Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ışığı yanan evler (1 Kullanıcı)

andelib

Kayıtlı Kullanıcı
[color=violetYıllar önce doktor olarak, Konya’nın bir beldesine atanan , bugünün prof doktoru,ilk görev yerindeki, ilk günün hatırasını şöyle anlatıyor.Bir akşam üstü ulaştığı beldede, kendisini, tren istasyonunun karşısında bulunan bir evin sahibi, misafir ediyor.Çok sıcak bir ilgi ve alaka ve sohbet devam ediyor.Yol yorgunu olan doktor,zaman ilerledikce göz kapaklarını kontrol edemeyecek hale geliyor.Uyumak istiyor.Bu ihtiyacını nazik bir şekilde ifade etmek için, evin yaşlı ninesine;,
- Nineciğim buralarda geceleyin hangi saatlerde yatarsınız?
- Treni bekliyoruz oğlum
- Hayırdır nine. Trende bir yakınınız mı gelecek?
-Yok evladım . Yakınımız falan gelmeyecek. Ancak trenden yabancı biri inerse, bu saatte ışığı yanan bir ev görmezse sokakta kalır.Buralara yabancı birisi gelirse “Işığı Yanan Bir Ev” görsün istiyoruz. Ondan sonra yatacağız.
Konya’da yada Türkiye’nin bir başka yerinde, ışığı yanan evler hala var mı? Aç köpeklere kendi elleriyle yemek yediren kadınlar yaşıyorlar mı acaba? Kuşlara yuva yapan mühendisler neredeler? Bu insanlar nereye gittiler. Bizler böyle bir medeniyeti oluşturan neslin öksüz çocuklarıyız Savrulup gittiğimiz belirsiz bir hayat var önümüzde.
Bu ülkenin çocuklarının, böylesine servet niteliğindeki değerler, atalarından kendilerine miras bırakılmışken, başka model aramalarına gerek var mı? Milli ve dini değerlerimizin dışındaki her arayış , hüsranla bitecek sonlara yaklaştırıyor.Yanı başındaki komşusunun, ölümünü bile birkaç hafta sonra öğrenen ,bir toplumsal yapı , güvensiz, mutsuz, umutsuz, hoşgörüsüz insanlar ortaya çıkarıyor.Geçmişin o muhteşem davranış biçimleriyle , insanların mutluluğu için, eşsiz bir model oluşturan atalarımızı hasretle arıyoruz. Ey güzel yurdumun güzel insanları nerdesiniz?
][/color]
alıntı

derya_derya

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Konu Yok

İNŞALLAH VARDIR BÖYLE İNSANLAR

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

S.A.ALLAH RAZI OLSUN.YURDUM İNSANLARI VAR VE AKIN AKIN GELECEKLER INSAALLAH,ONLAR TARLALARDA,İNŞAATLARDA.A.E.O.

Nikko

Kayıtlı Kullanıcı

Selâmınaleyküm.

İnanın böyle isimsiz kahramanlar var. Bu kimseleri tanımıyoruz çünkü bunlar sevaplarını yalnızca Allah bilsin diye yaparlar. Bir elinin verdiğini diğer eli bile bilmez. Yolda yürürken, önündeki bayanın bir poşetini de ben taşıyayım diyenler var, sabah namazından önce sokakta erzak dağıtıp, sonra camiye gidenle var... Ümitsizliğe düşmeyelim, sınırlı sayıda böyle kimseler var.

Ben birşey soracağım, bilenler vardrı belki yardımcı olurlar.
Kuşları beslemek iyi birşey mi, kötü birşey mi? Şu düşüncenin hangisi doğru:

1-Kuşlara bulgur vereyimde onlar da yavrularına götürsünler. ben doyurayım onları hergün.
2-Artık yem vermeyeyim, bütün gün camın önündeler, rahat rahat günlerini geçiriyorlar, onları tembelleştiriyorum.

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

S.A

ANADOLU İNSANINA HAS BU NEZAKETE SADECE ŞAPKA ÇIKARILIR...

andelib

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ışığı yanan evler

çıkarın şapkalarınızı o devrim geçti artık.(şaka)

~-Esmani-
~Nikko
ADALETIMAHZA
~derya_derya
var kardeşlerim var bu olay gerçek. belki azdır ama olsun.

allah razı olsun hepinizden.

nikko kardeş kuş beslemek niye kötü olsunki .sen allah için yapıyorsan sevaptır bile.
bir islam alimi hapisteyken çorbasının tanelerini karıncalara veriyormuş.hayvan beslemek onları doyurmak güzel bir haslettir bence.

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

andelib yazdı:
çıkarın şapkalarınızı o devrim geçti artık.(şaka)

~-Esmani-
~Nikko
ADALETIMAHZA
~derya_derya
var kardeşlerim var bu olay gerçek. belki azdır ama olsun.

allah razı olsun hepinizden.

nikko kardeş kuş beslemek niye kötü olsunki .sen allah için yapıyorsan sevaptır bile.
bir islam alimi hapisteyken çorbasının tanelerini karıncalara veriyormuş.hayvan beslemek onları doyurmak güzel bir haslettir bence.

S.A

ELBETTEKİ VAR..AMA ÖRNEKLER AZALDIKÇA BİZLERDE ALGIDA SEÇİCİ DAVRANIYOR VE HEP OLUMSUZ OLANI GÖRÜYORUZ...
İSTİSNAAR ÇOĞALINCA KAİDE OLURLAR...
BİZ BU İSTİSNALARI ÇOKÇA GÖRDÜKÇE GEÇ YATANI DEĞİL ERKEN YATANI ANLATMAYA VE BAK BU OLMAMASI GEREKEN KÖTÜ ÖRNEK DEYECEĞİZ...

O ALİME GELİNCE EVET BU DOĞRUDUR VE YAŞANMIŞTIR...KENDİSİNİ TAMAMEN İLME VEREN VE ÇOK UZUN ZAMAN BİR ODADA SADECE KIT YEMEK VE SU İLE ONUDA KARINCALARLA PAYLAŞARAK YAŞAYAN VE MEDRESE HAYATI İLE 20 SENEDE TAHSİL EDİLECEK İLMİ BİRKAÇ AYDA HATMEDEN ALİM HZ BEDİÜZZAMAN DIR...RABBİM CC KENDİSİNE İLMİ İLE AMEL EDEN ALİMLER MERTEBESİNE YÜKSETSİN İNŞAALLAH...VE BİZLEREDE ŞEFAATLARINI NASİP EYLESİN...

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

Nikko yazdı:
Selâmınaleyküm.

İnanın böyle isimsiz kahramanlar var. Bu kimseleri tanımıyoruz çünkü bunlar sevaplarını yalnızca Allah bilsin diye yaparlar. Bir elinin verdiğini diğer eli bile bilmez. Yolda yürürken, önündeki bayanın bir poşetini de ben taşıyayım diyenler var, sabah namazından önce sokakta erzak dağıtıp, sonra camiye gidenle var... Ümitsizliğe düşmeyelim, sınırlı sayıda böyle kimseler var.

Ben birşey soracağım, bilenler vardrı belki yardımcı olurlar.
Kuşları beslemek iyi birşey mi, kötü birşey mi? Şu düşüncenin hangisi doğru:

1-Kuşlara bulgur vereyimde onlar da yavrularına götürsünler. ben doyurayım onları hergün.
2-Artık yem vermeyeyim, bütün gün camın önündeler, rahat rahat günlerini geçiriyorlar, onları tembelleştiriyorum.

S.A

EĞER VERİYORSAN SADECE ONLARIN BİÇİLEN RIZKINI ONLARA ULAŞTIRMAKLA YÜKÜMLÜ BİR ARACIDIRSIN KARDEŞİM...

RIZK ALLAHTAN ...İŞ VEREN O KİŞİYE EKMEK VERMİYOR SADECE ARACI OLUYOR..EĞER O KİŞİ İŞTEN ÇIKSA ONUN RIZKI BİR VESİLE İLE YİNE BAŞKA BİR ARACI İLE ONA ULAŞIR...

ELRIZKALALLAH---HERŞEYİN RIZKI ALLAHTANDIR...

AMA ARACI OLMAK VE ONU ONA ULAŞTIRACAK HAREKET YAPMAK TA ALLAHIN CC RAHMETİNE VESİLE OLACAKTIR İNŞAALLAH...BİZİM YEMİ VERMEMİZ YADA KESMEMİZ O KUŞUN RIZKINDA NE ARTMAYA NEDE AZALMAYA YOL AÇAR..

BENİM DÜŞÜNCEM BU MİNVAL ÜZERE..
YANLIŞIM VARSA DÜZELTİN...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt