Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İZLEYİN KARDEŞLERİM ALLAH CC. İÇİN SABIRLA İZLEYİN. (1 Kullanıcı)

tebessumd

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm cevdet abi ve buradaki kardeşlerim.
aslında 39 yaşına kadar öyle sırlı olaylar yaşadımki,anlatsam inanın bir çok insan,""hadi be bunlardamı oluyor ""der.ama iman sahibi insanlar tam bir inançla evet inandık der ve ondan ders çıkarırlar.şimdi yalnızca bir tanesini anlatayım,ve bu olay halen devam etmekte.
ben fethiyede bahçesi olan bir evde oturuyorum.koyunlarım,tavuklarım,köpeklerim var.her kesle elimden geldigince iyi komşuluk ilişkileri içinde olmaya çalışıyoruz.komşularımdan biri,hacca gitmiş,60 yaşlarında bir zat.o komşum, hali vakti iyi çevresi çok geni, hatırı sayılır bir insan.Evli bir oglu ve kızı var.birgün benim tavugun biri başka bir yere yuva yapmış,oradaki yumurtalardanda 12 tane civciv çıkartmış.yavrularını aldı deldi.bizde çok sevindik.haliyle annesi yavrularını alıp saga sola götürüyordu.bir günde o hacı komşumun evini önüne yavrularını götürmüş.o komşum öfkeyle bize gelip "neden tavuklarına sahip çıkmıyorsun,benim kedilerimin ekmegini yiyor"deyip bize bagırıp çagırıp gitti.Bizde, hacı amca biz bunu köpek degilki baglayalım dedik.neyse bu hayvan sanki inadına oraya gitmeye devam etti.komşuyla aramız açıldı.bir gün yine tavuk onların evinin önüne gitmiş ve komşuda tavuk ve yavrularını alıp bize geldi.yine bagırdı çagırdı.bizde hayvan oraya gitmesin, yavruları başında dursun diye ayagına uzunca bir ip baglayıp agca bagladık.bundaki maksat hayvan bizim bahçeye alışsın,orayı unutsun diye ve genelde buralarda böyle yapılır.belli bir zaman sonra hayvan orayı unutur ve gitmez.ama hayvan bahçeden yine çıkayım diye duvardan öteye uçmuş ayagı baglı oldugu içinde asılı kalmış ve ölmüş.
biz bunu fark edince çok üzüldük.çünkü 12 tane yavru sahipsiz kaldı.bir kötü komşunun yüzüne hayvan öldü.belli bir süre o yavrulara biz baktık ama teker teker ölmeye başladılar.hepsi öldü yalnız biri kaldı.çok ama çok üzldük.ben bu olayı bir büyügüme anlattım.oda bana ALLAH ONUN SONUNU HAYR ETMEZ,SEN İŞİN SONUNA BAK dedi.inanın ALLAHA 1,5 -2 yıl sonra o adamın oglu karısından ayrıldı.kadın 2 çocugunuda yanına alıp başkasıyla evlendi.yaklaşık 3 ay öncede o adamın oglu benim evimin yanında trafik kazası yapıp feci şekilde can verdi.o adam o tavugun yavrularını nasıl yetim bıraktırdıysa şimdi kendi torunları yetim kaldı.
olay aslında bununla bitmedi.ama ben kısaca ibret olsun diye bu kadarını yazdım.halen adamın başına gelenleri anlatmaya kalksam bu sayfa bana yetmez.Evet kardeşlerim,bir tavuk deyip geçmeyin.Bir karınca deyip geçmeyin.ALLAH insanın duasını kabul ettigi gibi o hayvanında bed duasını kabul eder.AH ALMADAN YAŞAYANLARA SELAM OLSUN.SELAM OLSUN BİR KARINCAYI DAHİ İNCİTMEYENLERE.VE SELAM OLSUN BİZİ ANLAYIP DİNLEYENLERE. SELAMETLE.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt