Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İslamiyet ve ben (1 Kullanıcı)

figanca

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba aekadaşlar ben buraya yeni üye oldum açıkça kendimi nasıl ifade edeceğimi bilmiyorum.. İnançları oldukça sağlam biriyim.. Yani Allah'a ve onun şart koştuklarına koşulsuz inanıyorum .. Benim problemim şart olduğunu bildiğim halde tam iman ile namaz kılamamam ve halen başörtüsünden çekinmem evet ben açık bir bayanım ve kapanmayı o kadar çok arzuladığım halde yapabilirmiyim diye korkularım var... Eşimin ailesinde başörtüsüne karşı büyük bir tepki var benim annem ve babam kapanmama kesinlikle karşı çıkmazlar ama amcalarımda ve halalarımda üzerime gelirler... Şimdi bana diyeceksiniz ki Allah'tan korkmuyorsunda kuldan mı korkuyorsun hayır Aslında ben iç dünyamda bazı şeyleri oturduğum zaman sanırım onların ne dediğinin hiç bir öenmi kalmayacak ki zaten eşimde kapanmamdan yana hal böyle olunca onlardan korkmuyorum ama bir türlü o duyguyu tam olarak yakalayamıyorum bana yardımcı olun... Ben 5 vakit namaz kılmak , oruç tutmak ( ki bunu yapıyorum) örtünmek islamin gerektiği gibi yaşamak istiyorum ama bir türlü bir yerlerden başlayamıyorum en çok istediğim şeylerden biride kuran okumak... Ne olur Allah rızası için bana yardım edin.... Ne yapacağımı bilmez durumda ikilemdeyim

celebii

Kayıtlı Kullanıcı
selam aleyküm arkadaşım yazdıklarını bir çırpıda okudum ve beni anlattığını düşündüm bian bende bundan ikiyıl önce kapanmaya karar vermiştim eşimede ailesinee söyledim hiç kimse benim kapanmama karşı değil ama açık olduğumdan da rahatsız olmuyorlar eşim bana dediki şimdi kapanıp ilerde açılacaksan hiç kapanma sürekli kapanacaksan kapan her istediğinide alırım dedi bende senin gibikendime güvenipde kanamadım ben kapadımmı tekrar açılmak istemiyorum bende heralde kendi içimde bazı şeyleri oturtamadım...

tan_vakti

Kayıtlı Kullanıcı
Canlar hepimiz müslümanız ne yazıkki bende namaz kılma konusunda tembelim! açıkçası. İnşallah bu sorunu aşıcağıma inanıyorum çünkü namaz zorunlu bu hem emir hemde biz müslümanların yeme içme gibi ihtiyaçlarından ama ne yazıkki tembelim bu konuda

örtünemeyen kız kardeşlerim sizlere şunu yazim bende örtünmekten çekiniyordum acaba dışarıda nasıl bakarlarr çevrem akrabalarım ne der diye düşünüyordum peki sonra ne oldu? ÖRTÜNDÜM ailem ve çevrem hoş güzel karşıladırlar dışarı çıktığımda kendimi daha özgür hissettim sanki bazı insanların hani rahatsız edici bakışları olur artık o bakışları pek görmüyorum hem daha huzurluyum çünkü rabbimin bizden istediği bir emri yerine getirmeninde mutluluğu var inşallah sizlerde en yakın zamanda örtünürsünüz kardeşlerim

nur_yuzlum

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razi Olsun Hepinizden.hiç Bir şey Tesadüf Değildir Arkadaşlar Tevafuktur.herşey Ihtiyaca Binaen Gerçekleşir Buraya Girmem Bu Yaziya Girmem Ve şimdide Cevap Yaziyor Olmam Hepsinin Bir Zamani Var.

Bende Ayni Dertten Muzdaribim.namazimi Kiliyorum çok şükür Diğer Ibadetlerde Keza öyle.ama Gelin Görün Ki Başim Açik.peki Sebep Ne? Inanin Her Nekdar Ibadetleri Yapmaya özen Göstersemde Hani Her Parmağin Ayri Işlevi Olr Ya öyle Işte Biri Olmnayinca Diğerleride Sanki Desteksiz Oluyor.herkesin Nasibi Neyse Onunla Karşilaşir Kapananlar çok şansli Allah Onlara Nasip Etmiş.inşallah Banada Nasip Olur.ve Benim Gibi Nice Dostlarima Olur.yaradani Seviyorsak N Eden Isteklerini Yapmiyoruz Ben Ayşeyi Fatmayi Seviyorsam Onu Kirmamaya çalişirim Değilmi.peki Bize Karşiliksiz Veren Rabbimize Neden Böyle Nankörüz.neden Onu Incitiyoruz.. Allahim Kendisini Incitmekten Korusun Bizi..

kardelen83

Kayıtlı Kullanıcı
s.a.bende din konularına oldukça duyarlı ve araştıran biriyim ama birtürlü namaza bşlayamıyorum rabbim inşallah nasip eder banada namaz kılmayı kapanmaıyı çok istiyorum ama yapamıyorum....

Ahmet&Gizem

Kayıtlı Kullanıcı
inşallah herşey istediğin gbi olsun ama istediğine gayret göstermeden olmaz gayret,sebat ve sabır...

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM SABIR NEGÜZEL BİR ŞEY..Allah(c.c) yardım etsin inşallah..Amin..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt