Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

KABİR AMEL SANDIĞIDIR! (1 Kullanıcı)

evindar

Kayıtlı Kullanıcı
Ey müslüman evlâdı !

Allah'tan kork! Ve her zaman Allah'ın kontrolünde olduğunu unutma! Bugün nasıl hesapsız amel günü ise; yarın da şüphesiz, amelsiz hesap günüdür. Durmadan oyun ve eğlenceye dalan insanoğlu, ölümün kendisine ulaşacağı o gün elbette uyanacaktır ... Can boğaza geldiği zaman halimiz ne olur?

Ey Allah'ın zarif kulu!

O gün artık sen, eşin, ailen, evlatların ve dostlarından ayrılmış olacaksın. Tabutla taşınılıp toprağa; o kapkaranlık yere konacağın günü bir düşün. Bitmez sanılan günlerin sonunda eğer iyi bir şeyler götürmediysen -Allah korusun- kabrin dehşetle sıkmaya başlamasıyla başbaşasın. Hesap melekleri gelip de senden sorularına cevap vermeni istedikleri zaman halin nice olur?!..

Diriliş gününde kabirden çıkıp da mahşere sevkedildiğin ...

Hesap defterlerinin açıldığı ...

Sırat köprüsü ve mizânın konduğu zaman ... İşte o gün, ey Allah'ın kulu! senin yerin neresi olacak?!..

Seni neler bekleyecek, ya da bir ömrün ardından neler kazanmış olacaksın?

" Nihayet onlardan birine ölüm gelip çattığında, " Rabbim! der, yalvarırım beni (dünyaya) geri gönder; tâ ki boşa geçirdiğim dünyada iyi iş (ve hareketler) yapayım " Hayır! Onun söylediği bu söz (boş) laftan ibarettir. Onların gerisinde ise, yeniden dirilecek güne kadar (süren) bir berzah vardır " (Müminûn, 99-100).

uzeyr

Kayıtlı Kullanıcı
RE: KABİR AMEL SANDIĞIDIR!

" Nihayet onlardan birine ölüm gelip çattığında, " Rabbim! der, yalvarırım beni (dünyaya) geri gönder; tâ ki boşa geçirdiğim dünyada iyi iş (ve hareketler) yapayım " Hayır! Onun söylediği bu söz (boş) laftan ibarettir. Onların gerisinde ise, yeniden dirilecek güne kadar (süren) bir berzah vardır " (Müminûn, 99-100).

ALLAHCC RAZI OLSUN EVİNDAR KARDEŞİM MEVLİD KANDİLİNİ KUTLARIMB)

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun abla güzel bir hatırlatmaydı bu kara vede soğuk sessiz kimsesiz geceler. toprağın çekilmeye başladığı ana kadar. Rabbim mekanımızı gülistan bahçesi eylesin. Kabrimizi ferahlama yeri eylesin inşAllah selametle s.a.

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN ..BU GÜZEL HATIRLATMA İÇİN SELAMETLE..İNŞ..

evindar

Kayıtlı Kullanıcı

uzeyr yazdı:

ALLAHCC RAZI OLSUN EVİNDAR KARDEŞİM MEVLİD KANDİLİNİ KUTLARIMB)

selamünaleyküm kardeşim,

ALLAH-Ü TEALA (C.C) hepimizden razı olur inşaALLAH.Dualarda unutulmamak umudu ile.

selamünaleyküm

evindar

Kayıtlı Kullanıcı

aska mecnun yazdı:
Allah razı olsun abla güzel bir hatırlatmaydı bu kara vede soğuk sessiz kimsesiz geceler. toprağın çekilmeye başladığı ana kadar. Rabbim mekanımızı gülistan bahçesi eylesin. Kabrimizi ferahlama yeri eylesin inşAllah selametle s.a.

amin inşaALLAH.ALLAH-Ü TEALA (C.C) hepimizden razı olur inşaALLAH.

selamünaleyküm

evindar

Kayıtlı Kullanıcı

m_muaz yazdı:
ALLAH RAZI OLSUN ..BU GÜZEL HATIRLATMA İÇİN SELAMETLE..İNŞ..

selamünaleyküm kardeşim,

ALLAH-Ü TEALA (C.C) hepimizden razı olur inşaALLAH.Dualarda unutulmamak umudu ile.

selamünaleyküm

sehidearzu

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH C.C. razı olsun ablacım...inkar edilemez bi gercekle yüzleştirdin bizleri...
hocamızın bi sözü vardı hep kulagımda cınlar bende onu paylaşmak istedim.
illaki birgün sabahladıgın günün akşamını yada akşamladıgın günün sabahını göremiceksinona göre dikkat et amelinle hareketlerinle ölümü hep hatırla...
ALLAH RAZI OLSUN cnm hocacımdan.o olmasa gaflet uykusundaydım hala...ya uyanmasaydım bu uykudan...ölüm geldiğinde kabre girdiğimde halim nice olacaktıki...hangi soruya hakkı ile cevap verebilecektim.gerci şimdide bi garantimiz yok...RABBİM RAHMETİ MERHAMETİ MAGFİRETİ İLE MUAMELE ETSİN CÜMLE MUHAMMET ÜMMETİNE...AMİN

evindar

Kayıtlı Kullanıcı

sehidearzu yazdı:
ALLAH C.C. razı olsun ablacım...inkar edilemez bi gercekle yüzleştirdin bizleri...
hocamızın bi sözü vardı hep kulagımda cınlar bende onu paylaşmak istedim.
illaki birgün sabahladıgın günün akşamını yada akşamladıgın günün sabahını göremiceksinona göre dikkat et amelinle hareketlerinle ölümü hep hatırla...
ALLAH RAZI OLSUN cnm hocacımdan.o olmasa gaflet uykusundaydım hala...ya uyanmasaydım bu uykudan...ölüm geldiğinde kabre girdiğimde halim nice olacaktıki...hangi soruya hakkı ile cevap verebilecektim.gerci şimdide bi garantimiz yok...RABBİM RAHMETİ MERHAMETİ MAGFİRETİ İLE MUAMELE ETSİN CÜMLE MUHAMMET ÜMMETİNE...AMİN

selamünaleyküm kardeşim,

amin inşaALLAH.O'nun merhameti ve affı hepimizin üzerine olması duası ile.

selamünaleyküm

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

S.A.ALLAH razı olsun.Keşke annelerimiz ve bizler ÇEYİZ SANDIĞINA verilen önemi KABİRDEKİ AMEL SANDIĞIMIZA VEREBİLSEYDİK,ÖĞRETİLEBİLSEYDİ.Hala evlerimizi modernleştirmek,güzel göstermek için gayrette değil miyiz.Ya ebedi kalınacak yerde bir evimiz var mı?Varsa ne halde kimbilir.A.E.O.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

selamün aleyküm, rabbim razı olsun ablam, sağolasınız, çok güzeldi.. bu gerçeklerin, yaşarken farkında olabilmeyi gaflette olan herkese, Allah nasip eder inşallah..emeğinize sağlık.. selam ve dua ileB)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt