Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İsviçre deki Minare referandumunu nefret ve şiddetle kınıyoruz. (2 Kullanıcı)

Kur'ana sevdalı

Kayıtlı Kullanıcı
İslamın yüce değerleriyle alay edercesine alınan bu kararı nefret ve şiddetle kınıyorum.
Bu karardan bir an önce dönülmesini ümit ediyor ve Müslümanların daha uyanık olmalarını yüce Rabbımdan niyaz ediyorum.

YaralıGönül

Kayıtlı Kullanıcı
isviçreyi şidetle kınıyoruz.
kardeşim yerinde bir konu açmışsın.
İslam ülkelerinin bu konuyu en şekilde değerlendir de inşllah isviçreye gereken tepkiyi verirler. Dünya da her geçen gün artan müslüman sayısını bu şekilde kısıtlayacaklarını sanıyorlar. Yanılıyorlar.
Kafirler istemesede Allah nurunu tamamlayacaktır (saff-8)
Vesselam

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Hani dinde özgürlük vardı
Osmanlıdan sonra medeniyet kalmadı kalbusem bişey oldumu 21. yüzyıldayızda neyizde
621 den sonra medeniyetin en güzeli zaten başladı

buket58

Kayıtlı Kullanıcı
kınıyorum
kınıyoruz

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
resim96146_2.jpg

‘AYASOFYA CAMİ OLSUN' REFERANDUMU YAPALIM
Öte yandan minare yasağına tepki gösteren GAP Gazeteciler Birliği Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz da minare referandumuna karşı Ayasofya referandumu önerdi. Kıymaz, “Biz de Ayasofya'nın cami olarak yeniden ibadete açılması için referandum yapılmasını istiyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Diyanet İşleri Başkanlığı bu konuda bir çalışma yapsın, İstanbul halkına sorulsun, Ayasofya müze olarak mı kalmalı, yeniden cami mi olmalı” şeklinde konuştu.

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
resim96146_2.jpg

Öte yandan minare yasağına tepki gösteren GAP Gazeteciler Birliği Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz da minare referandumuna karşı Ayasofya referandumu önerdi. Kıymaz, “Biz de Ayasofya'nın cami olarak yeniden ibadete açılması için referandum yapılmasını istiyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Diyanet İşleri Başkanlığı bu konuda bir çalışma yapsın, İstanbul halkına sorulsun, Ayasofya müze olarak mı kalmalı, yeniden cami mi olmalı” şeklinde konuştu.

ALLAH bir değil bin kere razı olsun Zeynel abidin kıymazdan

Teşekkürler kardeşim

Kur'ana sevdalı

Kayıtlı Kullanıcı
resim96146_2.jpg

Bu güzel fikrinizden dolayı sizi tebrik ediyorum kardeşim.
Tabiki bu fikri ortaya atanlarıda,gerçekten güzel bir fikir,hadi buyrun.

selimoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Gayri müslim bir devletten siz ne bekliyordunuz ki?

Zamanı gelince diğerleride aynı şeyi yapacaklar..

Çünkü;

''Küfür tek millettir''

kalemgenç

Kayıtlı Kullanıcı
isviçreyi şiddetle kınıyorum.yalnız onlar müslüman değil;ya bizim içimizde kimliğinde MÜSLÜMAN yazan ve hıristiyan gibi davrananları neyapalım.(neden böyle yazdığımı açıklayayım:benim oturduğum yerde cami uzak. bir iş merkezinin yanına küçük bir mescit inşaatı belediye tarafından başlatıldı.buraya kadar normal ama yukarda da dediğim gibi kimliğinde müslüman! yazan birinin valiliğe şikayeti üzerine apar topar inşaat durduruldu.buyrun bu olay Türkiyede oluyor.)
selam ve dua ile.......

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Nüfusunun %99'zu müslüman sanılan Türkiyede islama kurana Allah'a peygambere hergün hakaret edilip mukaddesat çiğneniyor..İsviçrede minareyi yasaklamışlar ne ki.
Allah'ın Haram kıldığı Tüm şeyleri bu tc sistemi helal kılmış buna sesiniz çıkmıyorda bir minare için yaptığınız şeye bakınız :)

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Hepimiz Müslümanız!

021220091000309067809.jpg

İsviçre'de, referandumla yeni minare yapımının yasaklanması kararını kınayan protesto yürüyüşleri yapıldı.

[FONT=Helvetica,Verdana,Arial]aa[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]İsviçre haber ajansı ATS'nin haberine göre, Lozan kentinde toplanan yaklaşık 5 bin kişi, minare yapımının yasaklanması kararını protesto için katedralden, camiye kadar yürüyüş düzenledi. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Göstericilerin taşıdığı pankartların birinde "Ayrımcılığa Hayır" ifadesi yer aldı. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Cenevre'de de yaklaşık 2 bin kişi Protestan Jean Calvin'in 1500'lü yıllarda vaaz verdiği katedralin önüne ahşap minare maketleri dikti. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Buradaki göstericiler de "Hepimiz Müslümanız" yazılı pankart taşıdı. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Yaklaşık 7,7 milyon nüfuslu İsviçre'de çoğu Türkiye, Bosna ve Kosova'dan giden 300 bin civarında Müslüman yaşıyor.[/FONT]
Allahcc neleri nelere vesile eder...
HER HESABIN ÜSTÜNDE BİR DE ALLAHIN HESABI VAR...
İSVİÇRELİLERİN SOLGANI BU OLDU,HEPİMİZ MÜSLÜMANIZ..

suskuun025

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim yardim etsin biz bir israil mallarini boykot edemezken onlar bizim minareleri boykot ettiler ya biz müslümanlar onlar kadar idealist olsak elimizden hiç bir sey kurtulmaz ama yok biz kolaya kaçmişiz ayaklarimizi uzatip rabbimiz cezalari verir demişiz yalniş mi düşünüyorum bilmiyorum

malik80

Kayıtlı Kullanıcı
Gurbetten Mektup Var...

Gurbetten Mektup Var...

Selamün Aleyküm,

isvicre gibi bir asiret hükümetinin ,Dünyada herseyi maddi degerler ile ölcen

insanlarin aldiklari karar , Biz müslümanlari elbette üzmüstür.

Yillardir gurbette yasayan bir kardesiniz olarak sizlere birde sadece ALMANYADA

Diyanet isleri bsk.na bagli bin civarinda cami bulundugunu, bu rakama diger kurulus

larin ( Süleymanci,milli görüs,nurcu,ülkücü v.s) Dahil olmadiklarini söyleyebilirim.

Acaba benim dogdugum köye calismaya gelen yabancilar, Türkiyede bizim köye kilise yapmaya kalksalar

biz onlara nasil davraniriz ? :a35:

Bence onlari engellemek icin elimizden gelen herseyi yapariz.´´ Müslüman ülkeye

kilisemi olur´´ diye ....:a25:

Minare yasagina birde bu tarafdan baksak nasil olur ?

AYASOFYA YI REFERANDUMA KOYMAK fikri bence harika

olur.:a15:

Allaha Emanet Olunuz.

Nazar57

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamunaleyküm..
Son zamanlarda gündemi hayli meşgul eden bir konu ve içim parçalanıyor islami degerlere böylesi saygısızlıklar..
Müminler olaraktan bu olayı kınıyoruz..
Hiç bir zaman islamiyeti ezemeyecekler .. İslam sancagı ilelebet Rabbim izin verdikce dünya üzerinde dalgalanacaktır..

Kur'ana sevdalı

Kayıtlı Kullanıcı
Duyarlılığınızdan dolayı hepinizi yebrik ediyorum kardeşlerim.
Rabbım razı olsun cümlenizden inşaallah.
Onlar istemesede Allah nurunu tamamlayacaktır inşaallah.

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim hidayet versin kardeşim gerçekten çok kötü saygısızca bir hareket
arkadaşlarım var isviçrede inanın isveç halkının çoğunluğu da türk veya müslüman olmadığı halde bu duruma şiddetle karşılarmış..
Rabbim yardımcımız olsun..
selam ve dua ile:a03:

NDYZLF

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm
İSVİÇRE HÜKÜMETİNİ KINIYORUZ.MİNARELERİ VE İSLAMİYETİN YAYILMASINI ENGELLEYEMEZSİNİZ...
Müslümanlar olarak bu konunun altında sessiz kalmamalıyız. Çevremizde , yakınımızda kimler varsa bu konuyu gündeme getirip çözüm yollarını geliştirmek ve bilinçli müslüman olma çabasında olmalıyız.
Bilinçli müslümanlar olursak Allahın izniyle ne başörtüsüne, ne minareye kimse zarar veremez.
Allaha emanet olun...
Selam ve dua ile....

güldamla

Kayıtlı Kullanıcı
İslamın yüce değerleriyle alay edercesine alınan bu kararı nefret ve şiddetle kınıyorum.
Bu karardan bir an önce dönülmesini ümit ediyor ve Müslümanların daha uyanık olmalarını yüce Rabbımdan niyaz ediyorum.
Bu sabah haberlerden öğrendim isviçre hükümeti bu çirkin olay için üzgün olduğunu ve gerekenlerin yapılması için harekete geçtiklerini söylemiş umarım bu son olur insan hakları konusunda bize ders vermek isteyen batının ne durumda olduğunu bir kere daha gördük zavallılar...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt