Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İstiharemi yorumlayabilecek bir Arkadaş şimdiden Allah razı olsun. (1 Kullanıcı)

HawinK.

Kayıtlı Kullanıcı
RÜya yorumu yapabilen birisi çıkar karşıma umarım çünkü gerçkten hayatıma etki edecek seçim yapacağım bi rüya..
Kafamın çok karışık olduğu gece kevser süresiyle yapılan istihareyi yaptım sorumu sordum Rabbime sevdiğim bir insan vardı ancak çok problemler yaşadık ayrıldık sonra o geri döndü ancak bende hiçbişey eskisi gibi değildi o kadar ağlamıştımki geçen zamanda gecelerce Rabbime yalvardım dönsün diye döndü ama ben?? O gecede Allahıma dedim o benim evleneceğim insanmı kısmetimmi Rabbim diye ve şunları gördüm:Yatağımın başucunda beyaz bi ışık gibi bişey beliriyor ama sülhet gibi bana sanki cevap veriyor konuşmasada ben anlıyorum evet dediğini sonra sevdiğim adamı görüyorum benim ailemle tanışcakmış bize gelcekmiş ama evi bulamıyor bitürlü gelmiyor ben okadar kızıyorumki gelmedi diye sonra telefonuma bakıyorum defalarca aramış ben üzülyorum özür diliyorum içimden telefon etmeye kalkıyorum akşam olunca bi bakıyorum geliyor beni öpüyor bende hoşgeldin diyorum elimi karnıma götürüyorum karnım şiş oluyor biyere gidiyoruz hepimiz babam beğeniyor ama hep söyleniyor parayı bile kızım ödedi bakamaz bu kızımı diye ben pencereden dışarı bakıyorum öyle yağmur yağıyorki yeşil bi alanda evlerin ışıkları yanıyor sonra kendimi bi nehir kenarında görüyorum suyun içinde balık sürüleri zıpzıp zıplıyorlar herkes balık tutuyor bende elimde bir süzgeç var onu daldırıyorum suya kocaman bi balık yakalıyorum herkes şaşırıyor ama bi bakıyorm benim balığım Hamile :S ben çok acıyorum balığa ay bu hamileymiş diyorum balığı sudan çıkartıyorum nefes alamıyor ordakiler bana kızıyor su koymazsan ölür diye ben bazen daldırıp çıkarıyorum ne demek bütün bunlar yaa günlerdir merak ediyorum yorumlayamadımda neolur arkadaşlar bu konuda bilgili biri varsa bana açıkça yorum yapsın çünkü ya gidicem ya kalıcam çok zordayım :(

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum,

Kıymetli kardeşim zor bir durumda olduğunu düşünüyorsun ancak nedense insanoğlu bir türlü sevgi kavramını aşamıyor öyleki bazen birine duyulan sevgi bir çok hataları yaptıracak kadar ,yanlış kararlar aldıracak kadar insanı kör edebiliyor.
ALLAH'ın Rasulu s.a.v bir hadisi şeriflerin de şöyle buyurur '' Sizden kim ALLAH'ı c.c ve beni kardeşinden ve kendisinden daha çok sevmedikçe gerçekten iman etmiş değildir '' bir başka hadis ravisinde ise '' Sizden kim ALLAH'ı c.c ve beni annesinden ve evladından daha fazla sevmezse gerçekten iman etmiş değildir '' diyedir.
Hadisi şeriflerden de anladığımız gibi sevginin hası ALLAH TEALA ya ve Onun Rasulu s.a.v'e olmalıdır,burada evet ben ALLAH'ı ve Rasulunu çok seviyorum diyebilirsin ancak bunu neye göre kıyaslarsın bu merakımızı artırır.
Çünkü ALLAH TEALA yı sevmek Onun c.c herhangi bir kulunu sevmek gibi değildir,Onu sevmek sevgiler ötesi bir şeydir,fakat nasıl ki bir insanı sevdiğimizde Ona sevgimizi en iyi şekilde gösterdiğimiz gibi HAK TEALA yı Sevincede Ona c.c sevgimizi göstermek mecburiyetindeyiz.
Bunu yapmanın en güzel yolu Onun c.c Rızasına kavuşmak tır,öyleyse bütün emirlerini yerine getirmek için büyük bir gayret içinde olalım,ALLAH'ın Rasulunü sevmekte Onun sünneti seniyyesine olabildiğince yapışmaktır.
Burada şunu sorabilirsin bütün bunların benle ne alakası var diye?
Bizde sana cevab olarak dinini ne kadar güzel yaşıyorsun Rabbini nasıl memnun ediyorsun diye bir soru ile aynı zamanda cevab yazmış oluruz.
Çünkü bir insana olan aşırı sevgin için bir çok şeyi feda etmeyi göze almışsın neredeyse köprüleri yakmak üzeresin hatta belkide aileni Onun için terk etmeyi bile düşünüyorsun.
Acaba yapmayı planladığın şeyler ALLAH TEALA nın rızasına ulaştıracakmı seni ? yada sen şimdi Onun istediği gibi bir kulmusun.
Eğer hayatını Rabbinin iyi kullarından biri olarak sürdürüyorsan Rüyan için yorumum hayırlıdır,eğer iyi bir kul değilsen Ruyan iyi şeyler anlatmıyor derim.

Kıymetli kardeşim belki rüyanı senin istediğin gibi yorumlayamadık ama sana bir kardeşin olarak nasihat etmekle belki HAK TEALA nın rızasından nasiplendik umarım içine düştüğün durumdan zararsız olarak kurtulursun,HAK TEALA yardımcın olsun...

HawinK.

Kayıtlı Kullanıcı
Erzurumlu kardeşim söylediklerin için teşekkür ederim ama ben Allah sevgisi ve rızası konusunda bir nebzede olsa bilinçliyim zaten AllAHA olan sonsuz sevgim ve güvenimle ona istihare yaptım sonuçta sevdirende o sevigiyi alanda ben ona bir soru sordum ben bilemem ama o bilir geleceğide bugünüde ve Allah bana bir cevap verdi ben bu cevabın ne olduğunu bilemiyorum rüyamı yorumlayamadığım için buyüzdende bu konuda bilgili bir kardeşimden açıklama almak istedim halada bekliyorum umarım böyle biri çıkar sonsuz sevgilerimle...

onelbulut

Kayıtlı Kullanıcı
bence arkadaşım rüyan gayet güzel rüyada beyaz ve yeşil görmek hayra delalettir,ben de istihareye yatmıştım ve sevdiğim insanın elinde beyaz leğen vardı,etrafta bembeyazdı kar yağmıştı ben o rüyamı gördüğüm kişiyle evlendim Allah bozmasın şimdi mutluyum,rüyada istiharelerde kırmızı ve siyah görmek şer anlamına gelir bende bu rüyan hayıra delalettir ama emin olmka için istersen bir kez daha istihare yap

duygu42

Kayıtlı Kullanıcı
slm arkadaşlar eşimle ben şu anda ayrıyız.bende istihareye yatmıştım ilk gün rüyamda oda simsiyahtı ama ben hiç korkmadım daha sonra yegenim gelip elimden tutarak beni odadan çıkardı daha sonraki 5 gün boyunca birşey görmedim son gün ise dışardaydım gökyüzünde dünyanın uzaydan görünen hali varya işte o halde dünya ve ay yanyana idi.herkes bak ay'la dünya birbirinden ayrılmış diyordu.daha sonra dünya gökyüzünde kendi etrafında dönerek alçalmaya başladı ve benim elime geldi.uyandım.bu rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim.

fatoss

Kayıtlı Kullanıcı
slm aleyküm arkadaşlar nasıl yapılıyo kevser süresiyle istihare

acizanegünahkar

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşlerim;
Öncelikle Cuma Gecemiz Mübarek Olsun
rüya tabir etmek için bilmek gerekir herkes tabir edemez,
ama eğer sitedeki kardeşlerimizden bu konuda tecrübesi olan varsa
ne ala,
rüya tabirleri googlede var en azından oradan biraz fikir edinebilirsiniz,
inşallah rüyalarınız hayırdır inşallah
RABBİM nuruyla nurlandırsın selametle.

mübin

Kayıtlı Kullanıcı
sevgili duygu 42 kardeşim
rüya tabirini genelde çok doğru anladığımı iddia edemem ama senin rüyandan anladıklarım şunlar
Eşinle ayrılık sana acı vermiş ve hüzünlendiğin rüyandaki siyahlığa sebep olmuş eşinle sen birbirinizi güneş ve ay gibi tamamlıyorsunuz eşin sana şu anda uzakta olduğu için çok daha güzel görünüyor tıpkı uzaydan görülen dünyanın görüntüsü gibi şu an bir çok kimsenin dilindesiniz ve ayrıldığınız konuşuluyor ama eşinle tekrar birleşeceksin çünkü o artık hatalarınıdan ders çıkaracak ve senin düşüncelerine eskisinden daha fazla değer verecek

mübin

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun
Yusuf
(22) Olgunluk çağına erişince O'na hikmet ve ilim verdik. İşte biz, iyi davrananları böyle mükâfatlandırırız.

mübin

Kayıtlı Kullanıcı
Birleşme: bir küme üzerine tanımlanmış ikili işlemlerin ayırt edici özelliklerinden biridir.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt