ( küçük ) suretini gösterdi . Orada yanacak kadınların misallerini gördüm. Ãteşli azaplarla tazip olunuyorlardı. Onun için göz yaşı dökmekteyim.
-Nasıl azap görüyorlardı ya Resulallah ? Efendimiz(aleyhissalatu vesselam) şöyle anlatır :

Bir kadın gördüm saçlarından asılmış sallanıp duruyordu.

-Bir kadın gördüm, dilinden asılmış ağzından da katran dökülüyordu.

-Bir kadın gördüm, göğsünden asılmış feryat ediyordu.

-Bir kadın gördüm, ayakları göğsüne , elleri başına bağlanmış , çevresinde yılan ve akrepler dolaşıyordu.

-Bir kadın gördüm, gövdesi eşek , başı da hınzır başı gibi.

-Bir kadın gördüm, köpek şekline çevrilmiş ağzından ateş dökülüyordu .
Meleklerde dökmemesi için ateşten kamçılarla vuruyorlardı.

Daha fazla sabredemeyen Fatıma validemiz de Resülallah ( s . a .v . ) gibi göz yaşı dökmeye başlarken; sormaktan da kendini alamaz :
-Ya Resulallah , bu kadınların amelleri neydi , hangi hal ve tutumlarından dolayı böyle azap görmekteydiler? İstikbalde vaki olacak hallerin aynını bir sinema şeridi gibi müşahede eden Resulallah (s.a.v.) şöyle haber verir.
-Ya Fatıma , bunların böyle cezaya çarpılmalarına dünyadaki şu amelleri, şu tutum ve hareketleri sebep oluştur, der ve şöyle sıralar :

1. Saçından asılı kadının günahı saçını örtmeyişi, namahremden korunmayışıdır. Örtmekte bir marifet miymiş, demesidir.

2. Dilinden asılı kadının günah ve hatası ise, diliyle kocasına eziyet edip bezdirmesi, ona cevap hakkı vermemesidir.

3. Göğsünden asılı kadının günah ve kusuru ise, kocasının yatağından kaçması, onu yanından uzaklaştırmasıdır.

4. Ayakları göğsünde, elleri de boynuna bağlı bulunan kadının günahı da, gusülsüz gezmesi cenabetten yıkanmamasıdır.

5. Bedeni eşek, başı da hınzır başı gibi olan kadının günahı da, devamlı yalan söylemesidir.

6. Köpek şekline benzeyen ve ağzından ateş kusan kadının günahına da gelince, korkunç derecede komşuya haset yapması, çekememezlik halinde olması, hep komşunun ayıp ve kusuruyla meşgul olmasıdır.

Resülallah Efendimiz(aleyhissalatu vesselam) daha sonra kızına şöyle buyurdu :
-Kızım Fatıma, kocasına haksız yere isyan edip, eziyette bulunan kadınlara acıyorum. Onlara çok yazık. Yapmasınlar bunları. İbadetlerini yapsın, tesettürlerine (giyim-kuşam) riayet etsinler.
Buyurmuştur

sure_derin

Kayıtlı Kullanıcı
paylaştığın için sağol kardeşim :) okurken tüylerim diken diken oldu ne biçim cezalar var yani biliyorum hakettikleri cezalar ama başını örtmeyenlerin saçlarından asılması ya bi hastalık yüzünden kapatamıyorsa ne olucak ? çok korkmaya başladım ya :(:(

leylacan

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim paylaştığın için çok teşekkürler.kadın olmak çok zor bu zamanda rabbim bizi bütün pisliklerden korusun.selam ve dua ile...

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
of of of ALLAH yardımcımız olsun.:(:(:(

Nazli_Namaz

Kayıtlı Kullanıcı
Aman allahim.Nasilda korkunc bir sey.Insallah ALLAHIM hepimize merhamet ederde bizi boyle gunahlandirmaz.Cok korktum yaa.Paylasdigin icin tesekkurler nurus :T

gizemli

Kayıtlı Kullanıcı
Vallahi işimiz çok zor, Allah hepimizi korusun. Selam ve dua ile AEO.

elifimbenim(MERHUME)

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardesim allah razi olsun vay bizlerin basina gelecekler vay rabbim bizi dogru yolumuzdan ayirmasin günahtan uzak tutsun ona layik bir kul olarak dergahina varalim ins allaha emanet olun

gizemli

Kayıtlı Kullanıcı
Tarihin önderliği

Tarihin önderliği

Tüm Dünya'da Piri Reis Şaşkınlığı

Piri Reis'in haritaları Rusları da şaşkına uğrattı. Çizimlere bilimsel izah getiremediler.

Rus uzmanlar, ünlü Osmanlı denizcisi ve alimi Piri Reis'in yaklaşık 500 yıl önce hazırladığı haritasının dünyanın uydudan çekilen fotoğrafları kadar eksiksiz ve mükemmel olduğunu söyledi.

2kf1.jpg

Önceki gün yayımlanan haberinde Piri Reis'e geniş yer ayıran Komsomolskaya Pravda gazetesi, onun haritasından yola çıkarak 10 bin yıl önce Antarktika'da insanların yaşadığını yazdı.

Gazete, haritada Şili kıyıları, And Dağları ve Afrika'nın o döneme kadar eşi görülmemiş şekilde ayrıntılı haritasının yer aldığını belirterek, "Türk amiralin haritasında, keşfinden 300 yıl önce Antarktika ile ancak 1958'de bulunan takımadalar da var" ifadesini kullandı.

Trigonometri bilmecesi

Rus tarihçi Sergey Manukov ise Piri Reis'in 1513'te çizdiği haritasının benzerini hazırlamanın ancak dünyanın uydudan çekilmiş fotoğraflarıyla mümkün olduğunu söyledi. Rus uzman, "Aslında harita da fotoğrafa çok benziyor. Sanki, bir uydu aracı çizimi yapılan bölgenin üzerinde dolaşarak fotoğrafını çekmiş. Özellikle güney yarımküre inanılmaz ayrıntılı" dedi.

1xq1.jpg

Manukov, Piri Reis'in trigonometri bilmeden böyle bir harita hazırlamasının mümkün olmadığını, ancak trigonometrinin 18'inci yüzyılda kullanılmaya başlanmasının şaşırtıcı bir durum olduğunu söyledi. Komsomolskaya Pravda, "Günümüzde bazı haritalardaki yanlışların Piri Reis'in haritasına bakılarak düzeltildiği biliniyor. Türk amiral ölümünden yüzyıllar sonra hâlâ konuşuluyor" diye yazdı.

İngiltere'de Piri Reis modası

Londra Moda Haftası'nın yapıldığı "Natural History Museum"da 2007 yaz koleksiyonunu tanıtan modacı Arzu Kaprol, giysilerinin ana konsepti olarak Piri Reis'in haritasını seçti. Piri Reis'in bugün sadece uzay teknolojisiyle tespit edilebilen harita çiziminin mükemmelliğine dikkat çeken Kaprol, "Buna hayranlık duymamak elde değil. Ben de koleksiyonumda Osmanlı denizciliğinden esin aldım" dedi.

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
esselamü aleyküm emeğinize sağlık olsun kardeşim Mevlam böyle kullarından olmaktan cümlemizide muhafaza eylesin slm ve dua ile Allah a emanet olunuz

dünyaa

Kayıtlı Kullanıcı
teşekkürler kardeşimiz Allah razı olsun..

ateist_91

Kayıtlı Kullanıcı
vaaovv ne cezalar varmış böyle korktum :s:)

muberra

Kayıtlı Kullanıcı
Anlamadım kardeş neden ateist? yoksa gerçekten böyle bir düşüneniz mi var?

AY-YA

Kayıtlı Kullanıcı
vaaovv ne cezalar varmış böyle korktum :s:)

Adamin biri her zaman yaptigi gibi saç ve sakal trasi için berbere gitti. Onunla ilgilenen berberle güzel bir sohbet basladilar.
Degisik konular üzerinde konustular. Birden Allah'la ilgili konu açildi...

Berber: " Bak adamim
smilev.gif
ben senin söyledigin gibi Allah'in varligina inanmiyorum."

-Adam: " Peki neden böyle düsünüyorsun?"

-Berber: " Bunu açiklamak çok kolay. Bunu görmek için disariya çikmalisin. Lütfen bana söylermisin
smilev.gif
eger Allah olsaydi
smilev.gif
bu kadar çok hasta insan olurmuydu
smilev.gif
terkedilmis çocuklar olurmuydu? Allah olsaydi
smilev.gif
kimse aci çekmezdi. Allah olsaydi
smilev.gif
bunlarin olmasina izin verecegini sanmiyorum..."

-Adam bir an durdu ve düsündü
smilev.gif
ama gereksiz bir konuya girmek
istemedigi için cevap vermedi. Beraber isini bitirdikten sonra disari çikti. Tam o anda caddede uzun saçli bir adam gördü. Adam bu kadar daginik göründügüne göre tras olmayali uzun süre geçmisti. Adam berber dükkanina geri geldi.
- Adam: " Biliyor musun ne var
smilev.gif
bance berber diye bir sey yok.

-Berber: " Bu nasil olabilir ki? Ben buradayim
smilev.gif
berberim."

-Adam: " Hayir
smilev.gif
yok. Çünkü olsaydi
smilev.gif
caddede yürüyen saçli ve sakalli adamlar olmazdi."

- Berber: "Himmm... Berber diye birsey var ama; onlar bana gelmiyorlarsa
smilev.gif
ben ne yapabilirim ki?"

-Adam:"Kesinlikle dogru! Püf noktasi bu! Allah insanlar ona gitmiyorsa
smilev.gif
o ne yapabilir ki? Iste dünyada bu aci ve keder olmasinin nedeni!"

selam ve dua ile...

AY-YA

Kayıtlı Kullanıcı
Anlamadım kardeş neden ateist? yoksa gerçekten böyle bir düşüneniz mi var?

arkadaşın yerine cevap vericem ama müberra arkadaşımız tanışma bölümünde kendini tanıttı ateist oılduğunu dile getirdi ama sitemizi beğenmiş gelene kapımız herzaman açık doğu yolu bulup faydalanması dileğiyle inşallah ...

muberra

Kayıtlı Kullanıcı
Üzüldüm böyle düşünmesine. Ama şunu bilmeli ki insan fıtratı gereği yani doğuştan zaten Allah'a inanmaması mümkün değil. Bir kişinin Allah'ı inkar etmesi için önce kendi varlığını inkar etmesi lazım. Allah'a inanmıyorum derken çıkardığın ses,cümle kurmanı düşündürecek bir beynin olmadığını inkar et önce... DÜŞÜNÜYORSUN ÖYLEYSE VARSIn...
Eee senin gücün kendin gibi bir insan yaratmaya yetmeyeceğine göre demekki bir yaratıcı var...Kardeş inşaallah Allah bir gün seni delilleriyle kendisine inanmana sebep olacak olaylarla karşılaştıracak. İşte bu anda çok iyi düşün hemde çok iyi... Selametle...

nurus

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim yorumlariniz iicn razi olsun insallah..

ilke

Kayıtlı Kullanıcı
Allah hepimizin her anında yar ve yardımcımız olsun,bizi doğru yoldan ayırmasın ve bir an bile nefislerimizin ellerine bırakmasın inşallah.Paylaşım için teşekkürler.Allah razı olsun.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt