Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Istanbul'da sosyal tesilerde içki yasağı anketi...lütfen ankete katılalım... (1 Kullanıcı)

cemaldurra

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm,
Birileri İstanbul'daki Belediyelerin sosyal tesislerinde içki yasağından mutsuz oldukları için, içki yasağının kaldırılması için nabız yoklaması ve anketler yapıyorlar...
Tabi, içkiyi seven, önem veren kendi yandaşları da aşağıdaki linkleri tıklıyor ve kendi taleplerini bildiriyor... Oysa oralarda içki olsa önünden geçmeyeceklerin haberleri bile yok birileriin yaptıkları anketlerden. Çoğunluk içki serbestisi istiyor görünüyor...
Sizden çok özel ricamdır... Lütfen aşağıdaki linki tıklayınız ve ankette devam Etmeli seçeneğini işaretleyiniz...

ekolay Anket - İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait sosyal tesislerde 'içki yasağı' uygulaması;

Allah'a emanet olun...

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Ben kişisel olarak içki yasağının kalkmasına karşı değilim. Çünkü; kendi inanç sistemimize göre insanları bir şeyler yapması için zorlayamayız. Zaten İBB'nin tesislerinde içki içenlerde çevrede taşkınlık yapacak tipler değiller. Taşkınlık yapan tipler genelde ya sokaklarda ya da ipe sapa gelmez yerlerde içki içenlerdir. O yüzden isteyen içer isteyen içmez. Yüce ALLAH (c.c) günahlarını affetsin deyip yolumuza bakmamız gerekir.

Selam ve dua ile...

kalemgenç

Kayıtlı Kullanıcı
s.a. değerli cemaldurra kardeşim ben oyumu kullandım.ALLAH razı olsun bilgilendirdiğiniz için. kamusal alanlarda örtüyü yasaklayan zihniyet(hem de kimseye zararı yokken)her nedense toplumsal mekanlarda içki içme yasağına sıra gelince karşı çıkıyor!!!
tamam anladık baskı yok ama NEDEN BU TEK TARAFLI OLUYOR.....
selam ve dua ile..........

cemaldurra

Kayıtlı Kullanıcı
Ben kişisel olarak içki yasağının kalkmasına karşı değilim. Çünkü; kendi inanç sistemimize göre insanları bir şeyler yapması için zorlayamayız. Zaten İBB'nin tesislerinde içki içenlerde çevrede taşkınlık yapacak tipler değiller. Taşkınlık yapan tipler genelde ya sokaklarda ya da ipe sapa gelmez yerlerde içki içenlerdir. O yüzden isteyen içer isteyen içmez. Yüce ALLAH (c.c) günahlarını affetsin deyip yolumuza bakmamız gerekir.

Selam ve dua ile...

Selamun Aleyküm,
Bu tür LİBERAL (Özgürlükcü) görüşlerin İslam akaidi ile bağdaştığı kanaatinde değilim.
İçki içmek sadec dinî yönden haram olması açısından değil (ben de bir hekim olarak ifade ediyorum) sağlık açısından toplumsal açıdan son derece sakıncalı bir olaydır.
Hem sosyal olarak, hem biyolojik olarak ve hem de dinsel olarak mutlaka engellenmesi gereken bir şeydir.
Bu engelleme eğitim olarak da olabilir psikolojik ikna yöntemleri ile de olabilir gerektiğinde yasak koyma şeklinde de olabilir.
İsteyen içer istemeyen içmez gerekçesiyle serbest bırakma sonucunda bu eylem, toplumda var olan ve özenti duygusu ile hareket eden genç kardeşlerimize, iradesi çok güçlü olmayan insanlarımıza ve karşılaşabileceği olumsuzlukları hesap edemeyen bilgisiz insanlarımıza son derece kötü örnek oluşturabileceğinden özellikle halkın yoğun olarak bulunduğu alanlarda engellenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bu konuda daha söyleyecek çoook şeyler var ama sanırım şimdilik yeterli olur...

Allah'a emanet olun...

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm.
Allah razı olsun.. Bende bir oy attım Allahın izniyle..
selam ve dua ile kal abicim..

cemaldurra

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm,

Emeği geçen herkesten Allah razı olsun arkadaşlar. Sonuç alınır ya da alınmaz bilemem ama en azından safımız belli olsun...

Allah'a emanet olun...

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Bu tür LİBERAL (Özgürlükcü) görüşlerin İslam akaidi ile bağdaştığı kanaatinde değilim.
İçki içmek sadec dinî yönden haram olması açısından değil (ben de bir hekim olarak ifade ediyorum) sağlık açısından toplumsal açıdan son derece sakıncalı bir olaydır.
Hem sosyal olarak, hem biyolojik olarak ve hem de dinsel olarak mutlaka engellenmesi gereken bir şeydir.
Bu engelleme eğitim olarak da olabilir psikolojik ikna yöntemleri ile de olabilir gerektiğinde yasak koyma şeklinde de olabilir.
İsteyen içer istemeyen içmez gerekçesiyle serbest bırakma sonucunda bu eylem, toplumda var olan ve özenti duygusu ile hareket eden genç kardeşlerimize, iradesi çok güçlü olmayan insanlarımıza ve karşılaşabileceği olumsuzlukları hesap edemeyen bilgisiz insanlarımıza son derece kötü örnek oluşturabileceğinden özellikle halkın yoğun olarak bulunduğu alanlarda engellenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bu konuda daha söyleyecek çoook şeyler var ama sanırım şimdilik yeterli olur...

Allah'a emanet olun...

Allahcc razı olsun gönüldaş...BESMELE...SELAM......DUA....

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
İSLAM İNKILABIMIZ (BÜYÜK DOĞU OLSA NASIL OLURDU)
Kadın evine döner. İçki yasak. Kumar paydos. Kahvehane yok. Fuhş imkânsız.

Yeni baştan programlaştırılıncaya kadar sinema namevcut...

Her fert, devlet emrinde vazifeli murakabeli, semereli.

20 yaşından sonra bekâr erkek bulunamaz.

Çocuk doğurma seferberliği.

Bütün hapishaneler boşaltılmış, herkes serbest bırakılmış ve "dileyen bundan sonra dilediğini yapsın ve görsün!" denmiştir.

Adam öldüren yarım saat içinde muhakeme edilir ve hemen öldürülür.

Hırsızlık edenin kolu kesilir.

Sokağa tükürmenin bile cezası, en aşağı, suratına tükürülmektir.

Devlet mekanizmasında rüşvet, suistimal, iltimas, ele geçtiği zaman failine Ölümü cana minnet bildirecektir.

En küçük suç mâna ve edasına göre, devlet ve cemiyet bütününe ve bu bütünün dayandığı mukaddesat köküne ihanet sayılabilir ve cezası hemen ölüm olabilir.

Devlet reisi, tesir altında kalan hâkimle, Allahı inkâr eden adam arasında fark görmeyecektir.

Bütün kanunlar, tek kaynaktan ve millî bünyenin içinden doğacaktır.

İçtimaîleşmeyen için nefes almak bile imkânsız olur.

Hususî şekilde yetiştirilmiş 100.000 mefkûreci genç, köy ve köylü kalkınması işine verilecek, bunlar bütün nefs ve hayatlarını köye gömen fedailer olacak.

Garbın müsbet bilgilerini ve fen harikalarını vatana getirip burada mayalandıracak, Türkleştirecek ve ananeleştirecek, yine fedaî çapında 10.000 mefkûreci...

Şahsî servet, kara mazisi bakımından evvelâ topyekûn devlete geçecek ve sonra oradan dağılacağı şekilde fertlerin olacak...

Servet ve sermaye dehhâmesine yüzdeyüz mâni ve ana köke bağlı iktisadî nizam...

Hiç bir fert dilenemez ve hiç bir fert ötekini istismar edemez.

İçinde tek aç olan sokak, tek aç olan semt, tek aç olan şehir, baştan başa hastadır.

Terbiye zabıta ve müeyyidesi. Temizlik zabıta ve müeyyidesi. Sıhhat zabıta ve müeyyidesi. Zarefet ve incelik zabıta ve müeyyidesi.

Kılıkta, edada, yapıda, şehirde, her yerde ve işde şahsiyet.

"En aşağı hayvan, taklitçidir" telâkkisi.

Politikasız tarih, gerçek ilim, saf sanat.

Namütenahi hak ve hakikat esareti içinde namütenahi hürriyet.

Tek hak ve hakikat noktası etrafında tam sınıfsızlık.

Tek hak ve hakikat noktası etrafında tam halkalanış ve fırkasızlık.

İman, lisan ve kan birliği; ve yabancı unsurlardan tam ayıklanış.

Din adamları, cemiyetin en derin, en bilgili, en ince, en yumuşak, en zarif, en zevkli şahsiyetleridir ve yalnız vecd ve aşkla doludur.

Din adına açılacak, bilgisiz, ahmak, karanlık ve kaba ağız hemen bir paçavra gibi yırtılır.

Mazinin bütün putları ve putlaştırmalarıyle büyük ibret müzesi...

Hayırsız adada, tâ alınlarından kızgın damgayla mühürlü, bilmem kaç bin zatı muhterem...

Ve yeni ahlâk, yeni iman, yeni nizam, yeni dünya görüşü, yeni plân ve eski din...

Bunlar olur; ve bunlar olmadıkça hiçbir şey olamaz!

En cahil çobanın bile tahteşşuurunda hasretini çektiği inkılâp budur!

İnkılâp budur!

12 Mart 1948
Necip FAZIL...

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
“Fildişi kaldırımlarda, fildişi sokaklarda giden, hiç birbirine çarpmayan, her biri birbirinin emrinde ve Allah korkusu altında, her biri bugün ölecekmiş gibi iki büklüm ve yine her biri hiç ölmeyecekmiş gibi dimdik insanların cemiyetini kurmak!..”

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm,
Birileri İstanbul'daki Belediyelerin sosyal tesislerinde içki yasağından mutsuz oldukları için, içki yasağının kaldırılması için nabız yoklaması ve anketler yapıyorlar...
Tabi, içkiyi seven, önem veren kendi yandaşları da aşağıdaki linkleri tıklıyor ve kendi taleplerini bildiriyor... Oysa oralarda içki olsa önünden geçmeyeceklerin haberleri bile yok birileriin yaptıkları anketlerden. Çoğunluk içki serbestisi istiyor görünüyor...
Sizden çok özel ricamdır... Lütfen aşağıdaki linki tıklayınız ve ankette devam Etmeli seçeneğini işaretleyiniz...

ekolay Anket - İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait sosyal tesislerde 'içki yasağı' uygulaması;

Allah'a emanet olun...
vaaleykumselam degerli abimiz bende istirak etmek istedim ama verdiginiz link acilmiyor error yaziyor! yardimci olursaniz oyumuzu muspet yönde kullanmak isteriz insaALLAH.
selametle..

cemaldurra

Kayıtlı Kullanıcı
vaaleykumselam degerli abimiz bende istirak etmek istedim ama verdiginiz link acilmiyor error yaziyor! yardimci olursaniz oyumuzu muspet yönde kullanmak isteriz insaALLAH.
selametle..

Selamun Aleyküm,
Duyarlı tüm kardeşlerimden Allah razı olsun...
Ankete ben ilk baktığımda az farkla da olsa yasak kaldırılsın diyenler fazla idi, ancak sizler gibi konuyu önemseyen hssasiyet sahibi kardeşlerimiz sayesinde yasağın devamını isteyenler kısa sürede hızla artıp yüzde 70 lere çıkınca sanırım anketi iptal etmişler.
Sitenin anasayfasında ve geçmiş anketler listesinde dahi hiçbir şekilde bu anketten bahsedilmiyor artık...
Allah akıl fikir ve hidayet versin ne diyeyim...

Tekrar tekrar konuya ilgi göstererek en azından safını belli edenlerden Allah razı olsun...

Allah'a emanet olun... Allah helal yoldan kazandıklarınızı bereketli kılsın...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt