Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kabrimin ilk gecesi (1 Kullanıcı)

Ahmet&Gizem

Kayıtlı Kullanıcı
çok zengin bir adam ölür ve çocuklari babalarina kabirde ne sorulacagini merak ederler. içlerinden bi tanesi bir fikirde bulunur.
- Bir adam kiralayalim babamla beraber kabre koyalim ve ertesi sabah adami çikartip gece olup bitenleri bize anlatmasini isteyelim der.
Diger kardeslerde bu fikre sicak bakarlar ve baslarlar kabre girecek gönüllü aramaya. Tabi kimse istemez korkudan. En son çare fakir mi fakir, üzerinde yirtik bir gömlek, pis ve yamali bir pantalon ve alti delik desik olmus ayakkabisindan baska dünya'da hiç bir seyi olmayan bir gariban bulurlar. Adama servet sayilabilecek bir miktarda para teklif ederler ilk gece babalari ile kabre girmesi için. Adam parayi duyunca kabul eder ve girer kabre. Neyse gecenin bir yarisi Münker ile Nekir ölüyü sorgulamak için kabre inerler. Münker;
- Nekir baksana kabirde iki kisiler. der. Nekir;
- Evet ama birisi ölü öteki canli istersen önce canliyi sorguya çekelim. ölü nasil olsa burada bir yere gidemez der. Münker bunu kabul eder ve girerler mezara. Bizim gariban melekleri görünce korkar ama belli etmemeye çalisir. Nasilsa beni degil ölüyü sorguya çekecekler diye düsünürken Münker adamin yakasindan tutup
- RABBIN KIM ? der
neye ugradigini sasiran zavalli korkudan kem küm etmeye baslar ve bir cevap veremez. Nekir adama öyle bir tokat vurur ki adam yerin yedi kat dibinde bulur kendini. Melekler adami tekrar mezara getirirler ve sorarlar;
- üzerindeki gömlegi nerde nasil kazandin? Adam korkudan zangir zangir titrer ve bunada bi cevap veremez. Tabi yine tokat yine yerin tedi kat dibi. Pantalonu, ayakkabisi, ömrünü nerede ve nasil geçirdigi sorulari ile bizimki sabaha kadar sorgulanir durur. Sabah ölünün çocuklari gelip mezari açarlar ki zavalli adam her tarafi mos mor, korkudan bembeyaz olmus bi sekilde çikar mezardan. çocuklar sorar;
- Eeee melekler ne sordular babama ?
- Ben, der adam su yirtik gömlekle su yirtik pantalonun hesabini veremedim. Babanizin halini varin siz düsünün.
çocuklar adama parasini vermek isterler ama adam arkasina bile bakmadan oradan kaçmaktadir

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim, emeğine sağlık
çok güzel bir payaşım olmuş..
biz bu elimizdekilerin hesabını nasıl vericez Rabbimize, Rabbim hepimizin yardımcısı olsun inşaallah
selametle :a16:

zenan

Kayıtlı Kullanıcı
çokkkkk güzeldi.Allah razı olsun.selam ve dua ile

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH CC razı olsun emeyine sağlık çok güzeldi acayipte güldüm

Sweet-S

Kayıtlı Kullanıcı
Cok güzel bir paylasim bende gülmemi tutamadim :)

Ahmet&Gizem

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim, emeğine sağlık
çok güzel bir payaşım olmuş..
biz bu elimizdekilerin hesabını nasıl vericez Rabbimize, Rabbim hepimizin yardımcısı olsun inşaallah
selametle :a16:

sağol kardeşim selam ve dua ile...

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum meğınıze sağlık
allah helal kanzç nasıp etsın haramdan da sakındırsın bızlerı
allaha emanet olun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt