Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kabirden Mektup (Mp3 Formatında) (1 Kullanıcı)

mguler18

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamimultimedya.blogcu.com

edaalican

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Kabirden Mektup (Mp3 Formatında)

Allah razı olsun kardesim B)B)B)

Nazli_Namaz

Kayıtlı Kullanıcı
tsekkurler.cok etkileyici...bundan basqa mektuplar da varmi acaba?

gizemli

Kayıtlı Kullanıcı
Çok güzeldi emeğine sağlık,ölmeden önce uyanmak dileğiyle.AEO.

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm güzel kardeşim Allah razı olsun emeğine sağlık
bizim burada yerel bir radyoda cuma günleri sürekli dinliyordum şimdi sayende pcye yükledim çok teşekkür ederim....

selam ve dua ile kalın...

Nazli_Namaz

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaslar bana resim yuklemegi ogrete bilirmisiniz acaba rica etsem???

gizemli

Kayıtlı Kullanıcı
ANNENİN BEDDUASI!

İmam Bakır (a.s)’dan şöyle nakl edilmiştir:
“Ben-i İsrail arasında Cureyh isminde bir abit vardı, o sürekli olarak mabette ibadet yapıyordu. Bir gün annesi mabede gelip onu çağırdı. O ibadetle meşgul olduğundan dolayı annesine cevap vermedi. Annesi cevap alamayınca eve geri döndü.
Bir saat sonra tekrar mabede gidip Cureyh’i çağırdı, Cureyh yine de annesinin sözüne itina etmedi. Annesi üçüncü kez yine mabede gelip onu çağırdı, yine bir cevap alamadı.
Oğlun bu tavrından dolayı annenin kalbi kırılıp ona beddua etti.
Ertesi gün hamile olan ****** bir kadın onun yanına geldi, orada doğum sancısı tutarak bir çocuk dünyaya getirdi. O çocuğu Cureyh’in yanına bırakarak o veledüzzina çocuğun o abidin çocuğu olduğunu iddia etti.
Bu mevzu yayılıp dillere düştü. Halk birbirine şöyle diyordu: "Halkı zina yapmaktan nehy eden ve onları kınayan bir kimsenin şimdi kendisi zina yapmıştır."
Abidin zina yapma söylentisi o zamanın şahının kulağına yetişti. Şah abidin idam edilmesini emretti. Abidin idamı için halk toplandığında annesi gelip onu o şekilde rüsva görünce rahatsızlığından yüzünü tırmalayıp ağladı.
Cureyh annesine bakıp şöyle dedi:
“Anne sus! Senin bedduan beni buraya çıkarmıştır; oysa ben suçsuzum.”
Halk Cureyh’in bu sözünü duyunca ona şöyle dediler:
“Sana isnat edilen şeyin yalan olduğunu sabit etmedikçe biz bu sözü (suçsuz olmanı) senden kabul etmeyiz.”
Bu esnada annesi kendisinden razı olan abit şöyle dedi: “Bana isnat edilen çocuğu benim yanıma getirin!”

Çocuğu abidin yanına getirdiklerinde çocuk açık bir ifadeyle; “Benim babam filan çobandır” dedi.
Böylece Allah-u Teala, annesi ondan razı olduktan sonra onun yok olan haysiyetini geri çevirdi ve halkın Cureyh’e isnat ettikleri iftirayı temizledi.

Cureyh artık ondan sonra hiçbir zaman annesini kendisinden rahatsız etmeyeceğine ve sürekli olarak onun hizmetinde olacağına dair yemin etti

Allah anne ve babalarımızın hayırlı dualarını almamızı nasip etsin inşallah.

gizemli

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaslar bana resim yuklemegi ogrete bilirmisiniz acaba rica etsem???
Arkadaşım resim yükleyebilmen için 50 tane mesajın olmsı gerekiyor, bende yükleyemiyordum şimdi yapabiliyorum, mesajın tamamlanınca, almak istediğin resmin üzerine gelip sağa tıkla kopyalaya bas, Gelişmiş olan mesajı aç yine sağı tıkla yapıştıra bas bukadar .Umarım yardımcı olabilmişimdir.AEO.

Nazli_Namaz

Kayıtlı Kullanıcı
Kabir hayatı nasıldır. Hz. Adem zamanında ölen bir insanla kıyamete yakın bir zamanda ölen birisinin azabı bir mi?

Soru
1.Kabir hayatı nasıldır? Yerin altında yaşam nasıl olur bu mümkün mü? Ayrıca kabir azabının çeşitleri nelerdir? Kabirde istediğimiz kişilerle görüşebilir miyiz? Ayrıca Hz. Adem zamanında ölen birisinin kabir azabı sonucu günahlarının çoğu bitmiştir. Ama şimdi ölen birisi daha az yaşayacak kabirde ve günahları bitmese cehennemde devam edecek. Ama Hz. Adem zamanındaki kişi azabın çoğunu çekmiş ve cehennemde az yanacak. Bu Allahın adaletine nasıl sığıyor?
16-Şubat-2007 - 17:38:08
Cevabımız

Değerli Kardeşimiz;

1- Kabir azabı peygamberimizin bildirdiğine göre günahkar müminler ile kafir olarak ölenler içindir.

2- İster mümin ister kafir olsun, başına ne gelirse günahlarının affına sebep olacaktır. Bela, musibet, hastalık, sıkıntı gibi şeyler insanların günahlarının hafiflemesine sebep olmaktadır.

Bir mümin bu dünyada günahkar olarak yaşar, fakat başına gelen musibetler onun günahlarının azalmasına sebep olacaktır. Kabir de çektiği azaplar da yine günahlarına kefaret olup onları siler.

Aynen bunun gibi Allah adili mutlak olduğu için kafir kullarının başına gelen musibetler de cehennemdeki azaplarının azalmasına sebep saymaktadır. Aynı günahı işleyen ve kafir olan iki kişiden biri musibete uğrasa diğeri uğramasa, musibete uğrayanın azabı diğerine göre hafifleyecektir.

Kafir cehennemde sonsuza dek kalacağı için cennete giremeyecek, ama ister bu dünyada isterse kabir de çektiği sıkıntı ve azaplardan dolayı cehennemdeki azabının şiddeti hafifleyecektir.

Bu sebeple kabir de çok kalıp çok azap çeken, az kalıp az azap çekene göre daha kötü olmayacaktır. Belki de ahirette bu durumunu öğrenince çok memnun olacaktır.

3- İnsanların hayatı ve geçirdiği zaman birimleri aynı değildir. Mesela, birkaç dakikalık rüyada günler, aylar ve yıllar geçmiş gibi geliyor. Bazen de yeni yatıp kalkmış gibi bir gecenin nasıl geçtiğini fark edemiyoruz.

Bunun gibi kabre erken giren bir insan, Ahirette yeni kalkmış gibi olabilir. Bir diğeri ise birkaç sene kabir de kalır, ama binler sene kalmış gibi azap çekebilir.

İşte kabre erken veya geç gitmek kişiye, günahına ve durumuna göre değişebilir. Allah orada da uyku ve rüyada olduğu gibi bir durum yaratabilir.

4- Azabın şiddeti değişik olabilir. Bir volt ile milyon voltun derecesi bir olmadığı gibi, mum ateşiyle güneş ateşi de bir değildir. Kabirde de herkesin durumuna göre ayrı ve çeşitli azaplar olabilir. Kabire geç giden birisi çok kısa zamanda şiddetli azap ile, erken giden birisi kadar ceza çekebilir.

Allahim hepimize merhamet et.bizi kotuluklerden arindir.Yuregimizde merhamet hissi oyandir.AMIN

Nazli_Namaz

Kayıtlı Kullanıcı
GİZEMLİ cok tesekkur ederim.ama ben avatar secmek demisdim.sende onumu diyorsun acaba

gizemli

Kayıtlı Kullanıcı
Azrail

Azrail

632813673566114375hb3hcvc4.jpg

Ölüm meleğiyle olan randevumuz acaba hangi manzara içinde gerçekleşecek? Onunla secde halinde mi, yoksa yanlış bir hareket anında mı karşılaşacağız? Sık sık tefekkür etmeliyiz ki, dilimizden dökülen son cümle acaba ne olacak?... OLMASIN.

gizemli

Kayıtlı Kullanıcı
GİZEMLİ cok tesekkur ederim.ama ben avatar secmek demisdim.sende onumu diyorsun acaba
Ben yanlış anlamışım kusura bakma. avatar için en üst sol köşedeki kontrol paneline gir. Gözat'ı tıkla bilgisayarındaki kayıtlı resimleri aç, değişiklikleri kaydeti tıkla bu kadar.AEO.

Nazli_Namaz

Kayıtlı Kullanıcı
GIZEMLI sen bu resimimi diyordun 50mesajdan sonra koya biliriz?

Nazli_Namaz

Kayıtlı Kullanıcı
Aaaa qaliba alindi.GIZEMLI cok ama cok tesekkur ederim:):):)

SARI KABUS

Yasaklı Kullanıcı
Allah Razı Olsun, Paylaşım İçin...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt