Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İSRAİL ZULMÜNÜN SORUMLULARINI AÇIKLIYORUM... (2 Kullanıcı)

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı
Ne yiyor,ne içiyor,ne okuyorsan sen osun!!!

Öteden beri bir insanın Yedikleri ve içtikleri onun tavrını ve düşüncelerini etkiledigini düşünüyorum. Can boğazdan gelir sözünü Küçük bir müdahaleyle Din boğazdan gelir diye de anlayabilriz.Bir bilge insan İnsan yedikleridir der Keza ALLAH c.c. hazretleri bir çok ayette, Efendimiz s.a.v. da bir çok hadisinde Haram yememenin önemini bir belirtmiştir. İnsanın tavır ve davranışı biliş ve duyuşu düşünüş ve yaşayışı hatta inanış ve inkar edişi etki yapar.
Mesela domuz veya domussdan beslene bir domuz etine karşı mücadele edemez. Bu kimsenin ille de domuz eti yemesi gerekmiyor. Tutalım ki domuz çiftliği sahibi olsun. Bu insanda islamiyetin koydugu sınırları gözetecek bir hassasiyet kalır mı ? Aynen katılıyorum bu söze insan yedikleridir…
Yenilen ve içilenlerin insan bünyesi üzerinde büyük etkilerinin olduğunu düşünüyorum.
Sadece insan üstünde değil hayvanlar için de geçerlidir. Hele Etobur ve otobur hayvanları getirin önünüze Et yiyen hayvanlar yırtıcıdır. Saldırgandır. Ama şuda vardır ki aynı zamanda liderdirler, hakimdirler.Kısacası EGEMENDİRLER.
Ya otubur hayvanlar!!! Buna göre koyun ot yediği için koyundur. Öküz ve inekde ot yedikleri için sığırdırlar. Ama mesela aslanlar Kraldırlar. Çünkü et yerler.

NİYE SEBZE TAVSİYE EDİYORLAR…
Hiç düşündünüz mü obezite denilen şişmanlık hastalığı daha çok niye ABD ve Avrupa da yaygındır.? Ve yine hiç düşündünüz mü? Kendi insanları Tepsi büyüklüğünde ki biftekleri büyük bir iştahla mideye indirip üste bide gegirirken Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerin Halklarına niye sağlıklı bir yaşam için sebze meyve yiyin!!! Tavsiyesinde bulunurlar?
Gerçektende hiç düşündünüz mü bunların sebebplerini acaba kendileri niye et yiyorlarda bize ot tavsiyesinde bulunuyorlar?!!! Öğle olmalı ki Et yiyen kendileri sürekli buyurgan ve egemen bir tavır içinde Tavsiye ettikleri ot lara talim edenbizler ise onların saldırı ve işgalleri karşısında kuzuların sessizliği içindeyiz!!! Bu tavır farklılıklarından tüekttigimiz gıdaların yani ot veya et in hiç mi etkisi yok ?!?.
İşte bunun için vurguluyorum ki insan, yedikleridir süzünü. Bende inanıyorum insan ne yerse odur. Ve tabi ki ne içiyorsa odur.!!!
LIKIR LIKIR İÇ, TAKIR TAKIR ÖL
Ben de ABD ve İsrail in sembolü haline gelen bazı marka ürünlerini örnek vermek istiyorum. Söyleyin bir;
ABD nin McDanalds köfterli zıkkımlanan Coca Cola ve Pepsinin lıkır lıkır içilen Marlboro sunu tüttüren bir insanın ekrenda veya gazatelerde ağzı emzikli bebekler in veya annesinin kucagında süt emerken İsrail füzeleri ile vurulup enkazdan çıkarılan 10 günlük bebek Vaad ların görüntüsü karşısında tüyleri ürperir kılı kıpırdar mı ?
Eğer dehşete kapıldım diyorsa bilin ki YALAN söylüyordur…!!! Eğer gözyağı döktüğünü söylüyorsa bilin ki döktüğü o yaş timsah gözyaşıdır.
Sormazlar mıadama ABD destekli İsrail tıkır tıkır vuracak sen kalkacak LIKIR LIKIR coca cola ve Pepsi içeçeksin Sonra da Vah Filistin Yazık oldu Lübnan a diye ağıt yakacaksın…!!! Yemezler İnsan yedikleridir kardeşim Sen Coca Cola, Pepsi içtin Mc Donalds köftesi zıkkımlandın Marlbora tüttürdüğün sürece Merhametli bir insan değil ancak ve ancak Canavar bir Amerika ya da Terörist İsrail olursun!!!
O kadar ahmak sın ki ; Sen onların ürünlerini tüketirken onlar seni tüketiyor, bunun bile farkında değilsin.

HEYY VAKKODAN EŞARPLI BACIM
Madem laf açıldı devam edicem Bu defa Başörtülü bacı lara sözüm.
Heyy Başörtülü bacım!... Terör devleti İsrail tarafından katledilen veya evleri barkları başlarına yıkılıp sokaklarda yaşıyan Kadınlar Kızları görüyorsun değil mi?
Gördüğün gibi onlarda senin gibi başörtülü!!!
Zaten zulüm gören her ülkedeki hanımlar başörtülü!!! Ve sen onlara bakıp vah diyorsun Vah ki ne vah !!! İnsan olan bu zulmü yapmaz…!
Çok doğru insan olan bu zulmü yapmaz Bunları yapan hayvandan aşağıdır.
Peki söyler misin bacım Bu katil sürüsünü bu canavar güruhunu besleyen ve onlara dünyanın en ucuz kanını pompalıyan kimdir ?!!!
Ben söyliyeyim SENSİN… Sen !!!!!!!!!!

Evet başında VAKKO eşarbını bulunduran ve sınıf atladıgını zannedip etrafa hava atan sen sin. Bir sor araştır; Başına taktığın eşarpın sahibi kim???? Vakko Eşraplarının sahibi VİTALİ HAKKO dur. Bu kişi bir kere bile Terörist İsrailin Katliyamını kınamış mıdır?
Bir düşün bacım!!! Başına bağlayıp hava attıgın o eşarpta kimlerin gözyaşları ve kimlerin kanları vardır.
Eğer bunu bile düşünmeyecek kadar duyarsız isen bırak gözyaşını bırak dövünme yi Çünkü sen Gözyaşlarıya yakınıp kanların desen yapıldığı o eşarbı başında tutuyorsun!!!
HALA BU ŞUURU EDİNMEMİŞSEN BAŞIN HA ÖRTÜLÜ OLMUŞ HA AÇIK NE FARKEDER Kİ…

ummetinfakiri

Kayıtlı Kullanıcı
RE: İSRAİL ZULMÜNÜN SORUMLULARINI AÇIKLIYORUM...

Üstad haklısınız. Bu teröristlerin ürünlerini kullanmak "müslüman duruşa" aykırı ancak burada coca cola nın genel dağıtıcısı malesef milli görüşcü. Yani dediğimi yap, yaptığımı yapmacılardan. Bu da biz müslümanların "Müslümanlar ancak kardeştir" buyruğunu unuttuğumuzu gösteriyor. Allah başta ben olmak üzere bütün müslümanları ıslah eylesin.. Allaha emanet olunuz...

tebessum

Kayıtlı Kullanıcı

Haklısın kardeşim.Gözyaşlarımızın bir anlam kazanması için,ettiğimiz duaların samimiyeti için bütün bunlara dikkat etmeliyiz.Bizim ülkemizde açıktan görülen bir savaş olmayabilir ama bizimde savaşımız budur işte.Anlayalım artık bunu bu markalar bizi içten çökertmek için kullanılan kozlar.Biz bu duyarlılığı benimsemedikçe daha çok canlar yanacaktır..Allah razı olsun.

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

KARDES BU YAZIDA BÜTÜN YAZILAR GIBI SÜPER DI.GERCEKTEN DOGRU NE YERSEN NE ICERSEN NE OKURSAN O SUN.SIZE DÜN OLAN BISEYI ANLATAYIM OGLUMU KULAK BURUN BOGAZ DAN AMELIYAT ETTILER.OGLUMUN KULAGINA MiKA BISEY TAKMISLAR ONLAR KENDILIGINDEN DÜSECEKMIS BIRI DÜSTÜ DIGERI ICIN KONTROLE GITTIK.DR MUAYENE ETTI VE USLU DURDUGU ICIN TESEKKÜR AMACIYLA $EKER ALIRMISIN DEDI ÖMER ALMAK ISTEMEDI BENIM ZORLAMAMLA ALDI(ORTAM SOGUDU DR BANA BAKTI BENDE ALMASINI SÖYLEDIM) ALDI VE YOLDA GIDERKEN ANNE OKU BAKALIM BUNUN ICINDE DOMUZ ETI VEYA YAGI VARMI DEDI BEN GÖZYA$IMI TUTAMADIM ODAHA 4 YASINDA VE MÜSLÜMAN OLDUGUNUN FARKINDA OKULDADA YEMIYORMUS COK $ÜKÜR

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

A.S. ABLACIM ALLHA RAZI OLSUN KÜÇÜK YİGENİMİZDE ONA O ŞUURU VEREN RABBİMDİR SİZDE VESİLE OLMUŞSUNUZ NE GÜZEL ALLAH C.C. RAZI OLSUN SİZLER BOYLE DEVAM EDİN NE GÜZEL BİŞEY İŞTE BU NESİLLER BİZİM GELECEGİMİZ İNŞALLAH...

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

INSALLAH KARDESIM! BAZEN BEN BU SAYFAYA YAZI YAZARKEN YANIMDA OLUYO ANNE NE YAZIYORSUN DIYOR VE BENDE ANLATIYORUM PAYLASIMLARIMIZI BENDE ONLARLA ARKADAS OLMAK ISTIYORUM DIYOR
NE PAYLASICAKSIN DIYORUM OKULDAKILERI ANLATICAKMIS VE ALTINADA
B)ALLAHÜMME SALLI ALA MUSTAFA; YA MUSTAFA ;YA MUSTAFA B)
YAZICAKMIS:D COK DOGRU YAZMISSIN ONA VERILEN SUURA BINLERCE $ÜKÜR OLSUN:(

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

MAŞALLAH ARADA ONUNDA YAZILARINI PAYLAŞ DEDİKLERİNİ AYNEN YAZ ABLACIM EMİN OL Kİ, BANA İNSANIM DİYE GEZEN VE ALLAH C.C. DEN HABERSİZ MİLYARLARCA İNSANDAN DAHA SEVİMLİDİR ONUN TEK ALLAH YAZISI. İNŞ. BEKLERİZ SEN YAZ O SÖYLESİN NE AKLINA GELİRSE ONU SÖYLESİN NE BÜYÜK SAADET İNŞ. :) YİĞENİME MAŞALLAH...

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

BAZEN KELİMELER YETİRSİZ KALIYORYA İŞTE SUANDIR. (SİYAHB)SEVLASIN)EŞARP HAKKINDAKİ YAZIYA AYNEN KATILIYORUM.ŞİMDİ DİYORSUNUZ Kİ O ÜRÜNLERİ BİRTEK BİZMİ KULLANIYORUZ AMA ÖNCE KENDİMİZE BAKICAZ SONRA BAŞKASINA YAPMA ETME DİYECEGİZ.ÖRTÜLÜ BACILARIZ HASTANEDE ŞAVAŞTALAR AMA BENİM DİKKATİMİ ÇEKEN ONLARIN ŞAVAŞTA BİLE BİRTEK SAÇININ TELİNİN GÖZÜKMEMESİ.YÜZLERİ PARÇALANMIŞ TÜM VUCULARI YANMIŞ VE BİZ DAHA GÜZELLİK DERDİNDEYİZ.BENCE ÖYLE BİR ŞAVAŞ ASIL TÜRKİYEYE LAZIM KİM NE DERSE DERSİN.BİDE ŞU VAR TÜRKİYE DÜN GECE REKOR SEVİYEDE FİLİSTİN VE LÜBNANA YARDIM TOPLADI ODA UNUTULMAMALI.GURBET ABLACIM ALLAH SENİ VE SEVDİKLERİNİ HZ FATIMANIN BAŞ ÖRTÜSÜ ALTINDA GÖLGELENMEYİ NASİP ETSİN ÖYLE BİR EVLAT YETİŞTİRDİGİN İÇİN

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

Siyahgulsevdalisi kardeşim ya valla çok güzel yazmışsın gönlüne, yüreğine, eline sağlık hiç anlamam zaten şu marka merakını???

şu ürünlere boykot başladığından beri aldığım ürünlere çok daha dikkat ediyorum özellikle "made in ......." ne yazıyor bakıyorum

ve ben türk malı olup yabancı isim koyanlarıda anlamıyorum galiba onlarıda bunu yapmaya bizler zorluyoruz yani markaya bak yabancı ise al oluyor biraz

baş örtüsünde çok iyi bildiğim ve gerçekten kaliteli beril diye bir marka ve bu marka türk malı olmasına rağrem türkiyede satış yapamıyor yurt dışına ihr. yapıyor çünkü türkiyede yabancı marka merakı var.

gurbetten katrdeşim çocuğa ne öğretirsen o. çok şükür senin gibi bir annesi var ve herşeyden haberdar okuyunca tüylerim diken diken oldu allah daha çok iman inanç versin inş.

allaha emanet olun inş.

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN FATMA KARDESIM!GÜZEL DILEKLERIN BENI COK DUYGULANDIRDI INSALLAH BÜTÜN MÜSLÜMAN KADINLAR ICIN DILIYORUM BENDE BUNLARI TABII SENIN ICINDE.ESIMDE SU AN COK DUYGULANDI SELAMLARINI ILETIYOR.
INANIN OGLUMU BURDA (ALMANYADA) YETISTIRMEYE COK KORKUYORUM HER YER AYNI DIYECEKSINIZ. TÜRKIYEDE EN AZINDAN AYIP VAR GÜNAH VAR BURDA O YOK RABBIM KALPLERINI YUMUSATSIN INSALLAH.ALKOL HAT SAFADA SOKAKLARDA DÖRT DUVAR ARASINDA OLMASI GEREKENLERI YAPIYORLAR.ANNEMI GETIRMISTIM BURAYA KADINCAGIZA ALMANYA NASIL DEMISLER BILMIYORUM DEMIS HIC KAFASINI KALDIRMADI KI:p

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. ablacım sanmaki burası başka emin ol o anlattıkların hepsi istanbulda yaşanıyor allah bizi daha sonra tüm insanları ıslah eylesin...

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

BENDE EŞİNİZE VE OGLUNUZA SELAMLAR GÖNDERİYORUM.BEN İÇİMDEKİLERİ YAZAMIYORUM KONUŞARAK ANLATA BİLİYORUMDA YAZAMIYORUM İÇİM DOLU AMA YAZARAK ANLATAMIYORUM.BURASIDA FARKSIN ÖZELLİKLE İSTANBUL VE BENİM YAŞADIGIM SEMT TE AKŞAM 11 DEN SONRA KİMSE YANLIZ DIŞARI ÇIKAMAZ REZİLLİK DİZ BOYU GENÇLERİN KAFASINI KESİP ARSALARA ATIYORLAR.ERKEKLER VE KIZLARIN KİMİN ELİ KİMİN CEBİNDE BELLİ DEGİL.RABBİM BİZİ KÖTÜ İNSANLARIN ŞERRİNDEN KORUSUN

DUN_SURGUNU_YA

Kayıtlı Kullanıcı

Siyahgulsevdalisi yazdı:
Ne yiyor,ne içiyor,ne okuyorsan sen osun!!!

Öteden beri bir insanın Yedikleri ve içtikleri onun tavrını ve düşüncelerini etkiledigini düşünüyorum. Can boğazdan gelir sözünü Küçük bir müdahaleyle Din boğazdan gelir diye de anlayabilriz.Bir bilge insan İnsan yedikleridir der Keza ALLAH c.c. hazretleri bir çok ayette, Efendimiz s.a.v. da bir çok hadisinde Haram yememenin önemini bir belirtmiştir. İnsanın tavır ve davranışı biliş ve duyuşu düşünüş ve yaşayışı hatta inanış ve inkar edişi etki yapar.
Mesela domuz veya domussdan beslene bir domuz etine karşı mücadele edemez. Bu kimsenin ille de domuz eti yemesi gerekmiyor. Tutalım ki domuz çiftliği sahibi olsun. Bu insanda islamiyetin koydugu sınırları gözetecek bir hassasiyet kalır mı ? Aynen katılıyorum bu söze insan yedikleridir…
Yenilen ve içilenlerin insan bünyesi üzerinde büyük etkilerinin olduğunu düşünüyorum.
Sadece insan üstünde değil hayvanlar için de geçerlidir. Hele Etobur ve otobur hayvanları getirin önünüze Et yiyen hayvanlar yırtıcıdır. Saldırgandır. Ama şuda vardır ki aynı zamanda liderdirler, hakimdirler.Kısacası EGEMENDİRLER.
Ya otubur hayvanlar!!! Buna göre koyun ot yediği için koyundur. Öküz ve inekde ot yedikleri için sığırdırlar. Ama mesela aslanlar Kraldırlar. Çünkü et yerler.

NİYE SEBZE TAVSİYE EDİYORLAR…
Hiç düşündünüz mü obezite denilen şişmanlık hastalığı daha çok niye ABD ve Avrupa da yaygındır.? Ve yine hiç düşündünüz mü? Kendi insanları Tepsi büyüklüğünde ki biftekleri büyük bir iştahla mideye indirip üste bide gegirirken Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerin Halklarına niye sağlıklı bir yaşam için sebze meyve yiyin!!! Tavsiyesinde bulunurlar?
Gerçektende hiç düşündünüz mü bunların sebebplerini acaba kendileri niye et yiyorlarda bize ot tavsiyesinde bulunuyorlar?!!! Öğle olmalı ki Et yiyen kendileri sürekli buyurgan ve egemen bir tavır içinde Tavsiye ettikleri ot lara talim edenbizler ise onların saldırı ve işgalleri karşısında kuzuların sessizliği içindeyiz!!! Bu tavır farklılıklarından tüekttigimiz gıdaların yani ot veya et in hiç mi etkisi yok ?!?.
İşte bunun için vurguluyorum ki insan, yedikleridir süzünü. Bende inanıyorum insan ne yerse odur. Ve tabi ki ne içiyorsa odur.!!!
LIKIR LIKIR İÇ, TAKIR TAKIR ÖL
Ben de ABD ve İsrail in sembolü haline gelen bazı marka ürünlerini örnek vermek istiyorum. Söyleyin bir;
ABD nin McDanalds köfterli zıkkımlanan Coca Cola ve Pepsinin lıkır lıkır içilen Marlboro sunu tüttüren bir insanın ekrenda veya gazatelerde ağzı emzikli bebekler in veya annesinin kucagında süt emerken İsrail füzeleri ile vurulup enkazdan çıkarılan 10 günlük bebek Vaad ların görüntüsü karşısında tüyleri ürperir kılı kıpırdar mı ?
Eğer dehşete kapıldım diyorsa bilin ki YALAN söylüyordur…!!! Eğer gözyağı döktüğünü söylüyorsa bilin ki döktüğü o yaş timsah gözyaşıdır.
Sormazlar mıadama ABD destekli İsrail tıkır tıkır vuracak sen kalkacak LIKIR LIKIR coca cola ve Pepsi içeçeksin Sonra da Vah Filistin Yazık oldu Lübnan a diye ağıt yakacaksın…!!! Yemezler İnsan yedikleridir kardeşim Sen Coca Cola, Pepsi içtin Mc Donalds köftesi zıkkımlandın Marlbora tüttürdüğün sürece Merhametli bir insan değil ancak ve ancak Canavar bir Amerika ya da Terörist İsrail olursun!!!
O kadar ahmak sın ki ; Sen onların ürünlerini tüketirken onlar seni tüketiyor, bunun bile farkında değilsin.

HEYY VAKKODAN EŞARPLI BACIM
Madem laf açıldı devam edicem Bu defa Başörtülü bacı lara sözüm.
Heyy Başörtülü bacım!... Terör devleti İsrail tarafından katledilen veya evleri barkları başlarına yıkılıp sokaklarda yaşıyan Kadınlar Kızları görüyorsun değil mi?
Gördüğün gibi onlarda senin gibi başörtülü!!!
Zaten zulüm gören her ülkedeki hanımlar başörtülü!!! Ve sen onlara bakıp vah diyorsun Vah ki ne vah !!! İnsan olan bu zulmü yapmaz…!
Çok doğru insan olan bu zulmü yapmaz Bunları yapan hayvandan aşağıdır.
Peki söyler misin bacım Bu katil sürüsünü bu canavar güruhunu besleyen ve onlara dünyanın en ucuz kanını pompalıyan kimdir ?!!!
Ben söyliyeyim SENSİN… Sen !!!!!!!!!!

Evet başında VAKKO eşarbını bulunduran ve sınıf atladıgını zannedip etrafa hava atan sen sin. Bir sor araştır; Başına taktığın eşarpın sahibi kim???? Vakko Eşraplarının sahibi VİTALİ HAKKO dur. Bu kişi bir kere bile Terörist İsrailin Katliyamını kınamış mıdır?
Bir düşün bacım!!! Başına bağlayıp hava attıgın o eşarpta kimlerin gözyaşları ve kimlerin kanları vardır.
Eğer bunu bile düşünmeyecek kadar duyarsız isen bırak gözyaşını bırak dövünme yi Çünkü sen Gözyaşlarıya yakınıp kanların desen yapıldığı o eşarbı başında tutuyorsun!!!
HALA BU ŞUURU EDİNMEMİŞSEN BAŞIN HA ÖRTÜLÜ OLMUŞ HA AÇIK NE FARKEDER Kİ…

Allah razı olsun kardeşim çok haklısınız hiç suçları yokken başlarına bombalar yağan zalimlerin kör kurşunlarına hedef olan müslüman din kardeşlerimizin maruz kaldıklarım insanlık dışı zulümleri görüpte, halen daha onların mallarını alıp o Allah'tan korkmayan o zalimlere ekonomik destek sağlıyorsak demek oluyor ki bu üzüntümüzde samimi değilizdir.
Oysaki bizler kardeş değilmiyiz Müslüman olmamız bunun için yeterli değilmi. Ne farkeder o kurşunlar ha onlara sıkılmış ha bize .
Artık birlik ve beraberlik içerisinde olmalı ve şunu da unutmamalıyız ki Müslümanın müslümandan başka dostu yok.

Selametle kalınız kardeşlerim.

Yolumuz İslam mücadelemiz hak olsun.

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

CÜMLEMİZDEN İNŞ. KARDEŞLERİMİN DEDİGİ GİBİ BOYKOTA DEVAM ELİNDE SONUNDA BUNUN SONUCU GELECEK VE ZAFER İSLAMIN OLACAK İNŞALLAH...

enise karadeniz

Kayıtlı Kullanıcı

s.a
yazınız gerçekten çok güzel ve anlamlı.insanlar artık kendilerinden geçmiş.artık o kadar vicdansız olmuşlarki bana kalırsa onların 10 günlük vaad e üzülmelerini beklemeyin.başörtüsü konusuna gelince.arkadaşlar bende anlamıyorum bu marka tutkusunu.sonuçta hepsine iğne takınca bozuluyor.bu işin şakası tabi.arkadaşlar sizi bu konularda daha dikkatli olmaya davet ediyorum.insanlığınız sizin başınıza taktığınız eşarptan değil,başında bela olan insanlara karşı beslediğiniz acıma duygusundan belli olur.

OKU

Kayıtlı Kullanıcı

S.A
EFENDİMİZ SAS
RUM CÜPPESİ GİYERMİŞ..
VE BU UNUTULMUŞ SÜNNETTİR..
BU KONUYU YUKARIDAKİ KONUYA
UYARLARMISINIZ..
İNŞAALLAH...
BU YAZIYI YAZAN SİZSENİZ HA DEĞİLSENİZ YAZINIZ İÇİN SAĞOLUN.
TABİ
BU
YAZIYI
YAZAN
KONUNUN
HER
BOYUTUNU
BİLMESİ
GEREKİR
DEĞİLMİ?
A.E.O

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

TÖVBE YA RABBİM... eY RABBİM SENİN İÇİN SİNİRLENDİR SENİN İÇİN GÜLDÜR SENİN İÇİN YAPILAN HERŞEYE EYVALLAH...

istla

Kayıtlı Kullanıcı

S.A
EFENDİMİZ SAS
RUM CÜPPESİ GİYERMİŞ..
VE BU UNUTULMUŞ SÜNNETTİR..
BU KONUYU YUKARIDAKİ KONUYA
UYARLARMISINIZ..
İNŞAALLAH...
oku yazdı.......................................
A.S
VALLAHİ ÇOK İLGİNÇ BAKIŞ AÇISI NASIL YAKALAMIŞSINIZ HELAL OLSUN BURSA BÖLGESİ İST BÖLGESİNDEN BELLİ Kİ DAHA HIZLI..
TABİKİ BİR YAZI YAZIYORSAK HER BOYUTUNU DÜŞÜNMEK GEREK İLK ÖNCE EFENDİMİZ SAS NE YAPMIŞ VEYA NE YAPARDI DİYE OTURUP DÜŞÜNMEK VE ARAŞTIRMAK GEREK..
UYARLAYAN TEKLİKEYE GİRER..
A.E.O.
S.A

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. kardeşlerim...peki isteginiz üzeri. Bir rum cübbesi giyermiş dediniz bu hadisin kaynagı ve nakledenleri yazar mısınız ? Her halde o grubunuz bunu yapar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! iki siz eger yazıda fark ettiyseniz Domuz ile ilgili bir benzetme var domuz yemesede yetiştiren bunu kabullenmez diye ? boyle bir durum size zuhur ediyor herhalde sizler kardeşlerim gidin kolada için Marlbora için Mc tende yemek yigin biz yemiyoruz bundan dolayı sünnete uymamaktaysank sizin tabirinizle efendimiz s.a.v şafaatine nail olmayacagımızı düşünmüyoruz herşeyin en yiisini allah bilir...

istla

Kayıtlı Kullanıcı

aleyküm selam
kardeşim biz size cüppenin sünnet olduğunu getirsek nolur bu sefer buhariyi de getir dersin tamam ben sana getiricem sen uyarla..
ve bir moderatöre bu anlayış hiç yakışmaz biz yazınıza yorum yazmadık iyi okuyunuz lütfen hep aynı şeyi yapıyorsunuz..yazmadığımız şeyleri yazmış gibi gösteriyorsunuz..
siz öyle yapın falan yok yok öyle birsey..
siz bu sünnetide yorumlayınız dedik sadece ha ispat istediniz haklısınız onu bursa bölgesi yazdı o sana getirir ..ben yazıyı defalarca okudum bursa bölgesi..yorum yazmamış..
sizde okuyunuz ve konuyu saptırmayınız..
birde sünnet ve farzı bugün düne göre işlediğiniz içiin sizin adınıza size müteşekkirim...a.e.o

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt