Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

kadın ve kocası (1 Kullanıcı)

garipkalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bir Arap müslüman olmuş ve Rasûlüllah Efendimiz’den imanı daha kuvvetli olması için bir mucize göstermesini istemiş. Efendimiz Sallallahü Aleyhi ve Sellem Hazretleri de:

—Ne istiyorsun? diye sormuş.

O da:

—Şu ağacın buraya gelmesini istiyorum demiş.

Sallallàhü Aleyhi ve Sellem Hazretleri de:

—Git onu çağır, demiş.

Â’râbî gitmiş ağaca: “Seni Rasûlüllah istiyor, ona icabet eyle” deyince, ağaç sağa sola eğile eğile köklerini koparıp Rasûlüllahm huzuruna gelmiş. Â’râbî, “Kâfi kâfi, yeter yeter!” deyince yine yerine gitmesi emrolunmuş. O da evvelce geldiği gibi yerine gidip yerleşmiş. Bu sefer Ârâbî: “Ya Rasûlüllah, müsaade et de ben de senin başını ve ayaklarını öpeyim” demiş ve öpmüş. Ârâbî tekrar rica etmiş ki:

—Sana secde etmeme müsaade etmez misiniz?

Buyurmuşlar ki

—Bana secde etme. Halktan kimse kimseye secde etmesin. Eğer ben bir kimseye secde etmeyi emretmiş olsaydım, hakkına tâzimen, kadının kocasına secde etmesini emrederdim

acmesut6

Kayıtlı Kullanıcı
RE: kadın ve kocası

paylasım icin allah razı olsun kardess

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
RE: kadın ve kocası

SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞİM ELİNE SAĞLIK ALLAHA EMANET OLB)B)B)B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt