Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

KABİR AZABI +16 (2 Kullanıcı)

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı

Fotoĝrafta Ommanın devlet hastanesinde ölen 18 yaşlı gencin resmi. Gencin cesedi gömüldükten sonra üç saat sonra babasının talebi üzerine kabirden geri çıkarılmıştı. Hastanede vefat eden genç aynı gün hoca tarafından yıkanmış, cenaze kılınıp defnedilmişti. Görgü tanıkların, akrabaların ve doktorların ifadelerine göre genç siyah saçlı, hiç bir yerinde kırık, dövülme veya işkence yeri olmadıĝı şekilde defnedilldiĝini ifade ediyorlar. Fakat gömüldükten üç saat sonra babası doktorların oĝlunun ölüme sebep olan dianoza şüphe eder ve oĝlunun kabirden çıkartılıp otopsi yapılmasına talep etmişti.

Üç saat önce defnedilen genç çıkarıldıktan sonra, onu gören aile fertleri ve tüm akrabaları şok olmuşlar. Çünkü kabire koydukları genç idi, fakat üç saat sonra önlerinde yatan saçları bem-beyaz olan, sanki çok ihtiyar bir insanın cesedi idi. Saçları beyaz, bütün bedenine inanılmaz seviyede işkence ve azab vermenin izleri bulunuyordu. Ellerin, kolların ve ayakların kemikleri kırık vaziyette. Kaburga kemikleri kırık ve bedenin içeresine inanılmaz bir şiddetle basık durumdaydılar. Bütün bedeni ve yüzü yekpare bir morluk hale gelmişti. Kurtuluşu artık ummayan ve sonsuz acıya mazhar olduĝu açık gözlerinden ve kurumuş kandan gencin inanılmaz bir işkenceye tutulduĝunu gösteriyor.

Ölen gencin akrabaları İslam âlimlere yöneldiler. Onlar da durumu öĝrendikten sonra, hepsi dilbirliĝi ile Kabir azabının ibretli bir örneĝin olduĝunu ifade ettiler. Ki Allah (c.c) ve Peygamberimiz Muhammed (s.a.v.) Kabir azaptan haber veriyor ve ümmeti sakındıryorlar.

Şok geçiren baba oĝlunun şımarık hayat yaşayıp, çeşitli günahlarda bulunup namazlarını kılmadıĝını itiraf etti.

Allahın yolunda, yani Cihadda şehid olanlardan başka ölen her bir insan Kabir imtihanından geçecektir. Kıyamet gününden önce insanı bekleyen ilk korkunç bir sınav.

Peygamberimizden (s.a.v.) İmam Ahmedin rivayet ettiĝi hadis şerifte şöyle naklediliyor:

Peygamberimiz, onun üzerine selat ve selam olsun buyurdu:

- Ölümden sonra ölünün ruhu tekrar cesede döndürülür. Yanına da Munker ve Nekir isimli iki tane melek gelir ve sorguya çekerler: „Rabbin kim?“

Insan cevap verir: „Rabbim – Allah.“ Sonra onlar sorar: „Senin dinin ne?” O cevap verir: “Dinim – İslamdır.” Sonra onlar sorar: “Size gönderilen uyarıcı kim?” O cevap verir: „O Allahın resülüdür.” O zaman onlar sorar: “Sen bunları nereden biliyorsun?” O cevap verir: “Ben Allahın Kitabını okudum ve Ona iman ettim.”

O zaman semadan ses gelir: “Kulum hakikatı söyledi, ona cennet döşeĝini serin ve önünde cennet kapılarını açın” - , sonra o çok sevinecek, cennet ferahlıĝına kavuşacak ve onun kabri göz alabildiĝi kadar geniş olacak.

Kâfire ve günâhkârâ gelince onun hakkında Allah resülü, sallallahu aleyhi vesellem, şöyle buyurdu:

- ve ruhunu tekrar cesede döndürürler. Yanına da Munker ve Nekir isimli iki tane melek gelir ve sorguya çekerler: „Rabbin kim?“

O cevap verir: „Bilmiyorum.“ Sonra ondan sorulur: “Size gönderilen uyarıcı kim?” O tekrar: “Bilmiyorum” der, ve o zaman semadan gelen ses şöyle: “Bu yalancıdır, ona ateşten döşek serin ve önünde cehennem kapılarını açın!” - , o zaman onun kabrini cehennemin harareti sarar, kabri ise dar olur ve kaburgalar birbirine girinceye kadar kabir onu sıkar.

Başka hadislerde söyleniyor: Sorgu esnasında Melekler kâfir olan veya günâhları çok olan müslümanı işkence edip dövecekler, ve bu işkence dehşet vericidir.

Peygamberimizin (s.a.v.) de Allahdan Kabir azabından kendisini korumasını ve bu duayı herkese de emir ettiĝi rivayet ediliyor.

Kabir azabı iki çeşittir:
Birincisi, hiç bitmeyen Kabir azabı. Bunlar hakkında Allah Taala Kur’ani Kerimde buyuruyor:
- "...o ateştir, sabah ve akşam ona giriftâr oluyorlar."

Bazı azap ise bir müddet devam edip sonradan kesilen Kabir azabı. Bu tip Kabir azabı günâhkâr muslumanlar için olur, azabın şiddete ve aĝırlıĝı ise işlediĝi günâhların aĝırlıĝına göredir.

18 yaşlı genç hakkındaki hadise inanan kalpler için bir ibrettir, kalbi mühür basılmış şahıslar için de tekrar bir masal, oyun gibi gelecektir. Çünkü onlar bakıyor fakat görmüyorlar, dinliyorlar fakat duymazlar…

BU ANLATILANLAR NEKADAR DOĞRUDUR BİLİNMEZ AMA KABİR HAYATI HAKTIR VE GERÇEKTİR...

YARADANA EMANET OLUN

kub42

Kayıtlı Kullanıcı
RE: KABİR AZABI +16

ALİM ALLAH..
RABBİM SEN BİZLERİ KABİR AZABINDAN MUHAFAZA EYLE...
TEBAREKE SÜRESİ'Nİ YATMADAN ÖNCE OKUYANIN KABİR AZABININ HAFİF OLACAĞINI BİLİYORUM
DUA İLE...

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı

VE ALEYKÜM SELAM DOĞRUDUR AMA SON NEFESİMİZDE İMANLI GİDİP GİTMEYECEĞİMİZ MEÇHUL İNŞALLAH OKUDUĞUM KURANLAR VE KILDIĞIMIZ NAMAZLAR BİZE KABİRDE IŞIK OLUR

AEOLUN YENİSİNİZ HOŞGELDİNİZ AYRICA

dolunayhilal

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH BÖYLE BİR KABİR AZABINDAN KORUSUN

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı

AMİN KARDEŞİM SAĞOLASIN AEOLUN

Emirk

Kayıtlı Kullanıcı

Merhaba, ben siteye biraz önce üye oldum. Allah böyle bir kabir azabından korusun...

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı

SA KARDEŞİM HOŞGELDİN AMİN İNŞALLAH BEN İBRET OLSUN DİYE AÇTIM İNŞALLAH OLMUŞTUR

YARADANA EMANET OLUN

MSKT64

Kayıtlı Kullanıcı

ESSELAMUALEYKUM Kardeşler bu fotoğraflar uzun zamandır internette dolaşıyor fakat daha evvel başka yerlerdede okumuştum montaj olduğunu biraz dikaktli bakarsak photoshopla düzenlenmiş olduğu açik bir şekilde belli

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

Allah(c.c) bizleri kabir azabından korusun...Bizlerin imanlı bir şekilde ölmemizi nasip eylesin inşallah amin..... B)

semen_53

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH razı olsun o resimler gerçek veya değil insanı biraz olsun kendine getiriyo ALLAH bizi iyi kullarından eylesin:eek:

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamun aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü.
Allah razı olsun kardeşim.
Emeğinize sağlık.
Selam ve baki dua ile kalın.

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamun aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü.

Allah razı olsun kardeşim.
Emeğinize sağlık.

Selam ve baki dua ile kalın.
ve aleyküm selam kardeşim gerçi yeni bi haber değil nekadar doğru onuda allah bilir ama kabir azabı hak ve gerçek.Allaha emanet olunuz.B)

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum kardeşim
emeğıne sağlık
neden burdayız her zaman farkında olmalıyız
allaha emanet olun
selam ve dua ıle

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
_________selamün aleyküm güzel kardeşim...
kabir azabı vardır gerçektir biz buna iman ediyoruz ama ben bu tarz haberlere ilk önce acabamı diyorum... hatırlarsanız bir kız vardı kuran-ı kerim okurken annesi müzik sesi vs açmış böyle haberler vardı kız işte hayvana benzemiş vs ve hatta fotografları vardı ... işin aslı sonradan çıktıki o fotograflar balmumu heykellleri yapan bir heykel traş tarafından yapılmış...
gündem oluşturmak için yapılmış haberler olabiliyor... belki etkili olur insanlar gaffletten uyanır diye de olabilir ilgi çekmek içinde olabilir...mümin önüne getirileni hemen kabul etmemeli yinede ... biz işin olumlu tarafından bakıp bu bir altatmaca degil kandırmaca degil deyip...ibret almalı kendimize gelmeliyiz inşallah... rabbim bizleri gaffetten uyandırsın hak yola iletsin inşallah...
emanetim rahmanma güzel kardeşim
selam ve dua ileB)________

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam kardeşlerim günaydın sana katılıyorum amineciğim.bi ara yılan bebek çıkmıştı arabistanda video olarak izledim ama onunda doğruluğundan emin olamıyor insan tabii.Canım benim hayırlı günler sana ve diğer kardeşlerimize..B)B)

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAHU EKBER...

Selamün Aleyküm Kardeşim ALLAH arazı olsun MEVLA bizler ehlimizi ve tüm inananarı son nefes dahil İMAN la göçmeyi nasip eylesin AMİN..

Selam ve Baki DUA ile ALLAH a emanet ol

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
neyin çok iyi olduğunu bi anlayabilsem akılsız arkadaşım benim!!!

imported_ee_mustafa

Kayıtlı Kullanıcı
Yanlış anlaşılmak istemem ama bence son derece gereksiz bir yazı. Bu tarz resimlerle, fotoğraflarla hiçbir şeyi kanıtlamak zorunda değiliz, zaten komik oluyor. Sonradan işin aslı ortaya çıkınca değişik fikirler oluşuyor insanların kafalarında.Bu mantıkla mumyalanmış insanların hiç günahsız olduğunu mu çıkaracağız yani. Din bir inançtır bunu somut bir şekilde ispat etmeye çalışmak kendimize güvensizliğimizi gösterir. Selametle.

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
aslında şu şekilde size katılıyorum çünkü aslında azap gören beden değil ruhtur mesela bazı inançlara göre cesetler yakılıp külleri atılıyor.Bu şimdi o kişi azap görmeyecekmi anlamına geliyor?.Bu resimler yeni değil geçen sene eklemiştim.Doğruluğunu rabbim bilir.selametle kalın

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt