Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İstifa Dilekçesi (1 Kullanıcı)

abdus-samed

Kayıtlı Kullanıcı
Mehmet Akif Bir Yaşlı Zatı Anlatıyor.Sultan Ahmet veya Aysofya Camii'ne Gidiyorum.Her Sabah Ne Kadar Erken Gidersem Gideyim,Mihrabın Bi Kenarında , Sacı Sakalı Bembeyaz Olmus İhtiyar Bi Adam Ümitsizce Bedbin Durmadan Ağlıyor.O Kadar Ağlıyorki Ağlamadıpı Tek Dakikayı Yakalıyamadım.Şayet Birgün Yanına Sokuldum.Muhterem Dedim,A Efendim Dedim , Allah'ın Rahmetinden Bu Kadar İnsan Nevmid Olur mu . Niye Bu Kadar Ağlıyorsun.Bana Beni Konuşturma Dedi , KALBİM DURACAK.Ben Çok Israr Ednce Bana Anlattı.Dedi ki Ben Abdulhamit Cennet Mekanın Devrinde Binbaşıydım Orduda.Annem Babam Vefatr Edince , Servetimiz Vardı Faimal Olmasın Diye. Sedarete Bi İstifa Dilekçesi Gönderdim.Dedim Ki '' Annem Babam Vefat Etti Falan Yerdeki Mağzalarımız , Fİlan Yerdeki Gayrimenkullerimiz Bunlara Nezaret Edecek Bi Nezaretciye İhtiyaç Vardır.İstifam Kabul Buyurulursa Sedaretce İstifa Etmek İstiyorum..'' Biraz Sonra Bana Doğrudan Doğruya Hünkardan Bi Yazı Geldi . '' İSTİFAN KABUL EDİLMEDİ '' Öyle Anlaşılıyor ki Sedaret Benim Yazımı İstifa Dilekçe mi Padişaha Göndermiş.Ben Bir Daha Dilekçe Verdim,Yine Aynı Cevap Geldi.Bizzat Çıkayım Huzuruna Şifayi Olarak Görüşeyim.Ben Bizzat O Celaletli Haşmetli Padişahın Huzuruna Çıktım.Haşmetmaab Dedim ''İstifamın Kabulunu İstirham Edecem'' Dedim. Durumumuz Budur Dedim.Derin Derin Biraz Düşündü . İstifa Etmemi İstemiyordu.Israrımada Dayanamadı.Öfkeli Bir '' ELİNİN TERSİYLE BENİ İTER GİBİ , ( Haydi İstifa Ettirdik Dedi Seni ) '' Ben Döndüm Geldim İşimin Başına.Gece Alemi Manada Orduların Teftiş Edildiğini Gördüm . Peygamber Efendimiz (s.a.v) Bütün Türk Ordusu ( “Aleyhisselatu vesselama Teftiş Veriyordu.Osmanlı Padişahlarının İleri Gelenleri Vardı.Abdulhamitte Edeble Keberbekteyuubidiyetle Kainatın Fahrının Arkasında Duruyordu.Derken Benim Birlik Geldi .Başında Kumandanı Olmadığı İçin Darma Dağınıktı.Döndü Abdulhamite Dedi ki ''Abdulhamit Nerede Bunun Kumandanı.Dedim Ya Rasulallah Çok Israr Etti İSTİFA ETTİRDİK. [ SENİN İSTİFA ETTİRDİĞİNİ BİZDE İSTİFA ETTİRDİK ] buyurdu. Ben Ağlamayayımda Kim Ağlasın.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
_Katiyyen bileceksiniz ki; Islam adina atılan her adımın arkasında Resulu Ekrem vardır! İslam vazifesi, irşad ve tebliğ adına atılan her adımın arkasında Resulu Ekrem aleyhissaletu vesselam vardır.

_Arkanizda aleyhissaletu vesselam'ı zahir, başınızda yardımcı ve murakıb olarak görmek istiyorsaniz; -vazifenizi idarak şuuru içinde- herkes hayat-ı içtimaiyede hissesine düşen mevkide vazifesini yapmaya çalışsın!

Video Olarak Bulamadım. Dinledikce Yazdım Bir Yanlış Eksik Varsa Affola

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
çok anlam dolu bir paylaşımdı kardeşim Rabbim razı olsun..
selam ve dua ile.. :a03:

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim
allah razı olsun
emeğine sağlık
selametle

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt