Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

isalmiyette(dunyevi)aşk üzerine nasihatler (1 Kullanıcı)

krizalitt

Kayıtlı Kullanıcı
Sizden ricam bu konu hakkın da basınızdan gecen olayları., durumları, konu ile ilgili tecrube sahibi insanların bu konu hakkında bizleri bilgilendirmeleri.... Ayrıca içine düsülen durumdan en zararsız sekilde korunma ve kurtulma yolllarını ve carelerini araamak...ciddiye alınacak bir konu oldugunu düsünüyorum ve aynı durumda olan kardeslerimize belki de bir kurtulus yolu gösterebilirsek ne mutlu hepimize...

god one

Kayıtlı Kullanıcı
RE: isalmiyette(dunyevi)aşk üzerine nasihatler

kardeşim eğer dünyevi aşktan kasıtın kişinin kişiye olan duyguları ise benim bildiğim kadarı ile aşk=tapmak anlamına gelen bir kelime ve sadece allaha duyulan bir duygudur bildiğin gibi.böle bişi olmasıda dinimizce mümkün değildir(bu benim öğrendiğim eğer yanlışsam lütfen düseltin).

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKÜM KARDEŞİM
"YARATILANI YARATANDAN ÖTÜRÜ SEVERİM"
GERÇEK AŞK ALLAH(CC) AŞKIDIR,RESÜL(SAV) AŞKIDIR,İMAN AŞKIDIR..SELAM VE DUA İLE..

krizalitt

Kayıtlı Kullanıcı

bu konu ile ilgili görüşlerinizi biraz daha ayrıntılı belirtirsseniz sevinirim. Çünki insaneyin doğru neyin yalnış olduğu konusun da biraz terettüde düsüyor . Çünki nefis ve şeytan öle bir işbirliği içerisine giriyor ki böyle anlar da inanın insan sınandığını hissediyor, her zerresine kadar ...Fakat arkadaşlar hal böyle iken nasıl bir yol takip etmemiz gerekiyor.. şundan hiç kimsenin kuşkusu yok; Derdi vern de alnda yüce Allahımız... Lakin hersey birbirine vesile.. bende burdan hareketle nasıl bir vesile ile nasıl bir seylein ucundan tutunacagımı bulmak ve görmek istiyorum ... ne olur Dünya üzerin de bunca kötü olaylar olurken senin derdin ne kardesim demeyin ... Çünki herkesin derdi kendine göre büyük ve derin... bir el de siz uztın bu karamsarlığa... tesellürler daha şimdiden yazacagınız cevapplara.....

ftres

Kayıtlı Kullanıcı

cok dogru demişsin herseyde bi hayır vardır...cunku guzel Allahım bana dinime sıkıca sarılmayı böle biriyle vesile etti.ondan önce ki benle simdiki ben o kadar farklıyız ki Allahım bin kere razı olsun o kişiden...Allaha emanet olun!!!

yesilbeyaz

Kayıtlı Kullanıcı

S.A DEMEK İSTEDİĞİNİ ANLADIGIMI DÜŞÜNÜYORUM, KONUYU TAM OLARAK AYRINTILI BİLMESEM DE. AMA FTRES KARDEŞİMİZE KATILIYORUM, KARŞINDAKİ BU İNSAN SANA BELKİ DE VESİLE OLACAKTIR BİR TAKIM OLAYLARDA. BELKİ DİNE YAKLAŞTIRACAK SENİ. BU DA COK GÜZEL OLUR. HAYIRLISI OLUR. ALLAH (C.C) BİZİM BİLMEDİĞİMİZİ DE BİLİR. AŞK KONUSUNA GELİNCE BEN DE BİR SOHBETTE SUNU DİNLEMİŞTİM. AŞK KELİMESİ KUR'AN-I KERİM DE GECMEYEN BİR KELİME YANİ EŞLER ARASINDA AŞKTAN BAHSEDİLMİYOR. EVLENECEĞİN İNSANA AŞIK OLMAN BEKLENMİYOR YANİ. YANLIŞSA DÜZELTİN LÜTFEN. A.E.O.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt