Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İSRAF DAN KAÇINALIM (1 Kullanıcı)

ozlemkoca

Kayıtlı Kullanıcı
S.A SEVGİLİ KARDEŞLERİM

AZ ÖNCE RADYO DA SUYU DAHA İYİ KULLANMA YOLLARINI DİNLEDİM..KEŞKE HEPSİNİ AKTARABİLSEM
AMA BİRKAÇINI TAVSİYE ETMEK İSTİYORUM
1-ELYÜZ YIKARKEN DİŞ FIRÇALARKEN SUYU BOŞA AKITMAYALIM .DİŞ FIRÇALAYINCA ÇALKALAMAK İÇİN 1 BARDAK SU YETERLİ
2-SİFONLARIN İÇİNE 1.5 LİTRELİK DOLU SU KOYARSAK YILDA 2TON SU KURTARABİLİRMİŞİZ
3-DUŞUMUZU DAHA KISA SÜRE YAPALIM
4-MEYVE SEBZE YIKADIĞIMIZ SU ARTANINI TOPLAYIP BAHÇELERDE KULLANABİLİRİZ..
5-KENDİMİZ DAHA SUYU İYİ VE TUTUMLU KULLANABİLİRİZ.ALLAH C.C HEPİMİZE AKIL VERMİŞ
UNUTMAYIN BİZLER ABDEST ALIRKEN BİLE SUYU İSRAF ETMEYİN DİYEN PEYGAMBERİMİZİN ÜMMETİYİZ

ELHAMDURILLAH....DUYARLI OLALIM

Nikko

Kayıtlı Kullanıcı
RE: İSRAF DAN KAÇINALIM

Aleykümselâm.

Allah razı olsun kardeşim, dün benim aklıma geldi bu konu, burada da açacaktım ama gerek kalmadı. Bende bir iki şey söyleyeyim:

-Abdest alırken ağızı gargara yaparken, o kısa aradaki suyu boşa harcamayalım, musluğu kapatalım bir daha açalım. Birşey kaybeder miyiz?
-Bazıları su akıp dururken çorap çıkartıyor, böyle yapmayalım ve uyaralım.
-Elimiz sabunlı iken ovalıyoruz, ovalarken musluğu kapatalım, boşa akıtmayalım.
-Mümkünse abdestimizi bozmayalım.

BUNLARI YAPMAZSAK, BİRGÜN HİÇ YAPAMAYABİLİRİZ, KURAKLIKTAN DOLAYI.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt