Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

~İSTANBUL'UN TAŞI TOPRAĞI ALTINDIR~ (1 Kullanıcı)

CENNET GULU

Kayıtlı Kullanıcı
Adres:Değer Bilmezler Mahallesi, Satılık Kalpler C
istanbul_bogazmanzaralar.jpg

FATİH SULTAN MEHMET KÖPRÜSÜB),

istanbul_sultanahmet1.jpg

SULTANAHMETB),

istanbul_kizkulesi_2.jpg

KIZKULESİB),

istanbul_ortakoy.jpg

ORTAKÖYB),

B)İSTANBUL...B)
Boğazın serin suları
Bir de yarin saçları
Okunur akşam ezanları
Ne güzelsin İstanbul.

Gökyüzü hep masmavi
Bana hatırlatır yari
Gonca bir gül gibi
Ne güzelsin İstanbul.

Sarayların dizi dizi
Her biri birer inci
Bir de Boğaz'da Kuleli
Ne güzelsin İstanbul.

Gözüm talılır sana
Yaza kışa bahara
Senden ayrı kalsam da
Ne güzelsin İstanbul.

Gece saat oniki
Gözlerimizler seni
Henüz yeni gelin gibi
Ne güzelsin İstanbul.

Dolaşıyorum sokaklarda
Beyoğlu'nda bir barda
Kör kütük sarhoş olsam da
Ne güzelsin İstanbul.

Şimdi seninle göz göze
Otururuz diz dize
Konuşuruz gizlice
Ne güzelsin İstanbul.

Sen ol benim yarim de
Uzanayım dizinde
Akşam vakti düşümde
Ne güzelsin İstanbul.

Sensin benim civanım
Dertlerime dermanım
Tanrı'dan bana armağanım
Ne güzelsin İstanbul.

dil@r@

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ~İSTANBUL'UN TAŞI TOPRAĞI ALTINDIR~

EMEĞİNE SAĞLIK ABLACIĞIM , ALLAH RAZI OLSUN..
B)B)B)B)B)B)

Nikko

Kayıtlı Kullanıcı

Bakın İstanbul'un şimdiki halini söyliyeyim, İstanbul'da yaşayan, İstanbul'u yaşayan biri olarak.

-O gördüğünüz boğaz köprüsü, akşam 19,00'dan sonra ve sabah 8,00'dan sonra mahşeri kalabalık oluyor. Arabalar adım adım gidiyor. Korna sesleri, egzost pisliği, sıcak, tamamen bir çile, stres yuvası.

-Sultanahmet, camisiyle, Ayasofyasıyla, Topkapı Sarayı ile tamamen bir turizm yuvası. Orada Türklerden çok turistler var ve oradaki herhangi bir dükkana giripte birşey alamazsınız. Alırsanız da, eve yürüyerek dönersiniz, o kadar pahalılar yani. Örnek vereyim, sınıf arkadaşım fotoğraf makinesine pil almak için bir dükkana girdi ve 4 milyon demişlerdi. Orada açık saçık kadın turistler, doğru düzgün olmayan kartvizitler, insan görünen mahluklar...

-Kızkulesi, paralı aşıkların yuvası. Parasızlar onun bulunduğu yere bile zor varırlar ve boyası dökülmüş, pis, eski bankın birine oturup hayal kurarlar. Parası olmayanlar ancak uzaktan bakarlar ya da böyle resimden işte.

-Ortaköy'ünde bir farkı yok, orası tamamen başka bir dünya sanki. Sanatçılar, diskotekler, lüks jipler, ferrariler, laila, raina, baba parası yiyenler... hepsi orada. Orayı sadece güzelleştiren bu güzelim camimizdir. Oradaki bir büfeye oturup denize doğru bir çay içmek isterseniz eğer, en az 5 milyon eski Türk lirasını gözden çıkarmanız lazım. Bir paket çay parasına bir fincan çay. O da doğru düzgün gelirse.

İşte İstanbul, ben şimdi çıkıyorum işten ve yine köprü trafiğini göreceğim. Halbuki köprüye çok kilometre var ama her akşam böyler oluyor. Ben yürüsem, arabalardan önce varırım belki köprüye. Herkese hayırlı akşamlar.

CENNET GULU

Kayıtlı Kullanıcı

Nikko yazdı:
Bakın İstanbul'un şimdiki halini söyliyeyim, İstanbul'da yaşayan, İstanbul'u yaşayan biri olarak.

-O gördüğünüz boğaz köprüsü, akşam 19,00'dan sonra ve sabah 8,00'dan sonra mahşeri kalabalık oluyor. Arabalar adım adım gidiyor. Korna sesleri, egzost pisliği, sıcak, tamamen bir çile, stres yuvası.

-Sultanahmet, camisiyle, Ayasofyasıyla, Topkapı Sarayı ile tamamen bir turizm yuvası. Orada Türklerden çok turistler var ve oradaki herhangi bir dükkana giripte birşey alamazsınız. Alırsanız da, eve yürüyerek dönersiniz, o kadar pahalılar yani. Örnek vereyim, sınıf arkadaşım fotoğraf makinesine pil almak için bir dükkana girdi ve 4 milyon demişlerdi. Orada açık saçık kadın turistler, doğru düzgün olmayan kartvizitler, insan görünen mahluklar...

-Kızkulesi, paralı aşıkların yuvası. Parasızlar onun bulunduğu yere bile zor varırlar ve boyası dökülmüş, pis, eski bankın birine oturup hayal kurarlar. Parası olmayanlar ancak uzaktan bakarlar ya da böyle resimden işte.

-Ortaköy'ünde bir farkı yok, orası tamamen başka bir dünya sanki. Sanatçılar, diskotekler, lüks jipler, ferrariler, laila, raina, baba parası yiyenler... hepsi orada. Orayı sadece güzelleştiren bu güzelim camimizdir. Oradaki bir büfeye oturup denize doğru bir çay içmek isterseniz eğer, en az 5 milyon eski Türk lirasını gözden çıkarmanız lazım. Bir paket çay parasına bir fincan çay. O da doğru düzgün gelirse.

İşte İstanbul, ben şimdi çıkıyorum işten ve yine köprü trafiğini göreceğim. Halbuki köprüye çok kilometre var ama her akşam böyler oluyor. Ben yürüsem, arabalardan önce varırım belki köprüye. Herkese hayırlı akşamlar.

DOĞRU ABİM...
ARTIK İSTANBUL , ESKİ O SABAHLARI HAVASI TEZEK KOKAN ESKİ İSTANBUL DEĞİL Kİ...
B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)

AHSEN-I FIGAN

Kayıtlı Kullanıcı

İST MÜKMMEL BİR ŞEHİR İNSANLARI İÇİN BİR ŞEY DEMİYORUM...EN SEVDİĞİM YER SULTAN AHMET İYİKİ KOYDUN BU RESİMLERİ SAOLASINB)

CENNET GULU

Kayıtlı Kullanıcı

RİCA EDERİM AHSEN ABLAM ;
LAKİN BEN İNSANLARI HAKKINDA AYNI ŞEYLERİ DÜŞÜNMÜYORUM..GERÇİ BİR YÖNDEN SENİN SÖYLEDİĞİN TÜMCEDE MANTIKLI GELMEKTE..FAKAT ; İSTANBUL'DA NE KADAR ÇOK KENDİNİ İNSAN ZANNEDEN ŞEHVETLİ MAHLUKLARDA OLSA , ALLAH C.C.'NUN İZNİYLE BİR O KADAR HAYSİYETİNE VE HAYASINA DÜŞKÜN İNSANLAR OLACAKTIR İNŞAALLAH....

B)B)B)HEPİNİZ HAKKINIZI HELAL EDİN..NE DÜNDEN EMİNDİK ,NE YARINDAN EMİNİZ..B)B)B)

desertrose

Kayıtlı Kullanıcı

Selamun aleykum çok güzeller kardeşim emeğine sağlıkB)
SelametleB)

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

s.a gerçekten çok güzel.özellikle sultanahmet.

Nikko

Kayıtlı Kullanıcı

Nikko yazdı:

-Ortaköy'ünde bir farkı yok, rası tamamen başka bir dünya sanki. Sanatçılar, diskotekler, lüks jipler, ferrariler, laila, raina, baba parası yiyenler... hepsi orada. Orayı sadece güzelleştiren bu güzelim camimizdir. Oradaki bir büfeye oturup denize doğru bir çay içmek isterseniz eğer, en az 5 milyon eski Türk lirasını gözden çıkarmanız lazım. Bir paket çay parasına bir fincan çay. O da doğru düzgün gelirse.

Daha nice hayırlı Cumalara İNŞALLAH. Cumamız mübarek olsun.

Dün söylemiştim, şimdi yine köprü trafiği ile karşılaşacağım diye. Evet doğru çıktım her akşam olduğu gibi yine Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde trafik vardı. Ayırca şimdi de ters şeritte trafik vardı, şimdi saat 9,46.

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı

Selamun Aleyküm Canim
Allah Razi Olsun.. hepside cok güzel;)B)!!

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

Esselamun aleyküm Rahman razı olsun çok güzel selam ve dua ile...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt