Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Işte türkiye işte eğitim zaferimiz..... (2 Kullanıcı)

• Konuyu başlatan kırıkkalp
  • Başlangıç tarihi
K

kırıkkalp

değişen türkçemizzzz
-SENE1965:''karşıma aniden çıkınca ziyadesiyle şaşakaldım nasıl bir eda takınacağıma hüküm veremedim adeta vecde geldim buna mukabil az bir müddet sonra kendime gelir gibi oldum yüzünde beni fevkalade rahatlatan bir tebessüm vardı üstümü başımı toparladım kendimden emin bir sesle ''akşam-ı şerifleriniz hayrolsun'' dedim..''

-SENE1975:''karşıma aniden çıkınca fevkalade şaşırdım nitekim ne yapacağıma hüküm veremedim heyecanda ayaklarım titredi ammave lakin kısa bir süre sonra kendime gelir gibi oldum nitekim yüzünde beni ferahlatan bir tebessüm vardı üstüme çeki düzen verdim kendimden emin bir sesls ''hayırlı akşamlar'' dedim..''

-SENE1985:''karşıma birdenbire çıkınca çok şaırdım ne yapacağıma karar veremedim heyecandan ayaklarım titredi ama çok geçmeden kendime gelir gibi oldum yüzünde beni rahatlatan bir tebessüm vardı üstüme çeki düzen verdim..''

-SENE1995:karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım fena halde kal geldi yani ama bu iş bizi bozar dedim baktım o da bana bakıyoo bu iş tamamdır dedim manitayı tavlamak için doğruldum artistik bir sesle ''selam'' dedim..''

-SENE2007:abi onu öle karşımda görünce çüş felan oldum yani olum bu iş bizi kasar dedim fena göçerizz dedim enjoy durumları yani ama concon muyum ki ben baktım o da bana kesik sarıl olum dedim bu manita senin ''haw ar yu yavrum?''...

-YEAR2026:''when ı sow here ben çok yani öle iste birden... offf ı don't man yaaa ama o da bana öle baktı if so asık len bu manita ''hay baby''..''

aşk çiçeği

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel . eline sağlık gülünecek halimiz var

aşk çiçeği

Kayıtlı Kullanıcı
neyse bu kadar ağlama başkaları ağlasın geri kalanı

policdemo

Kayıtlı Kullanıcı
bırakın şu ağlamayı ya birazda gülelim dimi:):)

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Dün bir tv kanalında İstiklal marşının yazılışını anlatıyordu.. Mehmed Akif Ersoy şiirini gelen temsilciye okuyordu. Dilimiz 80-90 yılda o kadar yozlaştı ki artık onların yazdıklarını anlayamaz olduğumuzun farkına vardım.. Yakında İstiklal Marşımızın da anlamını tercüme ettirmek zorunda kalıcaz. Aklıma geldikçe halimize üzülüyorum.Allah yardımcımız olsun...

K

kırıkkalp

Dün bir tv kanalında İstiklal marşının yazılışını anlatıyordu.. Mehmed Akif Ersoy şiirini gelen temsilciye okuyordu. Dilimiz 80-90 yılda o kadar yozlaştı ki artık onların yazdıklarını anlayamaz olduğumuzun farkına vardım.. Yakında İstiklal Marşımızın da anlamını tercüme ettirmek zorunda kalıcaz. Aklıma geldikçe halimize üzülüyorum.Allah yardımcımız olsun...

haklısın abi o kadar yozlaştı ki dilimiz yani affedersin ama yazmaya utanıyorum saygısızlık olur die oha felan oldum ne demek yaa ALLAHIM SEN SABIR VER VALLA RABBİM YARDIMCIMIZ OLSUN DEDİĞİN GİBİ SELAMETLE....

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
haklısın abi o kadar yozlaştı ki dilimiz yani affedersin ama yazmaya utanıyorum saygısızlık olur die oha felan oldum ne demek yaa ALLAHIM SEN SABIR VER VALLA RABBİM YARDIMCIMIZ OLSUN DEDİĞİN GİBİ SELAMETLE....

Geçenlerde sanırım bir yerde dinledim ama tam çıkaramıyorum, Daha iyi bilen varsa düzeltsin beni..
Kanada'da bir yahudi genci osmanlı tarihi hakkında master yapıyor ve bizimkilerden biri soruyor '' neden osmanlı tarihi ile ilgileniyorsun'' yahudi adamın cevabı çok manidar ''yakında öyle bir zaman gelecek ki sizler kendi tarihinizi unutacaksınız o zaman ben size kendi tarihinizi anlatıcam ve paha biçilemez bir meslek haline geleceği için iyi para kazanıcam diyor..
Haksız mı?? Gidişata göre doğru söylüyor. zaten şu an bile osmanlıyı ingiliz yazarlardan öğrenmiyormuyuz??

Vah halimize vahh..

K

kırıkkalp

geçenlerde sanırım bir yerde dinledim ama tam çıkaramıyorum, daha iyi bilen varsa düzeltsin beni..
Kanada'da bir yahudi genci osmanlı tarihi hakkında master yapıyor ve bizimkilerden biri soruyor '' neden osmanlı tarihi ile ilgileniyorsun'' yahudi adamın cevabı çok manidar ''yakında öyle bir zaman gelecek ki sizler kendi tarihinizi unutacaksınız o zaman ben size kendi tarihinizi anlatıcam ve paha biçilemez bir meslek haline geleceği için iyi para kazanıcam diyor..
Haksız mı?? Gidişata göre doğru söylüyor. Zaten şu an bile osmanlıyı ingiliz yazarlardan öğrenmiyormuyuz??

Vah halimize vahh..

evet haklisiniz hemde sonuna kadar ya biz nasil bir toplumuz osmanli dünyadaki en güçlü devletti zamaninda karşisinda kimse duramiyodu şimdi ise hala gelişmekteyiz (bu gidişle biraz zor gelişiriz ya neyse) yabanci devletlerinde nerdeyse hiç birşeyleri yoktu hepsi osmanlidan korkuyordu bizim o kadar çok tarih eserlerimiz var ama hiç birinin kiymetini bilmiyoruz söylermisiniz kaçimiz gidip çanakkale şehitliklerini ziyaret etti o kadar vurdumduymaziski böle gidersek dediğiniz gibi herşetimizi kaybedicez başkalarindan tarihimizi öğrenecez ne kadar aci verici rabbim sen yaşatma yaaa....

-Yalancı_Dünya-

Kayıtlı Kullanıcı

Selamun aleyküm arkadaşlar...
Aynen katılıyorum yukarıdaki yazıya...
:a21::a21:
Ağlanacak halimize gülüyorum ama ne yapayım gülmemek elde değil...

K

kırıkkalp

selamun aleyküm arkadaşlar...
Aynen katılıyorum yukarıdaki yazıya...
:a21::a21:
Ağlanacak halimize gülüyorum ama ne yapayım gülmemek elde değil...

ve aleykümselam haklisiniz gülmemek elde deil rabbim ne hallere düştük ağlanacak halimize gülüyoruz sen sonumuzu hayir et selametle....

_-yolcu-_

Kayıtlı Kullanıcı
AVARTA FORUM ADMİN SMİLE vs vs

Kardeşlerim bunlar hangi dile ait acaba bana çok tanıdık geldi nedense.üç beş sene sonra kesin türkçe derim de şuan şaibeli galiba...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt