Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

isimmm (1 Kullanıcı)

fb_nur34

Kayıtlı Kullanıcı
s.a. arkadaşlar kusura bakmayın. biz yeni doğan bir kız bebeğe isim aryışı içerisindeyiz ve bu konuyu nerede açacağımı bilemedim bende burayı uygun gördüm affınızaa sığınarak. ancak isim konusunda kısıtlıyız ablasının adı beyza yani bulunacak ismin sonu -za ile bitecek ve anlamı düzgün olacak. yardımcı olursanız çok sevinicez...

tubae

Kayıtlı Kullanıcı
feyza olabılırmı

mektubat

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.caglarnetwork.com
Efendim Mahşer günü isimlerimizle çağırılacağız.O Nedenle geçmişte yaşamış din büyüklerinin isminden koyarsak iyi olur.Çünkü Cenab-ı Hak herkesi affetmek için tabiri caizse bahane arayacak,gibi bir şey olacak.Bu kulumun ismi filan sevdiğim kuluma benziyor deyip affedilme ihtimali olması için ona göre hareket etmenizde yarar var.Ayrıca çocuğun ana baba üzerindeki haklarından birisi de ona müslüman ismini koymaktır.
linkten ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.Dua istirham ederiz.
Çocuklara hangi isimleri koymalı .:.: www.dinimizislam.com :.:.

Kaan Erdem

Yönetici
aleykümselam kardeşim.bir anne ve babanın diğer sorumluluklarından biride evladını hayırlı bir isim ile adlandırmasıdır.

kafiye olmuş yada olmamış mühim olan bizlerin bu emanet olan evlatları hayırlı bir şekilde islam ahlakı ve terbiyesi üstüne yetiştirip,bu hak yolda hayırlı bir kul,ümmet,kardeş,evlat sonrasında ise ana ve baba olarak büyütüp insanlığa kazandırıp dünyevi ve ahiri yaşamlarının sağlamlığının olmasınada vesile olmaktır inşaALLAH..

konu hakkında yazdıklarım size ne bir akıl ne bir nasihattır kardeşim sakın ola yanlış anlamayın konu üzerinden bizde bildiklerimizi paylaşmak istedik konunuzun vesilesi ise.

bende sizlere şunları önerebilirim;

ayşe
fatma
hatice
zeynep
büşra
kübra
afranur
ikranur
azranur
erva ceylin
beyza
şeyda
şüheda
eslemnur
berilsu nisa

mevlam hayırlısı ile dünyaya gelip kucağınıza almayı nasip kısmet eylesin.selametle kalınız kardeşim.

emine2

Kayıtlı Kullanıcı
hatice betül anlamlarına bakın kardeşim azranın anlamıda çok güzel amine zeynep melike

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim RABBİM CC hayırlı, sağlıklı, analı, babalı uzun ömürler versin inşallah
ben hira ismini çok severim :a27:

emine2

Kayıtlı Kullanıcı
ewet hira ismide çok güzel

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt